Hlava Medúzy - Kalich hořkosti (2021) (epizoda)

Děj epizody zajímavý a dobře provedený, ale tím koncem se epizoda propadla o několik úrovní níž.

Šarlatán (2020)

Skvělý film s dobrou zápletkou, který je inspirován skutečnými událostmi. Film je dobře obsazen a nenudí, takže doporučuji na něj kouknout.

Barbaři (2020) (seriál)

Skvělá atmosféra, historicky věrné, Římané mluvící latinou, Germáni němčinou, zajímavá zápletka, co víc si člověk může od historického akčního dramatu přát? No...... Víc akce. Když se v seriálu akce objevila, tak nebyla zas tak špatná, ale mohlo jí být víc. Konec nabízí další sérii, tak snad přijde.

V síti (2020)

Dobře zpracovaný dokument na téma, které je v naší společnosti již několik let, ale nikdo o něm moc nemluvil.

Tak to vidím já (2008) (seriál)

Dobře natočené, ale příběhy nejsou zas tak moc zajímavé.

Tenkrát na Západě (1968)

Film je opravdu dlouhý a chvílemi i nudný, ale všechna ta nuda společně s nezapomenutelnou hudbou pomalu utvořuje znamenitou atmosféru tohoto filmu. Herci skvěle vybraní a scénář taky skvělý.

Poslední království (2015) (seriál)

Kdo si myslí, že seriál kopíruje celosvětově úspěšné Vikingy, tak asi neví, že seriál je natočený podle předlohy Bernarda Cornwella. Seriál má překvapivě vzestupnou tendenci kvality, takže pokud ho po prvním díle odložíte, tak děláte velkou chybu. Postava Uhtreda je zpracována skvěle, neboť  jeho vnitřní rozpolcení mezi Sasem a Dánem je zajímavé samo o sobě. Dawid Dawson, který ztvárnil Alfréda, je vynikající herec a společně s otcem Beoccou tvoří výborné vedlejší postavy. Kostýmy a výprava jsou opravdu věrohodné, takže se při sledování vžijete do 9. století. Wyrd bið ful aræd.

Vikingové (2013) (seriál)

Travis Fimmel společně s Gustafem Skarsgardem dostavají seriál do obrovských výšin. Jelikož mám rád historii, tak mě seriál (i přes spoustu historických nepřesností) nemohl nebavit. Výprava a kostýmy jsou skvělé. Severská hudba zlepšuje atmosféru. Poslední série je trochu slabší, ale pořád je to skvělá podívaná se zajímavým koncem.

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Fear the walking dead je bohužel seriál, který trpí proměnlivou kvalitou sérii. První a druhé jsou na dobré úrovni, třetí série je dokonce skvělá, nicméně zbytek seriálu už tak dobrý není. Od třetí série se postavy chovají naprosto nepřirozeně a děj obsahuje spoustu nelogičností. V šesté sérii (která je za mě dost povedená) to vypadalo, že se blýská na lepší časy, ale bohužel sedmou sérii se seriál zase vrátil do starých kolejí a osmá (naštěstí už poslední) byla naprosté dno. Pro fanoušky TWD se doporučuji podívat na první tři série a pak přestat, ať se zbytečně nemučíte zkaženým potencionálem, který tento seriál měl opravdu velký. 55%