Trancers 5: Sudden Deth (1994) odpad!

Tenhle film je na 100% natočen na sílu, s donucením, jenom kvůli tomu, aby se získalo pár penízků do pokladničky. Film je prostě odpad jako vyšitý. Tady není vůbec nic, co bych ocenil.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Jako já nevím. Spousta lidí tu píše, jak je to lepší než Dr. No, že je to akčnější apod. Ale já s tím nemůžu souhlasit. Toto je těžká nuda, a pro mě 3. Nejhorší Bondovka. Dr. No se mi líbil svou akcí, a chvílemi dobrodružným dějem, ale tohle byla totální nuda, a jediné co můžu pochválit jsou asi výkony herců, v čele s Seanem Connerym. Ale musím se přiznat, že Goldfinger mi přišel o fous horší.

Jen pro tvé oči (1981)

Aby bylo jasno. Nemám rád filmy, které mají být akční, a jejich kamery jsou upnuté na ženská nahá těla apod. Nemám rád, když muž podvádí svou ženu s jinou ženou a naopak. Když jsem spatřil plakát na tento film, tak jsem myslel, že to bude prasárna, a Bond tam bude mít co nejvíc žen. Také jsem si myslel, že to bude ta nejhorší možná Bondovka. Ale stal se úplný opak. Vulgární to není, a zlé už vůbec ne. Ba naopak. Toto je snad nejlepší Bondovka! Lepší než Dech života s Daltonem, o kterém jsem tolik básnil. Film Jen pro tvé oči je naprosto akční, s dobrým obsazením, a i když mi Roger Moore není nějak sympatický, tak Bond je přesně jeho ulita. Píseň na počátku a na konci filmu je natolik krásná, že mi až z ní ukápla slza. Ale docela je komické jak se zbavili Blofelda na počátku filmu. Spadl do komína. Jen pro tvé oči je bezesporu nejlepší Bondovkou (Teda pro mě).

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Když si teď vzpomenu na film Great Heep, tak tohle je úplně něco jiného. A ne, není to vlivem povstalců, nebo tak nějak. Tento seriál má sice oproti Great Heep horší animaci, ale je daleko vážnější. Super. Jinak tenhle seriál je hodně slušný.

The Great Heep (1986) (TV film)

C-3PO, a R2-D2 jsou jedními z mých nejoblíbenějších postav ze Star wars universa. Ale děj na mě působí dětsky, a ne, těmi dvěma droidy C-3PO a R2-D2 to nebude. Bude to prostě samotným námětem. Clive Smith neovládá vážný děj. Asi je prostě film Great Heep určen pro děti. Už ve hvězdných válkách jsem si kladl otázky: Jak to, že droidi cítí bolest??? Viz. Pomsta Sithů během záchrany Palpatina. Zpátky k filmu Great Heep. Na konci filmu se C-3PO rozbrečel, a zapotil, protože měl strach o R2-D2?!!!! Aha, takže odtud to má prequelová trilogie hvězdných válek. Roboti mají city. K tomu všemu se tam R2-D2 zamiluje do jiné droidky typu R2. Když pominu ty blbosti, tak bych přešel k ději. Bavil jsem se jako malé děcko, ale musím poznamenat, že jsem byl mírně zklamán. Čekal jsem nějakou pěti hvězdičkovou jízdu ve stylu Rock & Rule, kterou taky točil Clive Smith. Ale tohle je prostě film určen primárně pro děti. Škoda. Tím pádem nemůžu dát 5*. Bavil jsem se. Průměr to nebyl, ale prostě mě tížil ten pohled na to, že se jedná o dětský film. Kvůli tomu, že jsem si ale spletl žánr, snižovat hodnocení nebudu. Tento film budu hodnotit tak, jakoby bych byl už obeznámen, že s jedná o dětský film. Ale řeknu vám, že i když moc nemusím animaci generovanou počítačem, tak je o dost vážnější seriál Star wars: Povstalci.

Zlaté oko (1995)

Existuje několik způsobů, jak vypsat mé pocity do této recenze. Lze to napsat profesionálně, i neprofesionálně. Napíšu to v obou způsobech. PROFESIONÁLNÍ: Bond je jedna z mých nejoblíbenějších filmových sérií, ačkoliv se musím přiznat, že samotnou postavu Bonda nemám rád. Avšak, Bondovy představitele mám rád. Nyní jsem měl šanci spatřit tuto Bondovku s Piercem Brosnanem, a musím říci, že jsem zklamán, a ke všemu mám z tohoto snímku rozporuplné pocity. V tomto snímku bylo sice pár dobrých scén, většinou mám na mysli těch vtipných. Přičemž musím uvést to, že akce zde byla naprosto nepoutavá, a nezajímavá. Ke všemu největším problémem je děj, díky kterému jsem se unudil k smrti, i přesto (a to nepopírám), že v tomto filmu byla akce. Jenže naprosto nepoutavá akce. Je to škoda, jelikož Bonda mám rád, a tohle bylo pro mě jako fanouška velké zklamání. Ke všemu ještě musím poznamenat, že spoustu efektů v tomto filmu stálo za nic. Ale herci byli celkem v pořádku. NEPROFESIONÁLNÍ VERZE: Tfuj. Taká nuda, až jsem z toho umřel. Nulový děj a akce je budiž k ničemu. Většina efektů vypadá, jako když vystřihnu z časopisu raketu, a pak ji přilepím na obraz vesmíru. Tenhle film mě zajímá, jako když jdu na záchod. Už ho nechci vidět.

Eragon (2006)

Váhám nad hodnocením. I přesto, že se mi Eragon hodně líbí, tak mezi mou oblíbenou knižní předlohou a filmem je několik rozdílů. Takže film není úplně podle knížní předlohy. Ale nebudu odhalovat děj. Tento film se může chvílemi podobat jinými fantasy filmy, jakými jsou třeba Pan prstenů, apod. Ale Eragon je pro mě dějové naprosto poutavý, že jsem nucen dat 5*. Herci taky super. Prostě celkově se mi to líbí.

Diamanty jsou věčné (1971)

Možná je tato Bondovka přece jenom jednoduchá, ale je fakt skvělá. Byla pro mě hodně napínavá. Mě se třeba líbí mnohem více než slavný Goldfinger, ale třeba ve srovnání s Dr. No, je Dr. No asi přeci jenom lepší Bondovka. Ono důvody proč jsem nedal 5* této Bondovce jsou tyto: 1) Chtělo by to ještě lepší děj. 2) Vadili mi ti dva týpci, co pronásledovali Bonda, a nakonci mu dali do dortu bombu. Připomínali mi dva malé červené poskoky zlého čaroděje ze Starostlivých medvídků v říši kouzel. Nemyslím vzhledově, ale tím výstupem, jaký měli ti dva v ději.

Thor: Láska jako hrom (2022)

SPOILERY: Thor: Láska jako hrom, je skvělým Marvelovským filmem, který je sice klasickým, ale i tak dokonalým. Skvělé efekty, herci i děj, a dokonce to bylo pocitově kratší než ve skutečnosti. Přišlo mi, jako kdyby to hrálo 80 minut. Přijde mi ale, že čím více Marvelovských filmu vzniká, tím víc jsou komediálnější, a tím víc cíleně na mladé publikum (až na sprostá slova, ale to je dnes běžné). Vzpomínám si, že jsem nedávno shlédl animovaný film Rock & Rule, ke kterému Marvel vytvořil komiksovou adaptaci. Filmu Rock & Rule jsem vyčítal, že si neudržel svůj vážný styl děje, a začal tam míchat humor, a ve finále to až tak vážné nebylo. Ale tady u Thora: Lásky jako hrom, mi to přijde ve finále s tím stylem děje na stejné úrovni. Kvůli podtitulkové scény je mi už jasné, že vznikne další díl. A dlouho jsem netrpělivě čekal, kdy na scénu vstoupí Herkules. Jelikož ve filmu byl Zeus, a jakoby byl zabit Thorem (Ale nakonec v té závěrečné scéně zjistíme, že Zeus nezemřel), tak jsem si řekl, že musí na scénu nastoupit jeho syn Herkules. Protože Zeus bez Herkula, Nebo Herkules bez Dia to přeci nejde. Jane Forsterová nakonec zemře, Ale podle další závěrečné scény se měla v posmrtném životě dobře. Upřímně řečeno, i když nemám rád natahování různých filmových sérií, tady u Marvelu mi to nevadí. Těším se na další díl.

Povolení zabíjet (1989)

Výborná Bondovka. Jen se mi na ní nelíbili některé efekty. Zatímco výbuchy byli udělány dobře, tak si šlo občas všimnout střihu v momentě kdy jeden ze záporaku vystřelil z pistole, nebo promítání okolí při jízdě v autě (Toto je sice ve spoustu starých filmech, ale tato Bondovka je z roku 1989). Děj je ale super, herci taky, a jedná se o film určen k tomu, aby jste ho zhlédli vícekrát. Ale není to nejlepší film na světě.