Spider-Man 3 (2007)

Pro mně osobně byl tento film nejočekávanějším filmem roku, takže jsem se na něj neuvěřitelně těšil a čekal jsem od toho bezkonkurenční pecku a to byla chyba! Zatímco dvojka byla ve všech směrech lepší než jednička, tak trojka je někde mezitím a je o něco málo lepší než jednička. Tobey Maguire je proste sympaťák, který předvedl velmi dobrý výkon. Padouch Sandman je opravdu dobrý ale v podání Thomase Hadena Churcha tedy nic moc, protože ten herec mně nijak nezaujal. Efekty byly prvotřídní a jen jsem žasl na jejich provedením. Akční scény byli znamenité a koukal jsem na ně doslova s otevřenou pusou. Nejvíce se mi ovšem líbila část, kdy na Spider mana vlezl černý vesmírný simbiont ale nelíbilo se mi v této části filmu jaký měl Maguire účes ala Emo ( tímto bych chtěl pozdravit Hellblazera ), protože to bylo prostě hrozné. Dále mi přišel příšerný scénář, který byl napěchovaný vším možným a nemožným a pár zbytečnýma věcma a občas to bylo takové zmatečné a ještě aby toho nebylo málo, tak debilní dialogy. A je pro mně otázkou, kam se poděl ten ohromný rozpočet. Jelikož na to, kolik bylo použito peněz to tedy rozhodně nevypadá . Když si sečtu všechna negativa a pozitiva, tak mi vychází zábava, která nepřináší celkem nic nového ale důležité je, že to zabaví. Slabší 4*.

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Neuvěřitelné!!! Tento díl je super! Po dvojce jsem si říkal, že už by další díl být nemusel a ještě, že vznikl. Režiséra Davida Zuckera vystřídal Peter Segal a musím tedy říct, že se mu to povedlo perfektně. Podle mně je tento díl nejlepší z celé serie Bláznivých střel. Leslie Nielsen je v nejlepší formě co kdy byl a je opět skvěle vtipný a má nejlepší hlášky. Scénář byl taky na vysoké úrovni. Líbila se mi část ve vězení, která parodovala dva mé oblíbené filmy jako je Vykoupení z věznice Shawshank a Útěk z Alcatrazu. Takže když si všechno sečtu, tak mi vychází, že třetí díl je jednoznačně nejlepší!!!

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

Vzhledem k tomu, jak byla jednička úspěšná se dalo očekávat, že vznikne další díl. Nevím proč, ale uz to nebylo ono. Řekl bych, že v tomto díle se našlo méně vtipných scén ale za to zůstály stále skvělé hlášky. Leslie Nielsen opět předvádí výborný výkon. Ovšem velmi mně překvapil George Kennedy, který začal být také zábavný ( například v restaurci kde slintal a nebo když chtěl zbít padoucha atd. ). Scénář byl také poněkud slabší a ne tak dobrý jako v předchozím díle. Ale i tak jde o dobrou zábavu, která trošku kulhá za jedničkou. O něco málo horsí něž předchůdce ale stále je na co se koukat a stále je čemu se smát!

Bláznivá střela (1988)

Bláznivá střela není jen tak obyčejná komedie ale neuvěřitelně bláznivá, která je jedna velká zábava. V hlavní roli se představil vynikající Leslie Neilsen jehož výkon je naprosto špičkový. Vůbec ho nechapu jak dokázal takovou to roli, kde má velmi vtipné scény, zahrát s naprosto vážnou tvaří a k tomu má ještě povedené hlášky. Já bych to prostě nedokázal a musel bych se furt smát. Dále se zde také vyskytl sympaťák George Kennedy .Film je také dobrý v tom, že má skvělý příběh, i když je to na hlavu ale co by ste taky chtěli od parodie? Skvělá komedie, která mně dokáže vždy pobavit a hlavně je to nejlepší parodie jakou jsem kdy viděl!!

Modrý blesk (1999)

Modrý blesk je velmi příjemná akční krimi komedie, ještě aby ne když v ní hraje sympaťák Martin Lawrence, který předvádí celkem dobrý výkon ale hlavně neuvěřitelně baví. Scéna s pizzou mně opravdu dostala. Velmi podařený je scénář, jenž je taky zábavný a nenašel jsem snad ani jeden nudící úsek. Film utekl jako voda, protože se stále něco děje. Ať je to zábava od Lawrence ( např. jeho ksichty ), různé oblbování přitroublého Luka Wisona a nebo akční konec s automobilovou honičkou. Nemohu si pomoci, ale tento film je opravdu silně naprůměrný a pokud se chcete podívat na povedenou komedii, tak určitě neváhajte a podívejte se na tuhle!! Stojí to za to!!!

Křižovatka smrti 2 (2001)

Po zdařilé Křižovatce smrti přichazí díl druhý a já jsem rád, že si tvůrci usmysleli, že natočí pokračování. Akčnější, svižnější, a zábavnější film, který má i lepší scénář než díl předchozí, tak těmito slovy by se dal tento kousek vyjádřit. Chris Tucker už mi lezl méně na nervy a kdykoliv se objevil na plátně tak jsem se chtěl smát, protože to co předvádí je nezapomenutelné a velmi vtipné. Jackie Chan předvádní více bojového umění, které je neuvěřitelné. Dále potěšila přítomnost krásné Roselyn Sanchez. Určitě lepší než jednička a já se těším na díl třetí!!

Křižovatka smrti (1998)

Křižovatka smrti je jeden z mnoha " buddy movie ", která nepřináší nic nového ale aspoň je to zabavné. Jackie Chan a Chris Tucker vytvořili docela sympatickou dvojici. Chris Tucker mi lezl na nervy ale to bude nejpíš jeho protivným hlasem ale na druhou stranu jsem se díky němu párkrát zasmál. Jackie Chan se na tyto role v akčních komedií vyloženě hodí. Scénář taky nebyl k zahození i když nějaké ty mezery v něm jsou. Příjemná a zábavná akční komedie, kterou jsme měli možnost vidět již několikrát!

Mission: Impossible III (2006)

Po utahané a celkem nudné dvojce je tu Mission: Impossible III na kterou jsem se opravdu těšil a byl jsem na ni zvědav a musím říct, že jsem nadšen. Od první minuty do poslední minuty je to akční pecka, která mi zvedla adrenalin v těle. Akčí scény jsou do posledního detialu propracované a jsou naprosto skvělé, zejména ta na mostě!!! Tom Cruise ala Ethan Hunt nemá chybu ( a konečně má normalní vlasy a ne jako ve dvojce ) a podává velmi dobrý výkon. Záporak v podání Philipa Seymoura Hoffmana je výtečný a na svou roli se krásně hodí. Od režiséra J.J. Abramse je to velké překvapení, protože doposud pracoval jen na seriálech. Určitě nejakčnější film roku 2006 a možná i jeden z nejlepších akčních filmů co jsem mohl vidět. A hlavně jednoznačně nejlepší díl z Mission: Impossible!!

Šifra mistra Leonarda (2006)

K tomu filmu byli kritici velmi kritičští ale já bych to tak černě zase neviděl a byl jsem mírně překvapen!! Celkem solidní zápletka, která má zajimavé rozuzlení. Výbornou práci opět odvedl Hans Zimmer, jehož hudba je prostě skvělá. Herecké obsazení bylo vybráno velmi dobře. Přirovnaní kritikama Toma Hankse k zombiemu je zcela nemístné ( ano, má příšerné vlasy ale to je vše ) a velmi hloupé. K tomu krásná Audrey Tautou, výborný Ian McKellen a Jean Reno a Paul Bettany, který byl špičkově temný a šel z něj strach. Jaké má tedy film nedostatky? Odpověd je jednoduchá. Ve filmu je minimálně akce a jinak jsou tam jen samé dialogy, které jsou naprosto zbytečné a nudící. Dalším problémem filmu je příliš dlouhá stopáž, jenž je přímo zdrcující, když vemem v potaz, že jde celkem o nudný film, který by se dal shrnout do 2 hodin. A poslední vytknutí patří režiséru Ronu Howardovi ( režisér špičkového Apollo 13 ) od kterého bych čekal mnohem víc. Průměrný film a docela podcěnovaný!!!

Pláž (2000)

Velmi zdařilý film a to hlavně díky příjemnému prostředí, kde se odehrává , k tomu krásná hudba a sympatické herecké obsazení. Leonardo DiCaprio je frajer a umí hrát opravdu dobře. Výbornou i když malou roli měl skvělý Robert Carlyle. Ovšem jisté zklamání zde je. Od režiséra nezapomenutelného Trainspottingu Dannyho Boylea bych si představoval trošku něco jiného, protože konec, kdy se DiCaprio zblázní a například se zabaví " svou hrou " , která vypadá jako na gameboyi, tak to mně nezaujalo a hlavně poseldních zhruba 30 minut bylo docela slabých. Ale i tak jde o dobrý dobrodružný film, který mně zabavil skvěle.