Dostaňte agenta Smarta (2008)

Hmm tak tohle mně vážně nebavilo! Další rádoby vtipná parodie na Jamese Bonda. Myslím, že bohatě stačil Johnny English, aby scénáristé a režiséři pochopili, že parodie na špionážní filmy je téměř nemožne zrealizovat tak, aby to bylo vážně vtipné. Dostaňte agenta Smarta je docela ubohý film, jenž mně svou tupostí uráží. Jako nevrdím, že bych se asi tak 2 krát nepousmál. Jenže, když se zamyslím, že tento patos režíroval Peter Segal, jenž stojí za filmy jako je třeba skvělá romantická komedie 50x a stále poprvé, tak jsem vážně zklamán. Zrovna tak jsem zklamán hudbou od Trevora Rabina. Kde je ta dynamičnost a působivost? Nikde! Na druhou stranu zde najdeme pár slušných scén. Třeba scéna v letadle byla docela dobře natočena. Jen škoda, že měla být vtipná a místo toho byla trapná až na půdu. Docela slušné, ačkoliv zcela neužitečné, byli vynálezy, kterými byl agent Smart obdarován. Jinak nuda s přehnaným koncem. Stevea Carrella začínám mít víc a víc rád. Ve filmu 40 let panic se mi nelíbil. Nelíbil se mi ani v Božském Evanovi. Tato role agenta dementa mu sedla celkem slušně. Krásná Anne Hathaway je strasně moc sexy. Z dalších známých herců se objeví The Rock a nebo James Caan. Nevím jestli bych si tohle někdy ještě zkoukl!

Ten Největší (2007)

Rob Schneider už byl Zvíře, dokonce byl i teenagerka a teď je to borec na bojové umění, který se snaží zákazat znasilňování ve věznici. Tahle role mu vyloženě nesedla, protože není vtipný. Myslím, že je to komik. Sice slabší komik, ale pořád komik, takže by měl být alespoň trošku vtipný. Tady není vůbec vtipný. Žádný hlášky a ani žádné ksichty. Jen se tváří vážně, keca nesmysli a sem tam si kopne, nebo si udělá nindžaky z mýdla (nebo co to bylo). David Carradine si dělal akorát tak srandu sám ze sebe a jeho tréninková metoda byla docela zábavná. Mám rád filmy ve vězení, ať jde o jakýkoliv žánr. Thriller, drama a nebo i akční! Ale komedie nějak k vězení nesednou. Hurá do basy byl taky nehorázný bullshit, ale je pravda, že Ten Největší je trošku lepší. Jen má debilně tupé dialogy. Kdyby byl film němý, tak by to možná bylo lepší, protože ty kecy o znásilňování a o přátelství různých vězeňských gangů jsou hrozné. Režijní debut Roba Schneidera se moc nepovedl a doufám, že i on sám si to uvědomí a vykašle se na to. Jelikož by se měl držet toho průmerného herectví a hrát v bláznivých komediích!

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Tak Louis Leterrier nepřekonal režiséra Anga Leeho! Neuvěřitelný Hulk je neuvěřitelný průser. První Hulk nebyl taky nic převratného. Hodně věceckých keců, docela nuda ale ke konci slušná akce. Druhý Hulk nabízí jen nudu a nic moc akci. Ale abych byl úpřímný, tak začátek byl celkem slušně našlápnutý. Po 20 minutách se z toho stala velmi nudná záležitost a já jsem začal zívat, což se nestává zase tak často. Ale vratím se k té akci. Na to, že by efekty měli být lepší a vyspělejší, než v jedničce, tak tomu vůbec tak není. Když jsem v jedničce sledoval konec v poušti, kde stylová zelená potvora ničila vrtulníky a tanky, tak jsem byl nadšen a sledoval jsem plátno s otevřenou pusou. Ne, ve dvojce jsem se ničeho takového nedočkal. Navíc v tomto snímku není ani ten Hulk tak stylový, jako v jedničce. A největší problém vidím v obsazení. Nemohlo to zůstat, tak jak to bylo původně? Edward Norton je charismatický, ale Eric Bana se mi líbil minimálně o 75% víc. Co se to děje s Liv Tyler? Tak krásná byla v Armageddonu a tady je to trošku robusní paní, která začíná být nechutně podobná svému otci a stává se z ní menší zrůdička. K tomu příšerný herecký výkon. Jediný kdo byl velmi dobrý a cool tak byl Tim Roth, ale to je sakra málo, aby jen jediný člověk byl dobrý. A docela slušná stopáž. Nic krátkého a nic příliš dlouhého. Ale jinak je to bída, hnus, rozjetá fekální hmota na silnici, kolem které jsem projel a za 5 minut minut jsem si na ní nevpomněl . Přesně to je pro mně Neuvěřitelný Hulk!

Nikdy to nevzdávej (2008)

Tak tento film mi nuvěřitelně moc dobře sedl. Konečně nějaký dobrý film se zaměřením na bojové umění. Sice originalita tam není, ale to je jedno, protože jde o slušnou akční podívanou, která i když trvá téměř dvě hodiny, tak uplynula velice rychle. Je to hlavně tím, že je stále na co se koukat. Není místo, které by nudilo. Souboje byli celkem stylový, nápad s odklepnutím docela zajímavý, ale nezbavím se pocitu, jak je to podobné s Karate Kid. Matka se synama se stěhuje do nového města. Starší syn dostane před půlkou školy přes ústa a poté začne trenovat bojové umění a nakonec to nandá všem. Hodně podobné Karate Kid! Možná bych tam našel odkazy na další bojové filmy. Choreografie soubojů je ale slabší. Nelíbili se mi různé hmaty, jak protivníka chytnou za nohu na zemi a poté se snažit donutit ho, aby souboj vzdal. Ale naštěstí to nahradila poslední bitka, kde jsou kopy a rány pěstmi. Ke každému podobně zaměřenému patří i tvrdé tréninky. Minutové fáze by mně asi zabili, ale zase se to tělo pořádně vyprudí a vypadá pak silněji.Charismatickému Djimonu Hounsouovi role nabitého trenéra sedla a opět předvedl skvělý výkon. Cam Gigandet jako slizký a nechutný záporak je taky dobrý a já osobně bych mu dal nejradši ránu a to je jedině dobře. Z hlavního hrdiny Jakea Tylera v podání Seana Farise by měl radost snad i Apollo Greed, jelikož ten kluk ma slušný pohled tygra. Při posledním zápasu je pohled tygra tak drsný, jak šmirgl papír. A jeho výkon je taky slušný a možná to ještě všem s jeho hereckou kariérou ukáže. Dále se objevili seriálové hvězdy jako Leslie Hope (24 hodin) a Evan Peters (Invaze). Po delší době film, jenž mně mile překvapil!

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Teenageři spojte se ve snu proti Freedymu Krugerovi. Ano, i tak by se třetí a velmi povedený díl kultovní Noční můry v Elm Street mohl jmenovat. Jako jednička je určitě nepřekonatelná, dvojku nejspíš překoná všechno a trojku? Trojku asi možná stejně jako jedničku nepřekoná nic. Celovečerní režijní debut Chucka Russella vyšvihl laťku zatraceně vysoko o čemž vypovídá i místní hodnocení. Dostal k dispozici povedený scénář a využil toho, jak nejlepé mohl. Líbíl se mi nápad natočit příběh o dětech, které straší Freedy a nikdo jim nevěří, tak je zavřou do blázince. Jenže Freedy má dlouhé prsty. Teenageři přijdou na způsob, jak Freddyho zabít a to pomocí snů, ve kterých je každý tím, čím chce být. Po debilní dvojce je tohle prostě paráda. Některé strašení a poté zabití bylo docela cool. Například udělaný si z člověka loutku. To bylo tak krasně krvavé a tak krásně originální, že jsem byl nadšen. Navíc Robert Englund jakoby se probral a opět dostal více prostoru (ne jako ve dvojce) a měl svůj styl. V menší roli mně potěšil Laurence Fishburne. Je to horor, ale ke konci přibyl i zánr fantasy. Myslel jsem, že fantasy a horor jsou dva nesloučitelné žánry, ale tady to celkem funguje slušně. Nakonec doporučení, že pokud někdo dostanete chuť na Noční můru, tak snad přeskočte druhý díl a jděte rovnou na třetí, protože to není ztráta času a rozhoodně stojí za to!

Taxi (2004) odpad!

Takže asi tak takhle: Američani, jděte do hajzlu, podělali jste to naprosto. Když to neumíte, tak nedělejte remake francouzských filmů. Neumíte to! To by bylo na úvod. Tenhle film je nehorázná kravina takových rozměrů, že to není ani možné. Pouze okopírovaný francouzský hit, který nepřínáší nic nového. Francouzská verze je dost možná i kult. Americká verze je určitě průser! Automobilové honičky měli možná ohromit, ale mně neohromili a na to, že je to od američanů byli docela chabě natočeny. Největší mínus je ale v hereckém obsazení. Queen Latifah? Pro Kristovy rány!!! Proč nemohly obsadit do hlavní role nějaký chlapa? Proč museli být američané tak idiotsky originální, že do hlavní role obsadí 150 kilogramovou ženu, která by se do toho taxika ani nevešla! Strašný! Jimmy Fallon v roli policisty, co neumí řídit. Kde ho vyhrabali? Taky něco příšerného!!! Aspoň, že se bylo na co koukat v podobě Gisele Bündchen. Moc sexy!!! Jediný, co se mi líbílo víc, než ve francouzském taxi, tak je auto. Ford Crown Victoria je prostě autíčko s dokonalými tvary a když se hodilo do sportovní podoby, tak dokonalost sama o sobě. Takže Peugote jdi se klouzat. Na konec vzkaz americkým tvůrcům této debility: FUCK OFF YOU FUCKING IDIOTS!

Lhář, lhář (1997)

Výborně!!! Je pravdou, že Tom Shadyac točí bláznivé komedie, ale tato je podle mého názoru bezpochyby nejlepší. Zrovna tak si troufám říci, že Jim Carrey zde podává nejlépe bláznivý výkon, co kdy předvedl. Taková komedie, která si na nic nehraje a přitom je tak vynikající, až se tomu nechce věřit a především poukazuje, že každý lže a každá milosrdná lež není brána, jako lež, která ubližuje. Příkladem je toho Fletcher Reed. Mladý a úspěšný právník, jenž je divoký a lže. Lže v práci (tlustému chlápkovi řekne, že snad zhubnul a vypadá báječně) a bohužel lže i své rodině (svému synovi slíbí, že přijde ale nepřijde). Poté přijde zvrat, kdy si jeho syn přeje, aby jeho otec alespoň jeden den nelhal. A olalala chlapec netušil, co svým přáním způsobí. Fletcher začne mluvit pravdu. A bohužel zlou pravdu, která jen a jen ubližuje (tlustému chlápkovi řekne, ať už nežere, nebo ho trefí infarkt a ženě, která sedmkrát zahnula svému manželovi pomůže vyhrát soud, aby získala 11,5 milionů dollarů). Ale je to tak vtipná pravda, až jsem málem brečel smíchy. Lhář, lhář je založen především na výkonu Jima Carreyeho. Jeho grimasy jsou něcím naprosto nemožným. Nejde mi do hlavy, jak někdo může dělat takové znamenité ksichty a navíc má skvělé hlášky, což mně přivadí k vtipným dialogům. Jediné, co to trošku kazí je nesmyslný konec s letadlem a se schůdky k němu. Ale dejme tomu, je to bláznivá komedie. Třešničkou na dortu jsou potom titulky, ve kterých vidíme nepovedené záběry a to je teda taky neuvěřitelně vtipné. Po tomhle filmu sáhnu, až se budu někdy nudit, protože vím, že přesně tohle mně zabaví a zvedne náladu!

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Freddy Kurger je zpět! A raději měl zůstat někde v háji a nevracet se! Nejenže straší lidi, ale teď straší i zvířata. Obzvláště papoušky má v oblibě. Už jen tohoto mého úvodu jde poznat, že dvojka je opravdu ptakovina povrzující, že téměř každý drůhý díl je horší, než první a v některých případech by bylo lepší, aby žádné další pokračování ani nevzniklo. Noční můra v Elm Street 2 je toho řádným příkladem, protože to kazí kultovní záležitost jakou byla jednička. Robert Englund bohužel nedostal tolik prostoru na strašení, vraždění a hazení jedné hlášky za druhou, což je neuvěřitelná škoda, protože to ztrací na celkové horové atmosféře. Strašení jsem si v tomto filmu moc neužil! Je ho opravdu málo. Ani jsem se nedočkal žádných krvavých scén. Jen jedné ve sprše a ta byla docela slabá. Místo strašení přemlouvá teenagera, aby mu dal své tělo. Takže nuda! A konec v továrně je trapný, až to hezký není. Je jasné, že hlavní hvězdou tohoto (ne)hororu je Matt Patton, co by teenager Jesse Walsh, jehož výkon a vzhled je pro takovýho film velkým přínosem, takže díky němu nejdu pro hodnocení "odpad". Nicméně dvojka noční můry je velkým zklamáním!

Akta X: Chci uvěřit (2008) odpad!

Nuvěřitelná stupidita! Dlouhých 10 let museli fanoušči čekat na druhý díl celovečerního filmu Akta X. 10 let!! Člověk by čekal, že se tvůrci vytasí s nějakou nehoráznou peckou. Místo toho se vytasili, ale s totalní hovadinou, jakou jsem už dlouho neviděl. Vypovídá o tom i místní hodnocení. První film má úctyhodných 76% a druhý díl má zaražejících 57%! Proč zarážejících? 57% je dost hodně na něco takovéhleho. 40% by bylo akorát. Absolutně debilní scénář bez hlavy a paty je tak něčím nudným, že bych se u toho ukousal nudou. Je to rádoby drsné jakoby se to snažilo napodobit různé brutální thrillery jako je třeba SAW a S7DM, ale ve finále to působí jako jedna velká tragédie. Dokonce ani ta zasněžená krajina nevytvořila žádnou atmosféru. Jediný, kdo to zachraňuje je David Duchovny a sexy Gillian Anderson, které dlouhé vlasy vůbec nesluší. Zvláštní je, jak se tito dva herci vůbec nezměnili a dokonce ani nezestárli. Kdybych mohl vrátit čas, tak bych se na tuto slátaninu vůbec nepodíval a šel bych dělat něco jiného. Cokoliv, než se koukat na tohle. A co je mi otázkou, jak se může takovýto film dostat do kin!? To bych viděl spíš na video film, který bych si půjčil v půjčovně a bylo by mi líto těch peněz, co bych za to dal!

Klikař Charlie (2007)

Klikař Charlie! O této komedii jsem skoro vůbec nevěděl a dostal jsem se k ní zcela náhodou. Asi tak půl roku mi ležela na stole Unrated version (docela ostrá) a já nevěděl, jestli to nebude pouhá ztráta času. Až jsem se jednou nudil a na tuto komedii přišla řada. Teda, jak já jsem byl překvapen. Že to bude, až tak dobrá romantická komedie jsem vážně nepočítal. Celkem super příběh o prokletí jednoho malého chlapce, který v dospělosti rozdává štěstí a s každou ženou se kterou něco měl, tak tu potkalo štěstí v podobě svatby. Jenže pak se zamiluje do jedné nešikovné krásny a kletba musí být prolomena. Parádička. A samozřejmně je to i zábavné a to v tom smyslu, že občas jde o sprostý humor ale občas také o inteligentní humor. Některým scénam jsem se smál i nahlas. Dokonce i nějaké hlášky byli skvělé. Hodně mně překvapil Dane Cook. Pro mně zcela neznámý herec zabodoval na plné čáře. Některé jeho kreace mi připomínali Jima Carreyeho. Krásná Jessica Alba v roli nešikovné krásky byla tak dobrá a některé její nehody byli vtipné. A nejvtipnější na celém filmu s jeho kecama a prostě se vším byl Dan Fogler. Jedná se o parádní vtipnou romantickou komedii, která ovšem není tak sladká jako některé ze stejného žánru.