Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Jednička byla neuvěřitelnám způsobem úspěšná, co se tržeb týče, takže bylo jasné, že dvojka musí vznikout. Mně ale jednička nebrala, tudíž jsem do dvojky šel s tím rizikem, že mně možná taky brát nebude. Je to vlastně téměř to samé jako díl předchozí, i když možná zábavnější a některé scény byly vážně skvěle natočeny. Určitě je celkově lepší výprava, protože cesta do Zlatého města byla vážně skvělá a poté samotné Zlaté město bylo parádní. Ovšem co mně opravdu štvalo, jak se na začátku filmu obejvila jedna otázka, ta se vyřešila a i hned tu byla další otázka. Až z toho nebyly dvě otázky ale snad 20 otázek, které se postupně řešili. Film je opravdu natáhován a dvě hodiny je opravdu moc, takže určitě působí nudným dojmem. A ono to opravdu je lehce nudné. Nicolas Cage podává standartní výkon. Diane Kruger je nemírně krásná. Justin Barhta se opět snaží být vtipný, ale na konec působí velmi trapně. Jon Voight hraje takového starého blázna. A jediným velkým plusem, co se hereckého obsazení týče je výborný Ed Harris. Takže průměr a jsem docela zvědavý na další díl!

Temný úsvit (2006)

Ano, tak přesně takovéto filmy mi docela seděj. Snímky ze zajateckých táborů mám rád, protože mi silně evokují vězeňské prostředí a to já velmi rád. Film začíná celkem klidně, ale po deseti minutách je z toho parádná dobrodružné drama. Je dobré, že se nechodí kolem horké kaše a jde se rovnou na věc, tudíž o zábavu je postaráno. Sestřelení vojáka ve stíhačče (nebo co to bylo) je dobře natočeno (ne však tak dobře jako třeba ve filmu „Za nepřátelskou linií). Poté sledujeme osud vojáka, jenž se snaží přežít v jungli. Potom ho zaujmuli nepřátelé a ocitl se právě v menším táboře pro vězně, kde se setkává s dalšími američany. A to je ta část, která se mi velmi líbila. Plánování utěku. Mučení věznů bylo opravdu originální (dát člověka do úzské díry ve které je voda a ze které mu kouká jen hlava). A pak přijde na řadu útěk. Jenže tím to nekončí, jelikož tábor se nachází v jungli, takže hlavní hrdinové si musí ještě poradit s tím, jak přežít. Konec si jistě všichni dokážeme představit, že? Film je opravdu skvělý!!! Může zato hlavně výborný herec Christian Bale, protože jeho výkon je vážně skvělý a je zajímavé, že jsem se ještě nesetkal, aby hrál špatně. Docela mně zaujala hudba od Klase Badelta. Toho člověka vůbec neznám a o to je jeho hudba větším překvapením. Bohužel ke konci to ztrácelo tempo a bylo to dosti natahované, takže proto dávám 4*!

Říše drog (1991)

Tlustý zlatý řetězy, diamantový prsteny, bouchačky, dílování drog, války gangů, tvrdý gangsta rap a nějaký ty výrazy, jako motherfucker, nebo motherfucking, tak přesně těmihle slovy by se dala Říše drog vystihnout. Režisér Mario Van Peebles natočil film, který je natočen naprosto realisticky a každému je jasné, že takto to funguje v USA. Věřím, že tento film byl v roce 1991 naprosto skvělou záležitostí a taky dost možná kontroverzní záležitostí. V současné době, kdy máme třeba „ Zbohatni nebo chcípni“, tak tento film už je jen slabší odvar.. Je pravda, že prvních deset minut s tou honičkou na kole, tak to bylo skvělý, asi protože jsem zastáncem BMX! Škoda jen konce, kdy to bylo docela nudné. A už jsem nebyl tak nadšen, jako v prvních 30 minutách. Herecké obsazení je super! Pro mě osobně je tohle hned po Bladeovi druhá nejdůležitější role Wesleyeho Snipese, který ve stylových hadrách a s velkou zlatou naušnicí je velmi cool. Ice-T byl taky výborný a je to snad jediný film, kde jsem ho viděl něco hrát! Mladý Chris Rock taky potěšil. Průměrné drama o drogách!

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

No tak tohle je celkem povedená komedie a není tak špatná, jak jsem předpokládal, protože se jedná o opravdu dobrou zábavu, která samozřejmně nemusí sednout každému. Ne každý má rád vulgarismy a nechutné scény. Mně osobně to nějak nevadí, ale je pravda, že v tomto filmu toho bylo opravdu až moc. Hlavně tedy ty výrazy. Nechutná scéna s jídlem byla taky docela přehnáná. Jenže některým vugarismům jsem se smál. A té scéně jsem se taky trošku smál. Celý film se vlastně točí kolem jednoho dne v jednom fastfoodu, což není až tak špatné. Alespoň jsme měli šanci se podívat do kuchyně a teda doufám, že takto to ve fastfoodech u nás nechodí, ale kdo ví. Celkem sympatické herecké obsazení je důvodem, proč dávám 3*. Mladé herce mám rád, protože se snaží něco zahrát. V čele stojí Ryan Reynold, Justin Long, Anna Faris a další. A na konci filmu, ten týpek to vážně zabil, jak je všechny dostal tím „Kozlem“! Příjemně ztrávená hodina a půl!

Říše slunce (1987)

Naprosto geniální příběh o malém rozmazleném chlapci, který měl doma veškerý komfort, který si mohl dovolit ničit malá plastiková letadla a také si mohl dovolit jíst před spaním sušenky s mlékem. Prostě rozmazlený fakan. Jenže pak přijde o rodiče (ne, neumřou) a ocitne se na ulici a následně se ocitá v internačním táboře, kde přichází o veškerý komfort. Ale tento jedenáctiletý chlapec to tam docela zvládá. Tento film je prostě krásný. Velmi silný a emocionálně založený příběh je bez chyby. Téměř dvě a půl hodiny utečou jak nic. Během filmu jsem našel i pár momentů, kdy jsem byl dojat a ani jsem nedýchal. Scéna, kdy Christian Bale stojí, salutuje a zpívá, tak tato scéna mně naprosto dostala, ba dokonce úplně odrovnala, protože něco tak krásnýho jsem ještě neviděl. Způsob jakým je to natočeno, záběr na slunce. Nádhera!!! Herecký výkon tehdy 13 letého Christiana Balea je něco, co se slovy nedá popsat. V mém životě jsem už pár slušných filmů viděl, kde hráli samé hvězdy a hráli vážně dobře. Ale jeho výkon? To jsem vážně ještě nikdy neviděl. Něco excelentího, fámozního. Pokud by se mně někdo zeptal v jakém filmu kdo předvedl nejlepší herecký výkon, tak by to byl právě Christian Bale a za tuto roli měl každopádně dostat Oscara . O všem mluví i fakt, že přehrál takovou hvězdu jako je John Malkovich. V jedné z menších rolích byl dobrý (ačkoliv jsem ho málem nepoznal) Ben Stiller. Všechno umocňuje překrásná hudba skladatele Johna Williamse. O čemž svědčí i výborný soundtrack. Troufám si řící, že se jedná o nejlepší film hitmakera Stevena Spielberga!!! I can't remember what my parents look like.

Plán hry (2007)

Další komedie o tom, jak se někomu po dlouhé době zjeví dítě, o kterém ten někdo ani neveděl. Prostě se objeví. Tato komedie se mi velmi líbila a v mnoha směrech mně potěšila. Samozřejmně, ten příběh filmu jsme měli možnost vidět již několikrát, ale v tomto případě je to něco zcela jiného. Je to rodinná komedie, takže nečekejte žádné tupé rádoby vtipné hlášky. Určitě ale čekejte vtipné scény. Například to, co si dělali ti týpci v tom jejich fotbalovém týmu bylo vážně vtipné (sprej do pusy, plechovka s coca-colou, která byla napumpovaná, aby pořádně vystříkla atd.) Těmto scénám se možná nebude smát tak, aby jste se z nich váleli na zemi, i když někteří třeba ano. Určitě se ale pousmějete. Velkým překvapením je Dwayne „ The Rock“ Johnson. Tímto filmem dokazuje, že to není jen tupá hrouda svalů a že není jen hloupý wrestler. A hlavně není to jen akční hvězda. Dokazuje, že umí hrát. Umí zpívat. A hlavně si ze sebe dokáže udělat srandu, což je velmi důležité. Tato role namachrovaného sportovce mu velmi sedla. Rád se na filmy s tímto sympaťákem koukám. Konec filmy je sice tak trochu přeslazený, ale na druhou stranu je to krásný happy-end u kterého mi možná i ta slza ukápla.

Muzikál ze střední 2 (2007) (TV film)

Jo, jednička byla sladká, asi tak jako 10 000 tabulek čokolády. Byla tak sladká, až se nám z toho zuby kazily a někteří to nevydrželi a nelíbilo se jim to. Mně se jednička líbila. Odpočinkový film, jak má být. To samé dvojka. I když, možná, že se mi druhý díl líbil o něco málo více. Z prostředí střední školy (které je mi velmi blízké) jsem se přesunuli do doby, kdy jsou prázdniny (nejlepší období studenta a toto období mám rád) a navíc si hlavní hrdinové sháněli brigádu. Našli ji v luxuxním a příjemném sportovním klubu. Scénář je skoro stejný jako u jedničky. Místo muzikálu jde o (ne)důležitou soutěž ve zpěvu. Opět se dočkáme rozpadu hlavní dvojce a týmu Tygrů. A jak jinak, tak se taé dočkáme happy endu. Opět je zvláštností, jak se mi líbilo ty písničky. Například song „ I Don't Dance „ , který je tak trochu řízlý RnB, je vážně dobrý. Hlavní dvojce, je neuvěřitelně sladká, ale hodí se k sobě. Zac Efron a krásně roztomilá Vanessa Anne Hudgens navíc předvádějí i dobré výkony. Na ostatních hercích je vidět, že si natačení užívají a já sám bych si ho také asi užíval v tak příjemném prostředí. Asi jsem divný, ale těším se na třetí díl!

Wyatt Earp (1994)

Já si snad ještě nakonec oblíbim žánr western, jenž naprosto nesnáším. Jen občas se vystkytně nějaký, který mně opravdu baví. Jenže jde o případ, kdy zhlédnu 50 westernů a z toho se mi 1 líbí. Wyatt Earp je určitě ten jeden, co se mi rozhodně zamlouvá. Může zato především fakt, že zde nejsou žádní indiáni a nic podobného. Prostý a jednoduchý příběh o chlapcize kterého se postupem času stal šerif. A už od začátku mně to chytlo a bohužel mně to začlo pouštět asi tak po dvou hodinách. Tím nechci říct, že by to chtělo zkrátit na dvě hodiny, ale potom už to nebylo ono a byl jsem rád, že to trvalo 3 hodiny, jelikož kdyby to skončilo po dvouch hodinách, tak by mně to štvalo, že to nebylo delší. Výbornou práci odvedl James Newton Howard, jehož hudba je krásná! Film se může také pochlubit výborným hereckým obsazením v čele se skvělým Kevinem Costnerem, Dennisem Quaidem, Michaelem Madsenem, Billem Pullmanem, Tomem Sizemorem a nebo třeba krásnou Téaou Leoni, které to neuvěřitelně slušelo. Jen je škoda Gene Hackmana, který dostal málo prostoru. Skvěle ztrávené tři hodiny!

10 000 př. n. l. (2008)

Film s velkými ambicemi a přitom hrůza!!! Filmy od Rolanda Emmericha mám rád. To jak vždy zničí nějaké americké velkoměsto je vždy paráda. A v tomto filmu nic neničí a taky to tak vypadá. Tímto snímkem si to u mě dost zkazil. Jako kdyby si tento režisér usmyslel, že natočí něco vážnějšího. Film postrádá jakoukoliv akci, takže se jedná o dost nudné dílo, kdy něco málo přes 100 minut sledujeme putování lovců. K tomu všemu debilní dialogy a docela pitomý scénář. Jediné co mně zaujalo, tak byla celkem slušná hudba. Neznámí herci (až na Cliffa Curtise) , kteří předvedli uspokojivé výkony. A v poslední řadě parádní efekty. Na to Emmricha užije, aby natočil film s tak skvělou vizuální stránkou. Přístě bych byl radši, kdyby další počin od Emmericha bylo něco jinýho, třeba něco, kde by zase něco ničil, protože tohle vážně nefunguje!

Propast (1989)

Kdysi dávno, mně tento film absolutně vůbec nezaujal. Po nějaké době jsem se podíval na tu verzi, která má téměř hodiny. A ano, tato verze mně konečně zaujala. Tato verze se rapidně liší od té původní a to je jedině dobře. Ta stará mně nebavila a nudila. James Cameron se z vemíru (Vetřelci) přesunul pod vodu. Je to taky hračička a každý záběr je do detailu vymakaný. A efekty jsou vážně skvělé. V posledních minutách, kdy jsem sledoval obří vlnu Tsunami jsem jen nevěřícně koukal s pusou dokořán, jelikož to nemělo chybu. Na tom, že se mi tento filmy líbí přispívá i fakt, že se odehrává pod vodou. Takové filmy já rád (například Koule)! A navíc to není jen obyčejný sci-fi snímek, ale nese i myšlenku ohledně lidské existence. Herecké trio Ed Harris, krásná Mary Elizabeth Mastrantonio a očividný oblíbenec Jamese Camerona Michael Biehn. Silně nadpůrměrný sci-fi kousek, ale na 5* to stále není!