Můj bratranec Vinny (1992)

Jedna z komedií, které se upřímně od srdce zasmějete. Navíc je zvláštní, jak se příběh o soudu dá natočit zábavnou formou. Přece jen, pokud si vzpomeneme na různá soudní dramata, tak vždycky šlo pouze o film, kde se kecalo o sto šest. Zde se sice taky kecá, ale takovéto dialogy jsem opravdu dlouho neslyšel, tak vtipné. Prostě paráda!!! A k tomu všemu dobré hlášky. Dokonce i pár vtipných scén, ale nebylo jich tolik, aby také ne, když je to stavěno hlavně na dialogách. Ale uznejme, že scény, kdy jde hlavní postava spát a něco ho vždy častně vzbudí, nemá vážně chybu. Herecké obsazení taky nemá chybu. Ten trpaslík, Joe Pesci, který chodí oblíkaný jak mafián neměl chybu a hlavně měl styl. Marisa Tomei byla krásná už jako mláda a její výkon je pozoruhodný. Ty kecy o autech mně dostávali. Jedna z mých nejoblíbenějších komedií!

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

No, celkem hodně vyhaslý. Jednička byla super, dvojka byla naprosto skvělá a trojka byla taky hodně vydařená. Všechny tři díly měli něco, co je dělalo originálním. Vetřelec 4: Vzkříšení je mix všech předešlých dílů dohromady. Opět se ocitámé na jedné lodi. Ellen Riplyová, byla naklonováná, nebo co to s ní udělali. A bylo by snad lepší, kdyby umřela a tohle nikdy nevzniklo, protože to sraží celou sérii. Z Vetřelce je nějaký divný zmutovaný monstrum, které je trapné. Prostě hrůzinec!!!! Navíc, šlo snad o komedie?! Protože ty hlášky z toho vážně dělali komedii, i když musím se postavit na jejich stranu, že byli dobré. Alespoň, že jsem se dočkal dobrých krvavých a občas nechutných scén. Jinak Sigourney Weaver mi nepřišla jako ta Ellen Riplyová, která hrála v předchozích dílech, ale připadala mi, jako někdo úplně jiný. Aby jste mi rozumněli, použiju docela špatné přirovnání, ale snad pochopíte, co tím myslím. Byla jako když jsem si objednal cheesburger, na který jsem byl vždycky zvyklý a místo objednáného Cheesburgera jsem dostal obyčejný hamburger, který jsem v životě neměl. Potěšila mně krásná a docela drsná Winona Ryder. Konečně nějaká role, kde nehrála sladkou holčičku. A samozřejmně nesmím zapomenout na mého oblíbence Rona Perlmana. Celkově je to průměr!!!

Vetřelec ³ (1992)

Klobouk dolu, protože na to, že se jedná o třetí díl, tak jde o hodně vydařený díl. Pokáždé mi třetí díl Vetřelce utekl. Všechny díly jsem kdysi dávno viděl, ale na třetí jsem měl prostě smůlu. A když už jsem se k němu dostal, tak v plné parádě. Konkretně v rozšířené 140 minutové verzi. Bohužel nemohu srovnat s původní verzí. Každý díl této série má jiného režiséra, který do toho vnesl něco jiného. Ridley Scott vnesl výbornou atmosféru. James Cameron zase akčnost. A David Fincher do Vetřelce vnesl (jak jinak) ponurou a temnou atmosféru, která na mně dýchla od první minuty. A jako bonus, co nebylo ani v jednom díle, tak to byl pohled očima Vetřelce. Jen nechápu, proč Vetřelec vypadal, až moc digitálně. Líbilo se mi prostředí věznice a závěrečná honička na monstrum byla taky docela dobrá. Tento díl je zcela jiný, než předešlý dva díly. Otázkou je, jestli je to dobře. A asi je, protože je to originální!

Vetřelci (1986)

Jedno z mála pokračování, které je dost možná lepší, než jednička, jako například Terminator 2, který má stejného režiséra jako pokračování Vetřelce. James Cameron se snad narodil proto, aby natačel pokračování a vždy předčil předchozí díl. Zatímco jednička se odehrávala ve vemírné lodi, tak dvojka se přesunula na planetu, jenž je domovem Vetřelců. Cameron z toho udělal 154 minutovou akční řežbu s tak hutnout atmosférou, že by se dala i krájet. Není jen Vetřelec jeden ale je jich rovnou hned několik desítek a do toho všeho mají hlavní hrdinové málo nábojů na to, aby je všechny pokropili. Navíc ve druhém díle máme mnohem zvučnější jména. K celé sérii Vetřelců patří Sigourney Weaverová, jako ketchup na špagety. Ale zde docela dominují jména jako Michael Beihn, Paul Reiser, Bill Paxton a nejlepší ze všech Lance Henriksen. Prostě paráda monumentálních rozměrů!

Vetřelec (1979)

V kinematografii jsou nejspíš tři sci-fi filmy, které tento žánr zcela pozměnily a zároveň posunuli k lepšímu. Určítě je to Terminátor, potom je to zcela jistě novější počin Matrix a v poslední řadě je to Vetřelec. Pokud bych měl tento film nějak vystihnout, tak bych musel napsat asi tak 1000 superlavit a dost možná by to bylo ještě málo, protože něco takto geniálního už nedokáže snad nikdo natočit. Naprosto znamenitá a děsivá atmosféra, kterou si film drží téměř dvě hodiny. Bylo několik momentů, kdy jsem ani nedýchal. Celková výprava je skvělá. Hudba, stejně jako atmosféra děsivá. Herecké výkony prostě excelentní v čele se Sigourney Weaver, která se díky tomuto filmu stala hvězdou. Hodně mně zaujal tehdy mladý "android" Ian Holm. A co Vetřelec? Úžasné monstrum ze které jde strach a ze které jsem jako malý měl vážně strach, až jsem ani spát nemohl. Jeden z nejlepších filmů minulého století. Tohle se vážně Rideleyemu Scottovi povedlo!!!

Policajt ze školky (1990)

Průměrná komedie na kterou já osobně ale nedám dopustit. Je to komedie mého dětsví, kdy jsem na ní mohl koukat téměř každý den. A i teď po několika letech jsem si ji rád připomněl. Arnolda Schwarzeneggera zrovna dvakrát nemusím, ale je pravda, že jeho filmy můžu a hlavně v tomto snímku mi jeho výkon přišel ze všech nejlepších. A je pravdou, že komedie mu docela sedí. Líbíl sem mi příběh filmu, i když nad tím přemýšlím, tak nevím jestli je to zrovna určeno pro děti. Přece jen nějaká ta krev se tam vyskytla, a dokonce i nějaké to vulgární slovíčko. Schwarzeneggrovi skvěle sekunduje Pamela Reed, která mi byla velmi sympatická. Dětští představitelé předvedli taktéž skvělé výkony a hráli naprosto přirozeně, jako kdyby žadná kamera na ně nemířila. Našel jsem i pár vtipných momentů, kterým jsem se upřímně od srdce zasmál. Z nostalgie dávám 4*, ale možná, že je ani dávat z nostalgie nemusím, protože tato komedie se mi vážně libí!

Sbohem, baby (2007)

Poslední dobou všude čtu, jak se z průměrného herce Bena Afflecka stal uznávaný režisér a to jen a jen díky tomu to filmu. Ano, souhlasím, že se svého postu coby režisér zhostil velice dobře a dokázal natočit opravdu skvělé drama s prvky thrilleru. Otázkou však je, zda-li pak něco podobného dokáže natočit znovu a jestli se nejedná o pohou náhodu? Tohle mi musí Affleck coby režisér ještě dokázat alespoň 2 dalšími filmy, abych i já (jako kritici) ho mohl uznat za výborného režiséra. Film má jednoduchý avšak chytrý scénář. Rozuzlení zápletky bylo šokující a nepředvídatelné, což je samozřejmně jedině dobře. Bohužel se našlo pár hluchých míst, ale to nevidím zase až jako takový problém. Parádní herecké výkony v čele s talentovaným a mladým hercem jménem Casey Affleck, který mně stále překvapuje, jak excelentně umí hrát. Dále skvělé výkony podali Ed Harris a Morgran Freeman, ale u těch je to jasné, že vždy hrají výborně. A do toho všeho krásná hudba. Nejspíš jeden z nejlepších filmů roku 2007!

Waynův svět 2 (1993)

No vida!!! To je velký a zároveň docela hodně vzdálený krok od nezabávné jedničky. Konečně nějaká zábavá. Jako nebylo jí teda nějak moc, ale o proti předchozímu dílu jsem i za tu trošku byl rád. Takže, dvojka volně navazuje na jedničku. Uplynul rok a my se opět setkáváme s dvěma největšíma tragedáma pod sluncem. Wayne a Garth to se opravdu jen tak nevidí. Jenže v podání Mike Meyerse a Dana Carveye nemají tihle dva týpci chybu. Konečně byli vtipní!!! A to tak, že oba dva!!! Určitě Myers byl vtipnější a nějaké scény byli opravdu velmi vtipné. Trošku mi to přípomínalo Austina Powerse (třeba scéna s okem bez pigmentu). Vtipných scén ale bylo víc. Některé hlášky byli opravdu povedené. Ve filmu se objevilo pár herců, kteří si zahráli sami sebe. Například Heather Locklear nebo třeba skupina Aerosmith. Celkově průměrná a lehce zábavná komedie.

Přežít (1993)

Velmi povedené drama založeno na skutečné události. Nechtěl bych tam být s těmi lidmi a něco podobného prožít, protože tohle byl vážně extrém. Dokonce i koukat na to byl extrém a představa, že se to vážně stalo mně děsí. Ale co měli lidé v dané situaci dělat? Nic jiného na jejich přežítí dělat nešlo. Film je skvěle natočen a hlavně realisticky. Už jen turbulence, kdy se letadlo propadá o několik desítek metrů a následný pád, tak tyto scény jsou hodně realně natočeny. Výborné herecké výkony, které mně přesvědčili. Herci hráli tak, jako by to sami prožili. Z herců jsem třičtvrtě neznal. Snad jen odvážného Ethana Hawkea, Joshe Lucase a v menší roli Johna Malkoviche. Jediné co mně opravdu lezlo na nervy, tak byli dialogy. Hlavně o Bohu a modlení. Jakoby se nám tvůrci snažili vnutit nějaké to náboženství. Ale zase mám otázku, kterou jsem si položil: Co jiného jim zbývalo v dané situaci? Snad jen modlit se. Snímek má pár napínavých míst u kterých jsem snad ani nedýchal. Přežít je perfektní dvou hodinové drama, které možná na některých lidech nechá i nějaké ty následky!

Hluboko v gangu (2006)

Dakší jeden z nigga movies, kde bych nedokázal spočíta, kolik tam vlastně bylo černochů. Bylo jich vážně moc a takovéto filmy ja děsně rád. Je to vždycky cool záležitost s úžasnou hip hopovou hudbou. Scénáře většinou jsou nic moc, ale tento bych řekl, že má hlavu i patu. Film si celkem slušně drží tempo už od skvělého začátku. Jen bych si možná odpustil ten dojemný a krásný konec. Ne jenže se jedná o akční thriller, ale určitě bych v tomto snímku našel i dobré drama. Hluboko v gangu má jeden z nejlepších soundtracků, co jsem za poslední dobu slyšel, protože to je takový ten pravý hip hop, žádný, že komerční hip hop. Song jako je " Guttaville " nemá vážně chybu, jedná se o perfektní instro. Herecké výkony byli taky docela solidní. Tyrese Gibson je frajer a tato role měla prokázat, jestli vážně umí hrát. A umí!!! Jako hlavní gangster v tomto filmu se předvedla rappová hvězda a hlavně hlavní hater G-unit! Ano, mluvím o rapperovi The Game, který hrál toho parchanta fakt skvěle. Jak už jsem napsal, je velká škoda toho konce. Jinak se jedná o nadprůměrný film!!!