Dámy nebo nedá mi? (2002)

Další jedna z těch komedií, kde se někdo převlíká za někoho, nejlépe za opačné pohlaví. No a tohle je vrchol trapnosti nade vše. A toto celkem začínalo slibně, protože porstředí spolků na školách v USA, jsou vždy skvělá a je jasné, že o zábavu je postaráno. V tomto případě ne! Jedná se o totální vykrádačku všech komedií na podobné téma. Minimální množství vtipných scén, žádné hlášky. Prostě nic!!! Trošku mi vadil i hlavní motiv, proč se ti (idioti) hlavní hrdinové převlékli za studentky. Vyvrcholením všeho je debilní konec u které si jen říkáte, že jste radši nešli koukat třeba na tu blbost Ordinaci v zahradě! A ti hlavní tři (idioti) postavy? Největší nesympaťáci, co jsem mohl v komedii vidět a jejich výkony taky hnus + příšerný český název filmu. Ubohost těch nevětších možných mír!

Protivný sprostý holky (2004)

Protivný sprostý holky, tak u tohoto filmu mi nesedí jak anglický název, tak mi nesedí ani český! Jsem čekal nějaké úchylně perverzní scény a pořadnou kupu sprostých výrázů. Místo toho jsem dostal další jednu z teenagerských komedií, která byla přijemná a při jejím sledování jsem si vážně odpočinul. Mám rád tyto komedie, které se odehrávají v prostřední nějaké střední školy v USA. Docela mně zaujal příběh filmu. Ačkoliv se to odehrává na střední, tak nejde v této komedii o to, kdo se s kým vyspí a že někdo se musí s někým vyspat, což je tedy velké plus, že konečně nějká "normální" teen komedie. Dát hlavní roli hezké Lindsay Lohanové byla skvělá volba, protože tato mladá herečka umí vážně dobře hrát. To samé Rachel McAdams, která hraje mrchu (dokone i ve filmu Žába k zulíbání si zopakovala podobnou roli) je velmi dobrá. Jedna z těch komedií na kterou se kdykoliv rád podívám znovu.

Most u Remagenu (1969)

V dnešní době, kdy máme válečné filmy, ve kterých jsou samé krvavé scény, střeva se valí támhle, končetiny leží támhle a nebo různé operace, tak tento filmy je vzácnost. A na to, že je to z roku 1969, tak tím je to větší vzácnost, protože něco podobného se v současné době nepodaří už natočit. Film má nesmírně pomalé tempo, které nabírá strašně pomalu. Ale je pravda, že i když se to rozjede asi tak po hodině, tak i ta pomalá hodina je dost dobrá. Líbilo se mi, jak sledujeme americkou a i německou stranu a veškerou strategii těchto dvou stran. Když přišlo na valčení na mostě, tak to byl docela luxux. Parádně natočeno a já jen zašnu, jak to na svou dobu bylo natočeno. Vážně klobouk dolů. Z herců jsem neznal ani jednoho, ale je pravda, že podali výborné výkony a to tak, že všichni. Jeden z nejlepších válečných filmy, co jsem kdy viděl!

40 let panic (2005)

Čekal jsem něco více odvázanějšího a více vtipnějšího. Něco, v čem bude tolik vtipných scén, až se z toho budu válet po zemi. Místo toho jsem dostal komedii, která obsahuje řadu vulgárních výrazů, občas nějakou hlášku a pár vtipných scén ze kterých jsem až tak moc zase odvázaný nebyl. Za většinu vtipných scén můžou především Andyho spolupracující a zároveň přátelé. To byli velice vtipní týpci. Tak trošku mi to připomínalo Prci, prci, prcičky s tím rozdílem, že hlavním hrdinou není teenager, ale 40 letý chlap, co vypadá, jako pedofilní (hračky) homosexuál (způsob oblékání). Steve Carell se na tuto roli vyloženě hodí a hraje toho slušňáka važně skvěle, myslím si, že měl dostat mnohem víc, než "pouhých" 500 000 dolarů! Velkým mínusem filmu je přehnaná stopáž. Téměř dvě hodiny je opravdu moc na komedii. Další průměrná komedie, která určitě stojí za zhlednutí!

Stůj při mně (1986)

Kdysi dávno jsem četl knihu s názvem „ Čtyři roční období „ od literárního Boha Stephana Kinga. Tato kniha se zkládala ze čtyř povídek. Vykoupení z věznice Shawshank (viděl jsem zfilmované), Nadaný žák (viděl jsem filmované), Dýchací metoda a Tělo. Zmíněná povídka Tělo se mi libíla nejvíce. Příběh 4 dvanáctiletých chlapců, kteří se rozhodli, že se půjdou podívat na mrtvé tělo, jenž patří stejně starému chlapci, jako jsou oni. Jednoduché, prosté ale perfektní. Nedávno jsem se v noci nudil a tak jsem si zapnul televizi. A právě začínal film s názvem Stůj při mně. No tak koukám koukám a říkám si, že se mi to zdá nějaké povědomé. Nevěděl jsem, že povídka Tělo, byla zfilmováná (asi změna názvu). Vzal jsem do ruky televizní program a tam to stálo černé na bílem: Film natočený podle povídky Stephana Kinga! Tak jako do knižky od Kinga se dokážu vžít po 10 stránkách. Tak se mi to podařilo i u tohoto snímku. Do 10 minut jsem se do filmu natolik vžil, že mně okolní svět nezajímal. Ačkoliv se ve filmu objeví dvě známější jména jako je Kiefer Sutherlan a nebo John Cusack, tak jsou tam jen chvilku. Hlavní pozornost zcela jistě upoutají ti čtyři chlapci, jejichž výkony byli perfektní. Každý dokázal zahrát svou postavu s přesvědčením. Je opravdu těžké převést knihu na filmové plátno, ale Robu Reinerovi se to povedlo na 110% skvěle. Hodina a půl utekla jako voda, protože film nemá žádná hluchá místa. Na závěr bych chtěl napsat, že film se mi líbil natolik, že by si snad zasloužil i místo v TOP 200 filmů!

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Dvojka měla rozpočet 38 milionů a vydělala téměř 120 milionů, takže rychle natočit 3!!! Každý díl této série o dětských agentech má něco do sebe a něco, co každý díl něcím jiným. Jednička byla dětska Bondovka, dvojka byla blbá fantasy s příšerkama a třetí díl je opět jiný. Ale tentokrát úplně jiný, protože se točí kolem jedné videohry, respektivě se točí ve videohře. Ano, uznávám, že je to výborný nápad natočit film, který je vlastně jako hra. Ale prostě musíme si nalít čistého vína, že je to už vážně přehnaná blbost. Jenže naštěstí zde byli scény, které se mi vážně líbili. Třeba robo-arena, kde bojovali roboti, které si řidil sám hráč. Nebo závod, který byl smrtelně nebezpečný, ale byl naprosto cool. Efekty byli vážně povedené. Tento film už tak nestaví na tom, že se tam vyskutujé slavní herci. Samozřejmně se tam někteří z nich jen mihnou nebo tam jsou déle. Ale hlavně je to postaveno na chlapci Darylu Sabarovi, které umí hrát dobře a má opravdu talent. Z těch známějších herců mně potěšila třeba Salma Hayek a Elijah Wood. Ovšem třešničkou na dortu byl Sylvester Stallone. Nejdřív jsem se ptál sám sebe, proč můj oblíbenec hraje v takové kravině, ale na druhou stranu je dobré vidět, že si ze sebe dokáže udělat legraci a navíc byl vážně vtipný. Myslím si, že zde platí do třetice všeho dobrého a proto by asi bylo lepší, kdyby další díl Spy Kids nevznikl!

Spy Kids 2: Ostrov ztracených snů (2002)

Jednička měla rozpočet 35 milionů dolarů a celosvětové tržby činili téměř neuvěřitelných 148 milionů dolarů, takže bylo celkem jasné, že pokračování musí vzniknout, aby se z toho vytřískali další peníze. Ale sakra, jestli už jednička byla taková kravinka, tak dvojka je už ultra mega volovina. Zatímco předchozí díl byla vážně taková dětská bondovka, tak Ostrov ztracených snů je přeprštěná fantasy pohádka, kde jsou různá monstra a to je právě to, co mi vadilo. Líbíl se mi začátek v zábavném parku, ale potom to šlo rapidně dolů, co se týče tempa .Ale musím zase uznat, že je to zábavnější!!! Za velkou část zábavy může Antonio Banderas. Děti se do svých rolích více vžili a jako agenti jsou vážně dobří. Opět se mi líbili všechny jejich možné vynálezy. Tentokrát měli i protivníka v podobě dvou dalších dětských agentů. Přibyli nějaké další herecké hvězdy. Výborný Steve Buscemi a nebo Bill Paxton. Když to všechno sečtu, tak dvojka je o hvězdičku horší, možná nebýt těch příšer, tak bych dal i ty tři!

Spy Kids: Špioni v akci (2001)

Spy Kids: Špioni v akci jsou defacto takovou bondovkou, jenž je určená pro dětské diváky, ale já osobně věřím, že tento snímek se mohl líbit i starším divákům. Režisér Rodriguez znamý filmy jako je Fakulta, Od soumraku do úsvitu, nebo snad kultovní záležitost Desperado, se pustil do rodinné komedie. Je to něco nezvyklého a když jsem se dozvěděl, že má natačet komedii, tak jsem se toho obavála. Přeci jen, pokud vemu v potaz například Desperado, které je nabito vulgarismy a krvavými scénami, tak jsem nevěděl, co si od toho slibova. Pravdou ale je, že Rodriguez natočil docela hodně dobrou komedii. Hodně se mi na filmu líbila akce, která má říz a švih. Perfektní byli i vychytávky. Nebylo to teda něco jako kdyby to vynalezl sám velký Q známý z Bonda, ale uznejme, že žvýkačky, které ničí elektroniku jsou vážně skvělé! Snímek se může pochlubit i hvězdným obsazením v čele s Antoniem Banderasem, Teri Hatcher, sympaťákem Alanem Cummingem ,Robertem Patrickem, borcem Dannym Trejema nebo (i když tam byl asi jen minutu) Georgem Clooneyem. Největším překvapením pro mě byli děti. Alex Vega, Daryl Sabara! Děti! Většinou v rodinných filmech jsou děti protivní, ale tito dva jsou velice v pohodě. Je to hlavně díky tomu, že si na nic nehrají. Je to sice taková blbina, ale 3* si to zaslouží.

Země zatracených (2006)

Jak já se na tento film těšil. Slušné herecké obsazení, ale bohužel to není všechno. Režisér Irwin Winkler natočil snímek, který pojednává o osudu vojáků, kteří se vrátili z boje. Ani jeden z vojáků to nemá lehké zapojit se do normálního života, poté, co viděli za hrůzi.Film právě pojednává o lidech, kteří zažili válku a nebo nějaké boje. Rovněž zachycuje, jak se jim jejich vláda neodvděčí. Ale je to natočeno tak strašně nudně, že bych u toho snad i usnul. Začátek filmu byl přitom tak slibný. Hlavní hrdinové jeli dodat zásoby, když v tom je napadli a začlo se střílet. To bylo natočeno opravdu dobře. Jenže pak to přijde. Vojáci se vracejí domů a začíná nuda. Herecké obsazení je vážně dobré. V čele se Samuelem L. Jacksonem, krásnou Jessicou Biel a nováčkem v herecké bránži rapperem 50 centem (právě tento rapper byl důvodem, proč jsem se na film těšil), který podává velmi dobrý výkon. Nebýt toho dobrého začátku, tak bych šel s hodnocením rapidně dolů, ale takto jsou to pouhé 2*! Wars begin where you will but they do not end where you please

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Jednička byla neuvěřitelnám způsobem úspěšná, co se tržeb týče, takže bylo jasné, že dvojka musí vznikout. Mně ale jednička nebrala, tudíž jsem do dvojky šel s tím rizikem, že mně možná taky brát nebude. Je to vlastně téměř to samé jako díl předchozí, i když možná zábavnější a některé scény byly vážně skvěle natočeny. Určitě je celkově lepší výprava, protože cesta do Zlatého města byla vážně skvělá a poté samotné Zlaté město bylo parádní. Ovšem co mně opravdu štvalo, jak se na začátku filmu obejvila jedna otázka, ta se vyřešila a i hned tu byla další otázka. Až z toho nebyly dvě otázky ale snad 20 otázek, které se postupně řešili. Film je opravdu natáhován a dvě hodiny je opravdu moc, takže určitě působí nudným dojmem. A ono to opravdu je lehce nudné. Nicolas Cage podává standartní výkon. Diane Kruger je nemírně krásná. Justin Barhta se opět snaží být vtipný, ale na konec působí velmi trapně. Jon Voight hraje takového starého blázna. A jediným velkým plusem, co se hereckého obsazení týče je výborný Ed Harris. Takže průměr a jsem docela zvědavý na další díl!