Odstřelovač (2007)

Antoine Fuqua, režisér filmů jako je špičkový Training Day, celkem slušného snímku Slzy slunce a poněkud slabšího Krále Artuše mi tímto filmem dokazuje, že je prostě dobrý režisér. Úvodní scéna s odstřelováním je velmi cool a hlavně tedy adrenalinová. Poté se tempo trošku uklidní a pak zase nabere slušné obrátky. Tento film mi trošku připomínal zdařilý Atentát ovšem toto je pojato mnohem velkolepěji. Do hlavní role obsadit Marka Wahlberga byla skvělá volba, je to sympaťák, frajer a hlavně tedy hraje dobře. Padouch v podání Dannyho Glovera je na zabití, znám ho jen z komedií a touto rolí mně překvapil, protože bych mu nejradši sniperkou prostřelil oko, ano tak dobře toho parchanta zahrál. A nesmím také zapomenout na Michalea Pena, který jen a jen stoupá vzhůru. Tento snímek je pro mně výbornou zábavou a především tedy překvapením a už se docela těším na další film od Fuquae!!

Oheň (1991)

Oheň mně vždy fascinoval, protože je to hnusný zabiják a smrt, kdy člověk uhoří považuji za nejhorši způsob smrti. Ronu Howardovi se podařilo natočit doposud nejlepší film o hasičích. Samozřejmně je to poněkud přitažené za vlasy, když si vemu, že ve filmu se asi dvakrát zachrání z hořících domů děti, jako by se nechumelilo, ale i přes tento malý detail, bych řekl, že je to velice zručně a realisticky natočeno. Scénář je velmi dobrý, avšak hlavní motiv žháře, by se mohl zdát originální, ale mně přišel dost jednoduchý a možná i hloupý. Film se může pochlubit vyjímečným hereckým obsazením. Kurt Russell, Robert De Niro, Donald Sutherland, Scott Glenn a z rodu Baldwinů nejvíce sympatický William Baldwin.Všichni tito herci podali skvělé výkony jak se patří. Do toho všeho excelentní a působivá hudba do poloboha Hanse Zimmera, která dodává filmu patřičnou atmosféru. Přes nějaké drobné detaily si myslím, že je o velice vydařený snímek!!

Ohnivá liška (1982)

Ta první hodinka mi hodně připomínala Bondovky.Druhá půlka už byla spíš akční průměrný film s výborným Eastwoodem.Pro mně je to jen průměr a je to celkem škoda protože se z toho mohlo vytřískat více.

Ohnivý oceán (2004)

Celkem originální film ale bohužel hodně nudný.Vidět sympaťáka Vigga Mortensena v jiné roli než Aragorna je hezký , a navíc tento herec je opravdu herec.Vím určitě ža až se na to budu chtít podívat , tak to bude až tak za rok.Dávám solidní 3*.

Ochránce (2005)

Má tohle akční hvězda Vin Diesel zapotřebí? Ne v žádným případě ne ale je pravda že do této role by se nehodil nikdo lépe než právě sympaťák Vin Diesel na kterém je vidět , že si práci s dětmi užívá.Scénář je celkem v pohodě sem tam jsem se i zasmál.Není to nic zázračnýho ale určitě to neurazí.

Okno do dvora (1954)

Alfred Hitchcock byl génius, je a bude pro mně vždy tím člověkem, který dokázal natočit film, jak by to nikdo jiný nedokázal! Už jen tento film to dokazuje. Celý film se odehrává jen v dvoubytovém bytě, kde hlavní hrdina má zlomenou nohu, tak nemá co dělat, a proto šmíruje sousedy. Sousedi dělají opravdu zajímavé věci a je dobré vidět, jak každý je jiný. Ovšem z jednoho se vyklube vrah. Hlavní hrdina povolá do akce svou přítelkyni, pečovatlku a svého přítele, který je detektiv. A to všechno v roce 1954. Naprosto geniální!!! James Stewart, ačkoliv jen sedí, tak podává výborný výkon, zejména mně přesvědčil, když hrál strach. Jenže je tu problém! Samozřejmně jistá dávka napětí tu je. Ale od začátku víme, kdo je oním vrahem a jak se vše bude dál vyvíjet. Nedočkáme se žádných strašidelných scén, jako například v Psychu, kde byli třeba i nějaké ty scény u kterých jsem se lekl! A právě proto dávám 4*!!!

Oko bere (2008)

Už v Rain Manovi pro mně byla záhada, jak lidé dokáží při Black Jacku počítat karty a pořádně si na tom namastit kapsu. Oko bere je film zaměřený právě na počítání karet. Opět jsem nepochopil metodu tohoto počítání (bohužel nemám tak dobrý mozek na matiku), ale to je jedno, protože tento film je intelegentní, promyšlený a s neotřelým scénářem. Opravdu velmi povedené drama, které mně chytlo hned na začátku. Ono už jen místo, kde se to odehrává je samo osobě zajímavé. Las Vegas!!! Gamblerské doupě a díky tomuto filmu jsem měl možnost proniknout mezi špinavé praktiky tohoto města. Ať už šlo o špinavé praktiky hráčů a nebo majitelů a hlídačů kasín. A i když je to pouze film, tak jsem si jist, že to takto funguje v běžném životě. Méně podstatná věc tohoto snímku je, že jde vůbec o první film ve kterém se mi vzhledově líbila Kate Bosworth. Kevin Spacey zahral dobře parchanta, který nemá strach nechat studenta rupnout a nebo mu sebrat prachy. Laurence Fishburne taky dobře zahrál svou roli a občas jsem nevěděl, jestli je to typický kasínový padouch, nebo se jen snaží dělat svou práci. Jim Strugess v roli chytráka byl taky dobrý. Docela jsem se bál délky. Přeci jen dvě hodiny je docela slušná palba. Ale tomuto filmu to v žádném případě neškodí, protože to uteklo celkem rychle! Velmi dobře ztravené dvě hodiny.

Oko dravce (2008)

Nepřítel státu se setkává s Uprchlíkem a bohužel tato kombinace dvou výborných filmů nefunguje, tak jak tvůrci zjevně zamýšleli. Tento film je jako firma Apple. Zmedializovaná nafouknutá bublina, jíž předcházela velká reklama. Tím nechci říct, že by Apple nic neuměl, ale je celkem předražený. No nic, vratím se ale k filmu. Hraje si na hodně, než je. Chápu, že se Oko dravce může pochlubit výkonným producentem Stevnem Spielbergem, ale to jaksi nestačí. Akční scény jsou velmi dobře natočeny. Automobilovou honičku s FBI bych si troufl dokonce nazvat automobilovou honičku roku 2008. No uznejte sami, že zničení 38 aut už by se dalo srovnávat s jednou epizodou Kobry 11. Dobré bylo, že jsem vůbec netušil jak by to mohlo dopadnout a nakonci jsem byl slušně překvapen. Shia LaBeouf si konečně zahrál pořádně dospěláckou roli a je pravda, že podává vynikající výkon.Michelle Monaghan je nemastná a neslaná. Absolutně nevýrazná. V roli pronásledovatele se objevil Billy Bob Thorton, kterému tato role podle mého názoru vůbec nesedla. Nebyl vůbec dravý a nemohlo tomu ani par drsných hlášek. Díky Labeoufovi jsou to tři hvězdy. Na to, jak se všude píše, že jde o akční adrenalinovou jízdu, tak jsem byl poněkud zklamán.!

Old Boy (2003)

Tak do teď jsem koukal jen na americké filmy a toto bylo moje první setkání s korejskou tvorbou a musím říct, že po skončení filmu sem koukal jak péro z gauče, protože je to super a já musím začít koukat na korejské filmy.Herci výborní.Hudba naprosto nádherná a když tam hrajeThe Last Waltz, tak to je prostě krása!!Scénář , ačkoliv je naprosto jednoduchý tak je pro mně něčím netradičním a geniálním.Tento snímek si jistě najde místo v mých TOP 15.

Olověná vesta (1987)

Ano, tak toto by se dalo nazvat mistrovským kouskem. Snímek je rozdělen do dvou části. V té první se ocitáme ve výcvikovém středisku pro mariňáky. Tato část je velmi povedená. Je to vtipné a padají v ní výborné hlášky. V této části samozřejmně dojde i na dramatickou scénu, kdy vojín Pyle, který se zbláznil sedí na záchodcích s jeho zbraní. Nevím proč, ale tato scéna mi přišla dost děsivá. Ve druhé části se přemístíme na vietnamskou frontu, kde sledujeme osudy vojáků. Když je tam akce, tak je perfektně natočená a vypadá to i realně. Ovšem ke konci to začne pomalu ztracet tempo. Sečteno a podtženo, jedná se o jeden z těch kvalitnějších filmů a po Osvícení je to nejlepší film od Kubricka!!