Zoufalé manželky (2004) (seriál)

1.řada: V dnešní době kdy je plno výborných seriálů jako je 24 hodin, Prison Break, Band of Brothers a Ztraceni, mně Zoufalé manželky velmi překvapily. Když jsem koukal na první díl, tak jsem si říkal, že to bude jeden z těch průměrných seriálů, které nepřinášejí nic originálního a první díl mně nudil. Jenže jsem netušil jak se to změní. Celých 24 dílů si to drží napínavost a po skončení každého dílu jste nedočkaví na další díl. Volba hereček do jejich rolích byla naprosto perfektní. Krasná Teri Hatcher, dokonalá Marcia Cross, nádherná Eva Longoria a ( občas ) dobře vypadající Felicity Huffmanová, tvoří vynikající kvarteto. Líbilo se mi, že to obsahuje více žánrů jako je drama, komedie, romantika a prvky thrilleru. Taky se musím přiznat, že jsem se opravdu za celých 24 dílů hodněkrát zasmál a bavil jsem se přímo královsky. Není nic, co by se dalo vytknout a kdybych mohl dát více než 5*, tak je dám, protože něco tak skvěleho a zábavného se jen tak nevidí. 2.řada: No tak druhá řada je téměr stejná jako ta první, i když je pravda, že o něco málo lepší je ta druha. Jako kdyby tvůrci dovedli všechny detaily k naprosté dokonalosti. Opět je tam zase nějaká záhada, která se postupně vyřeší a po celou délu seriálu Vás urdží v nejistotě a s očekáváním čekáte na další díly. Přibylo víec vtipných scén podle mně. A zoufalé manželky? Krásné, roztomilé a chytré jako vždy. Uvidíme co přinese třetí řada, jestli potěšení a nebo zklamání.

Vzpomínky (2006)

Hlavním lákadlem tohoto fimu pro mně byl jeden z mých nejoblibenějších režisérů Tony Scott a můj nejoblíbenější herec Denzel Washington. Tony Scott nechal konečně zběsilých záběru jako například v jeho filmu Domino, kde jich bylo až to hezký nebylo, takže režii zvládl perfektně a napravil si tak reputaci! Washington předvádí jak jinak výborný výkon a stále mi dokazuje, že se jsem si ho právem přiřadil na první pozici mých nejoblíbenějších herců. První polovinu filmu jsem velmi pozorně sledoval, protože to bylo zajímavé a pro mně nějak nepochopitelné. Ovšem poté přišla druhá část, při které se začaly všechny díly skládačky dávat dohromady a já jsem měl ve všem jasno. Také přibyla akce a posledních 30 minut byla docela adrenalinová jízda při které mi bušilo srdce. Dále mně velmi potěšila role Jamese Caviezela, kterého jsem měl možnost zatím vidět pouze v Tenké Červené Liniii a jeho role záporáka mně opravdu potěšila. Samozřejmně, tento snímek má jednu věc, která se dá vytknout. A to je hudba. Od Harryho Gregsona - Williamse bych čekal něco mnohem lepšího. Hudba není vůbec působivá jako byla například ve filmu Muž v ohni, ale je naopak nezaživná. Je to škoda. Jenže nic to němení na tom, že se jedná o originální snímek s výbornými hereckými výkony, dobrou akcí a režií. Pro mně osobně je to 4,5*

Poslední Mohykán (1992)

Nesnáším filmy ve kterých se vyskytují indiáni, ale toto je vyjímka potvrzující pravidlo. Tento film jsem musel vidět už jen proto, že je od jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů Michaela Manna. Ze začátku jsem si říkal, že to bude blbost, ovšem opravdu jsem se zmýlil. Film zaujme výbornou celkovou výpravou. Daniel Day-Lewis předvedl excelentní výkon. Mimořádně vydařená je hudba od pánů Trevora Jonesa a Randyho Edelmana, která je velmi působivá a naprosto skvostná. Nezapomenutelný film!!!

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Takže, otec ( v podání standartního Tima Robbinsna ) musí na schůzi a tak nechá své dva syny a dceru doma.Dcera spí. A bratři se moc v lásce nemají. A proto starší bratr pošle toho mladšího někam do sklepa, kde objeví hru s názvem Zathura: Vesmírné dobrodružství. A protože je to kluk zvědavý, tak si ji chce zahrát. A tak začnou bratři hrát, po prvním hodu vyjede karta s nějakou divnou větou, něco jako " Déšt meteoritů. Odhodtě klamné cíle". A v tom začnou padat meteority.Dům ve kterém žíjí chlapci se náhle ocitne ve vesmíru . A pak vypadávají ze hry další a další karty a vše co je na nich napsáno se opravdu děje. Zdá se Vám to povědomé? Že by Vám to přípomínalo Jumanjiho? Mně ho to tedy hodně připomínalo, jen s rozdílem, že tohle bylo sci-fi. Tudíž se nejedná o žádný originální film. Ale pravdou zůstává, že snímek má dobré efekty, skvělé herecké výkony dětských herců, vtip, akci a napínavost. Je velkká škoda, že je tak pokažený konec, kdy se tam vyskytnout Zorgové ( velké jěštěrky ) a celkově je to dosti přehnané. Dávám tři zasloužené, protože jsem se přijemně bavil.

Mechanický pomeranč (1971)

Tak od Stanleyeho Kubricka jsem zatím viděl jen jeden film a to Osvícení, které bylo prvotřídním hororem, takže jsem se samozřejmně těšil na Mechanický pomeranč. Určitě ve své době velmi kontroverzní dilo. Když jsem koukal na prvních dvacet minut tak jsem nemohl věřit svým očím. Na můj vkus to bylo přeci jen trošku nasilné, například když se ctveřice mladíků vrhla na bezdomovce! Ale pak se to nasilí celkem uklidnilo a já jsem pozorně sledoval, a byl jsem rád, že jsem to po těch úvodních 20 minutách nevypnul, jak jsem měl v plánu. Herecký výkon Malcolma McDowella je naprosto úžasný a nedá se slovy popsat. Scénář je velmi zajímavý a tudíž opravdu originální a měl dostat oscara, protože se jedná o skvělý nápad. Dlouho jsem se rozmýšlel mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami ale nakonec volím čtyři, protože ten začátek byl na mně přeci jen moc. Ale i tak se jedná o geniální dílo.

2001: Vesmírná odysea (1968)

No tak tohle je velmi ale velmi rozporuplný film. Na jedné straně jsou lidé co ho považují za plnohodnotný film a na druhé straně jsou lidé, kteří to považují za blbost. Já se přikláním k té druhé straně! Začíná to tím, že sledujeme asi 20 minut opice, naprosto zbytečné a naprosto nudné. Potom se to přemístí do budoucnosti a to je trošku zajímavější ale opět nudné. A pak máme část s vysoce inteligentním počítačem s označením HAL9000, který si začne dělat co se mu zlíbí a do třetice všeho dobrého, zase strašně nudné! Některé záběry byly příliš dlouhé, ale aspoň do nich hrála krásná klasická hudba.Ale abych jen nekritizoval!! Věřím, že v roce 1968 to muselo být naprosto něco neuvěřitelného a jsem přesvědčen, že to byl i hit. Je to opravdu velmi dobře a propracovaně natočené a ani se mi nechtělo věřit, že je to tak staré.Pointa celého filmu je velmi chytrá a chce se nad ní opravdu zamyslet. Takže proč pouhé tři hvězdičky? Každá hvězdičká je za něco. Jedna je za tu perfektní pointu, druhá je za hudbu a ta třetí je za to, jak je to na tu dobu natočeno .Ale nic se nemění na tom, že je to nudný film a rozhodně ho nemusím už nikdy vidět. Jednou stačilo až až!!

Olověná vesta (1987)

Ano, tak toto by se dalo nazvat mistrovským kouskem. Snímek je rozdělen do dvou části. V té první se ocitáme ve výcvikovém středisku pro mariňáky. Tato část je velmi povedená. Je to vtipné a padají v ní výborné hlášky. V této části samozřejmně dojde i na dramatickou scénu, kdy vojín Pyle, který se zbláznil sedí na záchodcích s jeho zbraní. Nevím proč, ale tato scéna mi přišla dost děsivá. Ve druhé části se přemístíme na vietnamskou frontu, kde sledujeme osudy vojáků. Když je tam akce, tak je perfektně natočená a vypadá to i realně. Ovšem ke konci to začne pomalu ztracet tempo. Sečteno a podtženo, jedná se o jeden z těch kvalitnějších filmů a po Osvícení je to nejlepší film od Kubricka!!

Kmotr III (1990)

Tak po výborné dvojce jsem čekal něco jiného, něco lepšího. První hodina byla opravdu velmi nudná. Ovšem po té hodině se z toho stalo napínavé drama. A pak je tady posledních 40 minut, které pro mně byli velmi napínavé a měli skvělou atmosféru. Al Pacino podává ( jak jinak ) opět vynikající výkon a navíc v tomto díle vypadá dost frajersky, že by ty šedivé vlasy?? Ale kdo tedy předvádí nejlepší výkon ze všech, tak to je Andy Garcia, který byl právem nominován na oscara. Otázkou však je, proč dávám 4* a ne 5*. No, odpověd je zcela jasná. Chtělo by to zkratit tak o 20 minut, trošku to oživit a bylo by to za 5*. Tak to dávám 4*, které jsou zasloužené a je to krásně zakončená a snad jedna z nejlepších trilogíí, co jsem měl možnost vidět!!

Kmotr II (1974)

Ano, ano a ještě jednou ano!! Jedno z mála pokračováních, které předčilo první díl.Al Pacino se do své role vžil a jeho výkon je snad nejlepší co kdy předvedl. Dost se mi líbili a zaujali mně části, ve kterých sledujeme život mladého Vita Corleona v podání vynikajícího Roberta De Nira. Dále bych také řekl, že byl zajímavější scénář a bylo dobré sledovat Michaela Corleoneho před soudem.Délka filmu je pro mně přijatelná ( nemám rád dlouhé filmy ) a koukání na film mi rychle uplynulo. Prostě za toto dílo si Francis Ford Coppola zasluhuje velké uznání!!!

Kmotr (1972)

Bohužel jsem nečetl knižní předlohu, takže nemohu srovnávat.Ale po tom co jsem teď viděl toto dílo, si ji každopádně přečtu! Tento film je naprosto úžasnou záležitosí.Už když film začíná a vy sledujete jak lidé chodí k Donu Corleonovy ( výbornému Marlonu Brandovi, jenž se pro tuto roli snad narodil ) pro pomoc, tak prostě jen sledujete s otevřenou pusou dokořán ale ono sledujete i celý film s otevřenou pusou. Naprosto geniální scénář. Herecké obsazení, které se zkládá z největších filmových hvězd, jejichž výkony jsou opravdu excelentní. Celý film doprovází vynikající hudba. Otázkou však je, jestli je vůbec něco, co by se dalo vytknout. Snad délka filmu?? Ano, délka filmu by se snad dala vytknout, jenže 165 minut vás nenudí a donutí Vás pozorně sledovat a po skončení filmu by jste si možná přáli, aby byl ještě o pár desítek minut delší!!! Jeden z nejlepších filmů, co kdy byl natočen a jednoznačně nejlepší mafianský film všech dob.