Záletník (1976)

Filmy Yvese Roberta mě nikdy výrazně nenadchly, no stejný případ je i Záletník. Humor na mě působí moc kýčovitě, je to prostě jinačí styl francouzských komedií. Nejkrásnější na filmu je sledovat Anny Duperey, ona je v každém filmu bohyně! Český kinodabing Zdenka Sirového opět sada : Stanislav Fišer, Věra Galatíková, Ladislav Frej, Alois Švehlík, Miroslav Zounar, Alena Procházková....

Případy 1. oddělení - Řetízek (2022) (epizoda)

Elizaveta Maximová mě překvapila, velmi přesvědčivý výkon. A dobrej byl nějakej výrostek z databáze trestaných v triku Cannibal Corpse 😀.

Pravdivé lži (1994)

Vtipná a svižná akční jízda. Nic víc, nic míň, zkrátka zábavná pohodovka, která se nebojí parodovat bondovky a podobné akčňáky. Legendární svlékací scéna Jamie Lee Curtis, aneb jak se z domácí puťky stane sexy šťabajzna! Já tu kočku prostě žeru! Nesmím zapomenout ani na Billa Paxtona, ten co tady předvádí je absolutní šupec 😆. A Árnie je prostě Árnie! Bůh!

Úctyhodní lidé (1975)

Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji nějakou kafkárnu, tolik podivností, divných lidí a bizarních situací tomu vyloženě přispívalo. Krásná Jennifer O´Neill je přeložena do zapadákova kamsi na Sicílii, kde má vyučovat tamější děti. Hned první den zažívá nepříjemnou situaci, která posléze vyústí až k vraždě. A další mordy na sebe nenechávají dlouho čekat...Škoda, že ty mrtvoly byly gumové figuríny, to bylo tak strašně bijící do očí, že jsem se musel smát. Atmosféra z neznámého zla je však přítomná a postupné odkrývání děje připraví zajímavé vyústění. Co je ale total špička, je český dabing z roku 1978! Opět důkaz, že naši herci s těmi postavami dokázali splynout a dát jim i něco ze sebe. Radost sledovat! Eva Trejtnarová Hudečková, Eduard Cupák, Luděk Munzar, Zdeněk Dítě, Ferdinand Krůta, Vilém Besser, Soběslav Sejk, Petr Oliva... Naprostej luxus!

Cena medu (1986)

Věřím, že kdyby byl film lépe obsazen, určitě by to dopadlo mnohem lépe. Hlavně matka nebohého chlapce v podobě Marty Hrachovinové je příšerný dřevo. Celkově je to herecky chabé, nevýrazné. Pár nechtěně úsměvných scének se taky najde, když policajti nebo saniťáci shánějí včelaře, který by mohl poskytnout krev klučinovi, na kterého spadl včelí roj. Chlapcova maska působí, jakoby vypadla z nějakého béčkového osmdesátkového hororu :).

Final Exam (1981)

Jeden z nejnudnějších slasherů, jaké jsem kdy viděl! O hereckém obsazení radši ani nemluvit, katastrofa! Dialogy - první kategorie idiocie. Útočení vraha je k smíchu tak jako on sám, nelogické počínání obětí je absolutně mimo mísu. Brrr, hrůza, děs. Gore neexistuje. Jediné, co za něco stojí je hudba, která chvílemi připomíná Carpiho Halloween, nebo Amatův Absurd. Důvod vraždění zabijáka není vůbec objasněn, WTF? Osmdesátkové vyvražďovačky miluju, ale tohle je žumpa!

Rivalové (2013)

V některých momentech možná naumělkované, přesto chytne za srdce. Daniel Brühl v roli Niki Laudy je se svým německým přízvukem brilantní, znalost jazyka se mu z Hanebných panchartů hodila :). Hudba Hanse Zimmera je bohužel už moc fádní a přestává mě bavit.

Afričan (1983)

Dobrodružný film bez šmrncu a jiskry. Od poloviny už opravdu nuda a slepené scény, které postrádají smysl a dynamiku děje to vyloženě zabíjely. Tohle je bohužel ta horší alternativa dobrodružných filmů z osmdesátek. Ač mám rád herectví Philippa Noireta, v Afričanovi mě vůbec nenadchl, to stejné i dabing Milana Macha. Mnohem lepší byla namluvená Catherine Deneuve Gabrielou Vránovou. Režisér Philippe de Broca holt měl už svoje kulty za sebou.

Válka nestvůr (1966)

Kombinace modelářských hračiček s reálnými záběry má prostě super kouzlo. Tohle na těch japonských monster movies mám moc rád. V tomto případě se tvůrci vyloženě vyřádili a použili tolik všemožných modelů aut, lodí, střelných zbraní, maket budov, mostů, silnic a měst, že i tohle je muselo přijít na pěknej balík peněz. No a pak tu máme dva Frankensteiny (gigantičtí opičáci), kteří se mezi sebou rubou hlava nehlava a u toho vydávají příšerné zvuky :). Ten, který žije na souši je hodný, druhý, jemuž vyhovuje moře si rád pochutnává na lidech a boří vše, co mu stojí v cestě. Jasně, je to víceméně úsměvné, scénář a dramaturgii nemá cenu řešit, tady jde přece hlavně o zábavu. Chvílemi je to takovej mix King Konga s Godzillou. Hudbu složil klasik Akira Ifukube a nejeden motiv mě připomněl právě onu Godzillu, ke které dělal hudbu taky. Z obsazení Russe Tamblyna do role doktora jsem docela koukal :).

Tělo mého nepřítele (1976)

Belmondo se po nespravedlivém rozsudku po pár letech vrací z vězení a chce přijít na kloub tomu, kdo se zapříčinil o jeho nechtěný pobyt za mřížemi. V retrospektivách vzpomíná, co vše tomu předcházelo a nyní si chce situaci vyjasnit a pomstít se. Trochu odlišnější snímek v bohaté Bébelově filmografii, s plnou plejádou francouzských hvězd.