Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Drama
  • Dokumentární

Spojenci (2016)

Na konci jsem si hezky poplakal a to dokáže jen málo filmů. Brad Pitt je můj neoblibenější zahraniční herec a chemie a příběh byly prostě geniální. Otírám slzy a děkuju Zemeckisovi za skvělý kousek a panu Silvestrimu za úžasnou hudbu. Uf. Jediné, co nechápu je, že jsem film zhlédl až po 7 letech od jeho vydání.

Velký souboj (1972)

Poprvé divák uslyší hudbu, která patří rozhodně k nejepičtějším v tomto žánru a možná předčila i samotný film. Lee Van Cleef je badass jak ho známe, a jak ho chceme mít. V závěrečném duelu vidíme podpisy legendy Sergia Leoneho v podobě close-upů na oči a podmanivá hudba v pozadí umocňuje prožitek, tak jak to mám rád. Rozhodně nadprůměrný snímek. V době, ve které vznikl měl silnou konkurenci, a tak možná i to uškodilo finálnímu dojmu, kdyby vznikl v dnešní době, věřím, že trhá rekordy. Van Cleef je jedním z hlavních představitelů westernů a jim zasvětil i svůj život a byť ne všechny byly to pravé ořechové tento se mi do paměti zaryl a zůstane. Skvělá práce!

plakát

Rick a Morty - Vzpoura numerikonů: ve filmu (2023) (epizoda)

Epizoda bez Ricka. Každopádně fajn předěl Star Wars a víc místa dostal Goldenfold. Nicméně, slabší díl nové série přijít musel a myslím, že to je tento. Každopádně jinak je 7.série nařáchlá a jedeme dál. A ti čuráci, jak troubili ráno :D to bylo LIT xD

plakát

C'est arrivé près de chez vous (1992)

Tak to byl nářez. 90. léta vstoupila do kinematografie velkolepě a byť Hollywood jel těžké bomby, tak Francie nezůstala rozhodně pozadu. Film je natočený dokumentárním způsobem a celý ten nápad je prostě geniálně. Ta přemíra brutálnosti byla neuvěřitelná, nároveň jsem se nasmál jako dlouho ne. Bylo to prostě skvělé. Film jsem zhlédl potom, co ho Tarantino zařadil do těch filmů nastupujících nové éry, když začínal on. Prostě paráda.

Zabiják (2023)

Fassbender je skvělý psychopat/zabiják. Moc se mi líbila ta preciznost, krutost a originalita. Trošku jsem měl problém se scénářem, ty dialogy mi občas přišly divné, jako například "izerův vtip o medvědovi" v restauraci apod. Jinak to bylo, ale příjemné, ty dvě hodiny byly akorát. Takový potemnělý akční snímek.. Pořád je to Fincher, takže 3 hvězdy minimum, myslím, že Fassbender nám ještě ukáže jeho herecké kvality, protože nabídkyk se určitě hrnou a ještě bych rád vyzdvihl tu jógu na začátku, to bylo sick as fuck. Ta přužnost a koordinace těla.

Madigan (1968)

Za mě se taky jedná o slabší kousek Siegla. Je to tím, že jsem měl výjimečně vysoké očekávání. Děj takový pomalý, Fonda zachraňuje, co se dá, ale marně. Akce je málo. Kriminálka mě neoslovila a hodina 40 byla v tomto případě zbytečně moc. Je to takové táhlé a neslané, nemastné. Jen málo režisérů natočí jeden film lepší než druhý, tak nezbývá než zde přimhouřit oči.

Nic ve zlým (2023)

Příjemná, odpočinková záležitost. Sakra Jennifer je pořád hot af. Při nedělním dopoledni, proč ne. Nejedná se zde o trhák roku, ale film si na něj nehraje. 3/5 úplně na klid a nyní se těšme na mob girl.

Oppenheimer (2023)

Jednoznačně nejlepší film roku 2023. Christopher Nolan je žijící režisérská legenda a tento kousek jen utvrzuje o jeho daru. Udělat poutavé sezení v uzavřené místnosti, natož pak samotný odpal. Práce se zvuky a hudbou tomu dodávají neskutečnou atmosféru a film člověka vtáhne a nepustí. Strašně mě vnitřně ničilo všechno to kolem a eskalace těch soudních tahanit. To je něco, co mi utkví v paměti a rezonuje se mnou natolik, že zde nemohu dát 5/5. Ta nespravedlivost a následná honba k ospovědnosti byla zkrátka fraška, až mě zarazilo, jak s sebou nechal vláčet bahnem. Albert měl pravdu a pokud jste člověk obdarován výjimečným mozkem, jsou zde vždy důsledky, bohužel takové smutné. Nikdo si nevybíráme kdy a kde se narodíme. Doba, do které se narodil Oppenheimer byla složitá a komplikovaná, ono je to asi pořád stejné s patrnými rozdíly, ale vynález "atomovky" byl nevyhnutelný a když jako vědec něčemu zasmětíte život, chcete ideálně za života vidět výsledky. Cillian byl zkrátka úžasný a podoba tam skutečně je. O jeho kvalitách Nolan věděl už dříve a myslím, že to načasování bylo prostě brilantní. Uzrál a doufám, že ho nominace a výhry neminou. Překvapila mě naopak Blunt a Downey, od kterého jsem nevěděl, co čekat. Víme, že akční žánry mu sedí, ale dramata má slabší, aspoň za mě. Jsem rád, jak to skončilo. Životopisné filmy mě baví, ale nedávno se s nimi roztrhl pytel a každý si myslel, že stačí vzít slavnou osobnost a máte hit. OMYL! Myslím, že zde nikdo nepochyboval, obsazení bylo skvělé, kamera a hudba stejně tak. Moc se těším na další tvorbu lidí, kteří se podíleli na tomto kinematografickém skvostu.

The Canyons (2013)

Nahá Lindsay Lohan s plasťákama, víc jsem vidět nepotřeboval a nepotřebuju. Zbytek jsem proklikal. Strašný.

Americký gangster (2007)

To obsazení mluví samo za sebe. Sakra, zjistil jsem, že to režíroval Ridley až v závěřečných titulkách. Opravdu tomu nechybí moc k tomu plnému hodnocení, ale popravdě mi tam něco chybělo. Určitě je to skvěle natočené, herecké výkony jsou brilantní, ale tu 5 nedám. Ale i tak skvělý film. Problém tohoto filmu je asi načasování. Je takový neznámý, asi ho pohltila konkurence, byť 87% je hodně. K filmu se dostanete jedině tak, že jste fanoušek Denzela, a nebo jako já fanoušek Crowela. Myslím, že po zhlédnutí si každý člověk o tomto případu přečetl.