Tajemná řeka (2003)

Skvelá detektívna dráma. Traja kamaráti zažijú v detstve traumu a ich cesty sa rozidu. Spojí ich dospelosti vražda dcéry jedného z nich. Herci sú vynikajúci, atmosféra temná a nádherný hudobný podkres. Na môj vkus je film príliš dlhý, prestrihanie by mu prospelo.

Zatímco jsi spal (1995)

Lucy predstiera kvôli nedorozumeniu, že je snubenicou jedného muža, ktorý je v kome a medzitým sa zamiluje do jeho brata. Áno, je to predvidatelne, ničím film neprekvapí. Sandra je moc zlata a trochu romantiky nemôže škodiť.

K zemi hleď! (2021)

Veľké sklamanie. Pochopila som, že film má byť satira, ale nie je vydarená. Nesúhlasím s názorom, že toto by sa dialo v skutočnosti. Film nie je vtipný, ale trápny, je to úplná blbosť. Nezachráni ho ani hviezdne obsadenie a Cate vyzerala veľmi umelo. Oceňujem Leonarda, ten sa mi jediný páčil, zvyšok je totálny prešľap a nuda, film má cez dve hodiny.

Venkovský učitel (2008)

To, že je gay sa na dedine ťažšie skryje ako v meste. Film aj celá atmosféra vyznieva veľmi smutne, nie tak pekne smutne, ale nešťastne smutne . Tiež tempo je pomalé, takže film má moc nebavil.

Mořský vlk (2009) (TV film)

Čítala som knihu a tento film je veľmi vydarená adaptácia. Vlk je obsadený aj zahrany výborne, Sebastian Koch ma veľkú charizmu. A Humprheyho prerod z intelektuála na drsného namornika je uveritelny. Skvelé dobrodružstvo.

Přání smrti (1974)

Čakala som temný thriller o ceste za pomstou, ale film je neškodná kriminálka ako epizóda Prava a poriadku. Trojica vyrástkov (jeden z nich je mladučky Jeff Goldblum) ublíži žene a dcére hlavného hrdinu a ten sa s pištoľou túla v noci mestom a zastrelí každého vagabunda na ktorého natrafi. To, ako naňho príde polícia je totálne vycucané z prstu a na to, že pochoval práve ženu a dcéra je s traumou v ustave, vyzerá byt celkom v pohode. Možno v čase uvedenia bol film udernejsí, ale na súčasné pomery je prinajlepšom priemerný.

Šílený Max (1979)

Dej filmu zaostáva za názvom, Max sa stane šialeným až posledných pätnásť minút. Začiatok je Kobra 11, najlepšia scéna,  skvelé natočená a zostrihana naháňačka. Potom si motorkárske gangy vyrovnávajú účty s políciou. Max je veľmi pekný, ale najväčším symposom je Goose.

Mlha (2007)

Tajomná hmla, v ktorej " niečo je" uvazni skupinu ľudí v supermarkete. To, čo sa potom deje je štúdiou ľudského chovania vo vypatych situáciách. Niekto je racionálny a neverí ani tomu co ma priamo pred nosom, iní siria hystériu a nájde sa tu aj par správnych chlapov ako náš hlavný hrdina. Stred filmu je ako druhotriedny horor - boj s rôznymi obludkami. Zachraňuje to drsný nehollywoodsky koniec. Ťažko sa mi verí tomu, že by toľko ľudí podľahlo náboženského fanatizmu, aj keď strach robí svoje.

Hvězdná brána: Atlantida - Kritické množství (2005) (epizoda)

Mierne nadpriemerný diel. Atlantide hrozí zničenie výbuchom, niekto z posádky je Goauld. Rodney maká o život. Páčil sa mi Teylin spev a chcela som vidieť viac z Rononovho výsluchu.

Duše (2020)

Ucitel hudby milujuci jazz zomre v momente kedy sa mu zacne darit. Dostane sa do neba, ale odmieta ist do svetla. Stane sa mentorom mladej duse, ktora sa nechce inkarnovat. Spolu preziju dobrodruzstvo a obaja si uvedomia krasu zivota. Pacilo sa mi tu vyobrazenie neba, sprievodcov dusiciek a vsetko co sa dialo mimo Zeme. Riesi sa tu zmysel zivota. Film ma prijemne pohladil na dusi.