Claymore - Hate Naki Bohjó (I) (2007) (epizoda)

Claire sa snazi chranit Raakiho, ten ju neposluchne a dostanu sa do dobrej slamastiky. Paci sa mi aka je Ophelia sv*na, ako som myslela, ze je za svoju aroganciu potrestana a ako jej Prebudena bytost povie, ze ona je tu to monstrum. Skvely diel.

Smrtící ticho (2020)

Je tu podobnost z Wind Riverom. Hlavny hrdina lovec/strazca rezervacie je zniceny zmiznutim dcery. Zena policajtka vysetrujuca vrazdu mladych dievcat, ktore s tym mozu mat suvislost. Pribeh sa odohrava na malom meste v blizkosti divociny. Rozuzlenie je slabsie a vraha osobne potresta hlavny hrdina. Film ma ponuru atmosferu a je napinavy. Nikolaj je skvely.

Železná srdce (2014)

Tankisti dobyvaju nemecke uzemie pocas poslednych dni druhej svetovej vojny. Najlepsia postava je serzant Collier, ukradol si cely film pre seba. Najvacsim vyvojom presla postava mladeho Normana. Tankove bitky su realisticke a surove. Skvela scena bola u dvoch Nemiek doma, tak bola dost husta atmosfera. Zvysok filmu ma atmosferu spinavu a zablatenu.

Frajer Luke (1967)

Pohodovy vazensky film, hlavne prva polovica. Luke sa dostane do basy kvoli niceniu parkovacich automatov, tam sa svojim postojom - mam vsetko a vsetkych v pi*i - stane oblubencom ostatnych hlavne bossa Draka. Dojde ak na viacero pokusov o utek. Zjest 50 vajec, to neni mozne. Pacilo sa mi ako to vyzeralo, ze ho zlomili, jeho posledny utek a uprimny rozhovor z bohom. A koniec ma utvrdil, ze Luke je naozaj frajer.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír - Čas (2009) (epizoda)

Kino nahra nieco na cudzej planete, co sa nestalo. Zatial. Posadka je nakazena chorobou a v noci vychadzaju mali votrelci a vsetkych zabijaju. Skvely diel o cestovani v case. Najlepsou postavou serialu je Eli.

Jedna za všechny (2014)

Jeden chlap podvadza zenu s viacerymi milenkami, tie sa skamaratia, spoja proti nemu a spravia mu par naschvalov od prehanadla, zenskych hormonov po zrujnovanie jeho podnikania. Leslie Mann hra hrozne, Kate Upton hrat nevie, Cameron je aspon sympatacka a Nikolajovi dali hrat uplneho idiota. Chcelo by to viac humoru a vtipov.

Eva Nová (2015)

Byvala herecka, ktora si pochovala karieru zavislostou na alkohole a odcudzila sa synovi, ktory ju nenavidi. Z odvykacky sa snazi o navrat do normalneho zivota, mat pracu, oprasit stare vztahy a hlavne abstinovat. Film sa nesie v sedych farbach a absentuje hudba. Kamera snima tvar hlavnej hrdinky velmi zblizka. Bolo mi Evy luto. Na mna moc depresivne.

Nebezpečná rychlost (1994)

Vyborny akcny film. Autobus nesmie spomalit, bomby vybuchuju. Keanu a Sandra vo vrcholnej forme. Zaujimalo by ma ako zloduch namontoval pod autobus bombu. A este nieco - v realnom zivote by nepreskocili dieru v dialnici, vsetci by zahucali do priepasti.

V utajení (2017)

Tajna sluzba sa snazi zabranit teroristickemu utoku v Londyne pomocou smrtiaceho virusu. Viaceri hraju na obe strany ti dobri su zli, zli su dobri a dej sa zamotava. Noomi ako drsna agentka bola presvedciva a Orlando mal tiez dobru rolu. Film je priemerny thriller na jedno pozretie. Ovladanie ludi skrz virus a pandemiu mi pripomina sucasnu situaciu.

Finch (2021)

Jednoduchy napad - clovek, dvaja roboti a pes - vo vybornom prevedeni. Solarna erupcia znicila ozonovu vrstvu a sposobila apokalypsu. Hlavny hrdina Finch, samotarsky vedec musi najst nove miesto pre zivot, lebo pocasie sa totalne zblaznilo. Pacilo sa mi ako cesta do San Francisca bola najprv len pragmatickym riesenim a potom sa zmenila na sen a tuzbu. Roboti su moc zlati, hafko je zlaty a Tom Hanks vo mne zanechal velmi prijemne emocie z tohto road movie. Pacilo sa mi ako Finch nemal rad ludi, scena v drahom obleku a Jeff v bunde.