Srážka s láskou (2019)

Romantická komédia z politického prostredia. Hlavní hrdinovia sú nesúrodá dvojica a neverila som im veľkú lásku. Pár vulgárnych vtipov sa tu nájde.

Karel (2020)

Pozrela som si dokument o umelcovi, ku ktorému nemám žiaden vzťah a preto asi bude viac baviť pamätníkov a fanúšikov. Dokument je plný Karlovej hudby a spomienok a vykresľuje ho ako skromného človeka a talentovaného speváka. Zaujímali by ma nejaké pikošky, ale nič kontroverzné v dokumente bohužiaľ nie je.

Zrada (2024) (seriál)

Dramatický seriál, ktorou hlavnou témou je nevera. Postavy si neustále klamú, podvádzajú sa a mstia sa jeden druhému. V každom dieli nie je núdza o rôzne zvraty.

Tarzan (1999)

Známy príbeh prenesený do kreslenej rozprávky, ktorej budú rozumieť dospelí aj deti. Pesničky som videla prespievané do slovenčiny a vôbec sa mi nepáčili. Pekná animácia a veľa akcie.

Ve jménu krve (2016)

Viac ukecaná ako akčná kriminálka, ktorá sleduje vzťah otca s dcérou po tom čo sa ocitnú na úteku pred zloduchmi. Filmu chýba väčší drajv, ale výbušné finále mi všetko vynahradilo. Mel Gibson ako drsňák výborný.

Misery nechce zemřít (1990)

Thriller, kde sa ranený spisovateľ musí vysporiadať s psycho fanúšičkou, ktorá ho väzní. Film má stiesnenú atmosféru a postupne eskaluje k väčšiemu násiliu. Zároveň ma držal v napätí ako hlavný hrdina utečie a prekvapilo ma pár momentov (zabitie šerifa). Herci podávajú výborné výkony.

Godzilla (2014)

Film ma veľmi nebavil z veľkej miery preto, že režisér ukazuje obludy len v náznakoch alebo v tme a ľudský príbeh mi bol ukradnutý. Ani finálny súboj nestál za nič. Páčila sa mi nová mytológia o vzniku godzilly a to že je kladnou postavou.

Dobrý šéf (2021)

Suchá dráma s pár odľahčenými momentami, kde hlavný hrdina je veľký šéf a má všetko a všetkých pod palcom. V priebehu jedného týždňa sa mu začnú kopiť problémy. Film plynie v rovnomennom tempe a čakala som na nejaké šokujúce vyústenie, ale zbytočne. Javier do úlohy výborne zapadol.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Neviem či to mám brať ako kresťanský film na veľkonočné nedeľné popoludnie alebo surový historický film. Príbeh sa môže pochváliť dynamickým vzťahom dvoch bratov a veľkolepou výpravou. Bohužiaľ sa nevyhol aj hluchý miestam a nudí (Mojžiš vo vyhnanstve). Páčil sa mi úvod na dvore faraóna a chcela som vedieť viac o ňom aj o veľkňažke. Vedecké vysvetlenie egyptských rán ma pobavilo. Top scéna je rozostúpenie mora, na to som čakala celú stopáž. Postava boha je vykreslená nesympaticky ako rozmaznané arogantné decko.

Zázraky z nebe (2016)

Film ma zaujal tým, že dievčatko malo prežiť spirituálny zážitok s Bohom. Tá scéna je najkrajšia z celého filmu, škoda že krátka. Zvyšok filmu je rodinná dráma, v ktorej  dievčatko bojuje so svojou nevyliečiteľnou chorobou. Ako celok je film dojímavý.