Wakefield (2016)

Film na hlbšie zamyslenie pre všetkých. B.Carlston tu potvrdzuje svoj veľký herecký talent, len škoda že sa z dobrého námetu nevytažilo viac.

Miliardy (2016) (seriál)

I.seria: Bilions sú dokonalým seriálom. Už pilot ma nadchol ale to čo sa odohrávalo v ďalších častiach to bolo niečo neuveriteľné. Hutný bol medzi spravodlivosťou a neohrozeným kráľom Wall Street je stretom dvoch mužov, ktorý neuhnú pred ničím a medzi nimi krehká žena ktorá musí bojovať o svoju pozíciu manželky a kariérnym úspechom. A k tomu zvraty, víťazstva a prehry jednej a druhej strany, skvelé dialógy, herecké výkony a ešte lepšie navnadenie na II.seriu. II.seria: Dokonalá dokonalosť. Ešte lepšie a pútavejšie. Záverečné dve epizódy sú absolútnym skvostom. Postava Taylor je výborne doplnená do celkovej mozaiky príbehu

Magnolia (1999)

jeden z naj filmov aké som kedy videl

Korporace (2017)

Slušný film o manipulácii zamestnancov a o následných možných následkov. Dosť presvedčivé

Vášeň mezi řádky (2013)

Slabý film, ktorý nemá vôbec zaijímavú dejovú linku a je bez výrazných momentov. Ralph Fiennes by mal radšej zostať pri hereckej profesii.

Skrytá čísla (2016)

Typický oscarový film s pekným posolstvom a samozrejme podľa skutočných udalostí. Dobre sa na to pozerá, herci sú všetci fajn a NASA predsa len porazila tých sovietov a tak to má byť.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Gangsterka po seversky a výborná. Mix drámy a poriadne čierneho humoru funguje ako má. Cesta za pomstou je tu podaná dostatočne absurdne a hlavným tromfom je jednoznačne zasnežená krajina.

Lék na život (2016)

Horší klon Prekliateho ostrova. Ani výborna výprava, vizuál a kvalitné navodenie atmosféry nestačia, pretože všetko zhadzuje otrasný záver, ktorý všetko pochováva do podpriemeru. Je to veľká škoda, nakoľko Verbinsky potvrdil svoje kvality krásnym vizuálom, ale ten scenár...

Mlčení (2016)

Scorsese opäť výborne. Tentoraz prišiel s komornou drámou o hľadaní a pochybnostiach v otázke viery. Silný príbeh zaradený do 17. storočia je aktuálny aj v dnešnej dobe a každý sa v ňom určite nájde. A. Garfield podáva životný herecký výkon a je veľmi uveriteľný v každej polohe. Hlavnou devízou je však krásna kamera a sústredená réžia.

Pohádky pro Emu (2016)

Príjemný český snímok s perfektnou ústrednou hereckou trojkou, ktorému bez problémov odpustíte aj nejaké tie chybičky či klišé.