Asterix: Sídliště bohů (2014)

Osviežujúce prevedenie, po hraných filmoch so stále novým predstaviteľom asterixa. Aj keď časť s kleopatrou bola zábavná, ďalej to už nemalo šmrnc a tak 3D animák bol dobrý ťah. Kopec srandy a fajn moderný príbeh s patričným proti rímskym násilím, chýbala mi len pirátska epizóda

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Chcel by som napísať, že takto si predstavujem poriadny akčný a adrenalínový hit, ale to by som klamal. Na takúto predstavu proste nemám. Po vzhliadnutí všetkých trailerov, a to boli slušne dlhé, čiže obavy, že som videl to najlepšie boli oprávnené, o to krajšie, že ostali nenaplnené. Bez dychu, v napätí a úžase som zdrvene a bez pohnutia sedel v multikine a užíval si určite najlepší vizuálny a hudobný masaker poslednej doby. Miller sa po detskej ére vrátil ako nik pred ním a poskytol šialené zvrátené psycho. Jedná sa o film, kde 5 hviezdičiek proste nestačí.

Výchozí bod (2014)

V prvom rade som si všimol skvelú presmyčku v názve I = Eye .... o to idiotskejší (klasicky) je českosloveský preklad. Ako autor sa v takýchto prípadoch súdim o zavádzanie. No nič. Film ma prekvapil originalitou, hoci prvú polovicu som zmieral nudou, aj keď oceňujem šikovné dialógy, ktoré zachraňovali pred otrepanou romantikou. Po zvrate dej naberá na tempe až po tu už spomínaný nešťastný pedofilný záver. Faktom však zostáva, že myšlienka trochu inej reikarnácie je zaujímavá a stojí za pozretie.

Whiplash (2014)

Zvrátenosť hlavných postáv a hranica pokiaľ sa až dá zájsť, ak chcete niečo dosiahnúť alebo si niečo dokázať, drží diváka v neprijemnom, nervóznom a studenom pote po celú dobu. Fakt dobre zahrané hudobné, psychologické drama. Skvelá mimika postáv, keď možete čítať v tvári vypätie až prepätosť, hnev, odhodlanie a nakoniec vyrovnanosť.

Jupiter vychází (2015)

Tak myslím,že Wachowski definitívne potvrdili neschopnosť prekročiť, či len dočiahnúť na svoj tieň v podobe Matrix série. Vizuál nie je všetko a celá akcia postavená na lietajúcom Tatumovi sa rýchlo opozerá. Sklamanie trpké na každom poste. A Kundis je mimo.

Slídil (2014)

Hyenizmus všade okolo nás...niet pochýb o tom kam reportérstvo speje a po čom prahne spodina. Zapnite si naše správy so supmi a máte jasno. Hnus. Get me out of here.

Ztracena v pustině (2010)

Najhoršie je, že celý čas niečo čakáte, že sa to nejakým spôsobom zlepší, lebo film má niečo v sebe, že to dopozeráte do konca. Potom si však kľudne môžete byť hlavu o múr, že čo za tých 90 minút ste iného mohli spraviť, plus odfajčený čas s reklamami, ak to pozeráte v TV, ako ja. Ach jaj.

Nezlomný (2014)

Prvá tretina bola naozaj veľmi hrozná a pozliepaná s nutkaním to vypnúť. Od stroskotania na mori dej dostáva na dramatickosti a sile, akoby Jolie striasla tú počiatočnú nováčikovskú nervozitu a všetko vrcholí emotívnou scénou s kládou. Nie, nie...nie tú kládu mám na mysli. Prečítal som si komenty a súhlasím, že Angie, (nemám ju rád), sa dá veľa vytknúť, že film pôsobí možno trochu nevyrovnane, ale nesúhlasim, že nemá v sebe cit. No, uvidíme ďalej.

Americký sniper (2014)

Chýbali mi emócie a všetko také nepresvedčivé, akoby niečo bolo ešte nepovedané alebo pravda prekrútená. Ono veľmi presvedčivo a objektívne nepôsobí to, ak niekto o sebe niečo napíše a potom to ešte podľa jeho pravdy aj natočia. Hrdina, nehrdina, niečo mi tam nehraje a mimo to Clint Eastwood to vie aj lepšie.

Equalizer (2014)

No, včera som pozrel Wicka a dnes Boba. Zrovnať sa to dá, ale myslím, že Bob vyhráva. Kým John WIck sa s nikým a ničím nepáral a kvôli darovanému psíkovi vystrieľal celú miestnu ruskú mafiu, Bobová motivácia sa mi predsa zdala len o niečo vzletnejšia a moralnejšia a dotiahol to až do matičky Rusi. O reálnosti je asi zbytočné sa baviť, je jasné, že všade sa ťahá za vlas. Rezultát: Vyvražďovačka bola fajn, až na skoro záver "sám doma v baumaxe". o Hviezdu viac ako Wickovi, za atmosféru.