John Wick (2014)

Parádna rezba, to áno, ale vážne kvôli psovi? Ok, nevravte to Wickovi radšej, ale predsa, WTF? Sranda však bola, určite najlepšia scéna filmu, teda podľa mňa, je návšteva policajnej hliadky u J. Wicka. :)

Co děláme v temnotách (2014)

Konečne dokument, ktorý sa na nič nehraje a ukazuje svet vlkodlakov, zombie a hlavne upírov, tak ako to v skutočnosti naozaj je. Už sa nedivím vysávajúcim sa postavám v tieni múrov starého mesta, a ani keď sa na mňa vrhnú cigančatá, akože pýtajúce drobné. Fakt dobre som sa zabavil a uškŕňal takmer pri každej hláške. Narrator, čo by Viago je skvelý a jeho spolubývajúci sú najlepšia partička akú som videl. Samozrejme 8000 rokov starý Peter je ako čeršnička, škoda ho. Rozmýšľal som čo by s filmom spravila väčšia finančná injekcia, či by to pomohlo alebo "nešlo do kytek" ako bratia češi radi hovoria. Na každý pád teším sa na všetko, čo sa od dvojice Clement & Waititi najnovšie dostane na slnečné svetlo. Alebo radšej nie slnečné. :)

Dřív než půjdu spát (2014)

Napätie funguje takmer po celý čas, až paradoxne sa v závere úplne stratí. Záporov by sa našlo viacero, biele miesta v scénari, v kuse šepkajúca Kidman, akože prečo?a trapná záverečná scéna v nemocnici. Odhliadnúc od toho respektíve, ak to na konci nerozoberáte, tak fajn thriller, vhodný aj do televíznych obrazoviek.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Neesonovi to stále svedčí a predstaviť si ho inak ako chladného chlapa, ktorý vie čo robí, si ho už pomaly ani nedokážem. Darebákom, únoscom a úchylom neostáva nič iné len dostávať poriadne "na držku". Tento film vás však osloví silnou atmosférou, akú ste mohli zažiť počas filmu V bruggách alebo pri severských kriminálkach.

Až na doraz (2014)

Kórejsky nadštandard, zábava zaručená.

Spása (2014)

Paráda, dáni opäť dokázali, že vedia. Mads s vizážou Lexa Barkera ukázal, že žiadna rola mu nie je cudzia. Eva Green skvelá aj bez zbytočných rečí, jediný kto mi vadil bol Cantona, hrať vedel fakt futbal, ale... Kto má rád poctivý revenge vo western štýle, Salvation by nemal vynechať.

Hercules (2014)

Nechápem nasadeniu dvoch Herkuloviek v krátkej dobe za sebou, ale budiž (našťastie prvá takmer tv verzia bola strašná sračka). S Dwaynom Johnsonom a jeho bandou sa to už dalo a v rámci komix-mánie vyšlo fajn prevedenie. Raz sa možno dočkáme aj verzie Herkules, bájne disperzné lepidlo.

La Bamba (1987)

Veľmi slušne natočený príbeh talentovaného speváka, ktorý spolu s ďalším zahynul v "deň, kedy zomrela hudba". Schvaľujem, že film bol natočený bez jedinej hollywoodskej hviezdy. Všetci si to bravúrne odmakali a aha, dá sa. Fajne.

Králové léta (2013)

Pripomenulo mi to istým spôsobom knižné diela od pána E.Setona, napríklad "Dvaja divosi", takže vďaka. A Biaggio by si zaslúžil sólovku :-P

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Celkom zaujímavé prevedenie najznámejšieho upíra a konečne príbeh o tom, čo ho primälo dať sa na cestu najväčšieho labužníka ľudskej krvi. Pekná rozprávka.