Divnej týpek (2009) odpad!

Divnej mi připadá divák, kterému se to líbí. Michael Angarano nic ve své roli nepředvedl (ani nemohl) a tím odpadl důvod, proč se na film kouknout. A opravdu, žádný jiný důvod nevidím.

Škola hříšníků (1965)

Výborný 20letý Ladislav Potměšil je hlavním důvodem pro zhlédnutí filmu.

Prosincoví kluci (2007)

Poněkud melodramatický doják o potřebě lásky. 1) Na film se se díval proto, že jsem chtěl vidět Daniela Radcliffa v něčem jiném, než ve sterilních potterovinách. Viděl jsem a nebyl jsem překvapen mile ani nemile. 2) Příběh kolísá mezi laciným melodramatem "pro celou rodinu" a romantickou vzpomínkou na jedny zvláštní prázdniny v dětství, prázdniny krásné navzdory životu v sirotčinci. Při závěrečných sentimentálních scénách jsem měl slzy v očích. 3) Pět hvězdiček si zaslouží lokace ve státu Jižní Austrálie, pro malé kluky (a asi nejen pro ně) skutečný ráj.

Hosté (1972)

Poměrně napínavé psychologické drama o důsledcích vietnamské války. 1) Není to špatné. Atmosféra postupně houstne, aniž je předem jasné, jak se bude příběh dál vyvíjet. Hru náznaků považuji za daleko zajímavější, než thrillerové hrátky na téma kdo a v jakém stavu přežije. 2) Spoiler. Nejednoznačnost v jednání všech postav filmu (s výjimkou miminka) považuji za jeden z nejlepších prvků filmu. Divák si klade otázku, k čemu vlastně směřuje chování Marthy (Patricie Jonesová) nebo jaká je přesně role hosta Tonyho (Chico Martínez). Konec konců ani oba hlavní protagonisty Billa Schmidta (James Woodsův debut) a seržanta Mikea Nickersona (debut Stevea Railsbacka) není snadné dešifrovat. 3) Film není špatný, ale zdát se mi o něm nebude.

Syriana (2005)

Možná to takhle v mezinárodních vztazích neprobíhá, ale klidně by mohlo. 1) Spoiler. Až dokumentárně působící politický thriller o tom, že v mezinárodních vztazích vždycky jde jen a jen o peníze, moc a vliv. Corruption is government intrusion into market efficiencies in the form of regulations. Ti hodní jsou po zásluze potrestáni a ti zlí si u skleničky šampaňského vyměňují čestná uznání a bonmoty. Vypadá to jako ze socialistické agitky z 50. let. Proč ale mám bolestný pocit, že snímek, ač vymyšlený od rohů až po kopyta, je pravdivý? You´re innocent until you´re investigated. 2) Problém, který s filmem stejně jako řada dalších komentátorů mám, je nepřehlednost až zmatečnost děje a postav. Méně by asi znamenalo více. V orientaci mi dost pomohlo 1 308 slov vysvětlujícího přehledného velmi stručného (!) přehledu děje na IMDB. 3) 40letý (mimochodem hezký a přitažlivý) režisér a scénárista (nominace na Oscara) Stephan Gaghan, bývalý závislák na heroinu, jistě netušil, že se za rok pozná s pravnučkou zakladatele Standart Oil Company Henryho Morgana Tilforda - Minnie Mortimerovou, kterou si o další rok později vezme. O tom, jak se jeho o 17 let mladší ženě film líbil, nemám žádné zprávy.

Samec (2009)

Mírná komedie v mezích zákona. 1) Nomen omen. Filmový samec je pohledný a přitažlivý Ashton Kutcher a spolu se svým kamarádem, 26letým mladším klonem Jasona Priestleyho Sebastianem Stanem jsou jediným důvodem, proč jsem na film koukal._____ 2) Žánr lehká komedie (v čem je to drama, nechápu) s mírným softpornovým nádechem dodal přesně to, co se dalo čekat. Tak proč si stěžovat?_____ 3)  9.10.2023 - opakované zhlédnutí mi potvrdilo vše, co jsem dříve uvedl.

Symptom Pandorum (2009)

Mohlo to být hovězí Stroganoff, ale je to buřtguláš. 1) Kdyby to nebyl horor, mohl to být špičkový film. I jako horor to ale není špatné, po dlouhé době jsem viděl film, kde jsem se chvílemi i docela bál a dusivá atmosféra poloopuštěné lodi na mě silně působila. 2) Kdyby si tvůrci nehráli na akční thrillerový boj s lacinými příšerkami, ale více se zaměřili na příběh, mohl to být film o něčem. Potence tu byla. 3) Pokračování na planetě Tanis by mohlo být zajímavé...pokud si tvůrci nebudou opět hrát na horory a thrillery.

Zvláštní škola (2008)

Překvapivě vtipné okamžiky zapadnou ve zmatku a nesmyslnosti celku.

Ztraceni ve vesmíru (1998) odpad!

Relax, Robot. I'm going to build you a new body. Mom always said I should make new friends. 1) Z 82dílného seriálu Lost in Space jsem neviděl ani minutu a nevím, jestli jsem o něco přišel. Zcela určitě jsem však ztratil dvě hodiny svého života sledováním (nedobrovolným) filmu, jehož tvůrci se zřejmě rozhodli, že použijí všechny zápletky z původního seriálu. Na rozdíl od mnoha komentátorů mi to nevadilo, protože se alespoň pořád něco dělo.    2) Bohužel se však autoři rozhodli napodobit (možná překonat, fakt netuším) dobovou atmosféru neskutečnými kulisami jako vystřiženými z 60. let. Připočítám-li hloupoučký scénář s neskutečně absurdními dialogy, psanými zřejmě dobrodružstvíchtivými děcky ze základní školy praktické (dříve pomocné) a toporné herecké výkony, vyjde mi jasný odpad, na kterém nic nezmění ani fakt, že jsem se někde uprostřed filmu i chvíli docela bavil.

Hudba ze sousedního pokoje (1998)

Film pro milovníky melodramaticky zpracované červené knihovny. Ostatním se asi moc líbit nebude.