Na útěku... (1999)

Komedie, která nadhodí semtam pár hlášek, ale fakt je, že postupem času začne děsně nudit a dá celkem práci film dokoukat. Příběh dvouch post-kamarádů, jeden takovej loupežník krade a druhej to za něj nečekaně odsere...No tak ti se po dlouhé době spolu znova setkají...a jak asi budou jejich společné chvilky vypadat...Možná kdyby alespoň ti herci nebyli tak nudní a nezáživní, tak by se to dalo dokoukat v klidu a míru. --- Ty jsi utekl z vězení? - Ne, uplně normálně jsem odešel, ale nejspíš by mě tam chtěli zpátky

Skřítek (2005)

Zajímavě podaná groteska, který se ze začátku pro diváka bude snažit svým zrychleným způsobem zaujmout a to vcelku zdařile. Ne, že by to byl zrovna vtipem nabitý film, ale já ho tak s potěšením sledoval a čekal co se dál naskytne v příběhu, že jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky. Jediné co by jsem mohl vytknout je (opravdu) často opakující se skladba kapely Mig 21 - Snadné je žít nebo respektive jen její podkres, který mě chvílemi docela vytáčel, ale dokázal se vždy ztlumit ve vhodnou chvíli. Konstelace dobrých herců přidává na kvalitě a nedá se jejím zasazením do příběhu absolutně nic vytknout i když jsem jim nerozuměl prakticky ani slovo. Rozhodně ze začátku zděšení, ale na konci příjemné překvapení.

Saw 3 (2006)

Pokračování, které je kvalitou shodné se dvojkou, snaží se brutalitou zaujmout a přitom tam tolik vražd ani není. V podstatě příběhu je tam jeden chlápek v bedně a vrahoun Jigsaw na operačním stole. Fakt je, že to ten vrahoun měl slušně promakaný a konec i když vcelku čekaný mě vyděsil, tak jako u dvojky. Konec je vcelku zřejmý a tak jsem zvědavý, jak nakonec dopadne čtyřka i když už předem vím, že to bude stát za starou belu. --- I want to play a game

Zastav a nepřežiješ (2006)

Věru originální nápad natočit, film o chlápkovi, kterému za spánku vpíchnou do těla nový typ drogy a když nebude tělo mít dostatek adrenalinu, tak zemře na zástavu srdce. Takže od samého začátku začíná téměř hodinu a půl dlouhá akce, od které se neodtrhnete stejně jako Jason Statham. To co provádí je vskutku adrenalinové...koho by napadlo vlézt do hospody plný černochů a začít na jednoho z nich mířit zbraní? Snad jen Stathama. Konec je sice trochu na rychlo, ale fakt je, že dokáže opravdu dost zaujmout a poslední záběr si jen tak z paměti nevymažete. Jason Statham je poslední dobou stále častěji zaznamenáván bulvárem a dobré je, že většinou kladně. Pokud se z něj opravdu stane další akční hrdina, tak doufám, že jeho kariéra bude pokračovat tak jako nadále a nesklouzne do bažin pomyslných rádobyslátanin.

Spojenec (2006)

Originální thriller nabušený výbornými hereckými výkony a neméně skvělým scénářem prošpikovaným do nejmenších detailů a překvapujícím každým krokem nejintenzivnější a nejrafinovanější loupeže banky co jsem měl možnost vidět. Film se sice zdá vcelku dlouhý, ale fakt je, že dokáže překvapit celkem častokrát a rozhodně nepřestane nudit. Když vezmu v potaz, že poslední opravdu dobrý thriller jsem viděl Bournův mýtus, tak je nakonec jasné, že se tento film stane pro mě nejlepším thrillerem nejen tohoto roku. --- Můžu se podívat na tvojí botu? Protože jsem ještě neviděl nikoho, kdo by někomu nakopal zadek tak, jako teď ty.

Zachraň mě (2004) (seriál)

Pokud znáte starší seriál The Job s Denisem Learym, tak Vás zřejmě nic nepřekvapí stejně jako mě. Ze začátku byl seriál vcelku slušnou zábavou a to jak po dramatické stránce tak i komediální. Learyho cynický až ironický humor mě v The Job dokázal rozesmát a na začátku tohoto seriálu obdobně. Postupem času, ale seriál spadá převážně do dramatické části a z komediálního seriálu se rázem stává výstřední příběh hasičů, kteří byli u pádu WTC 11. září. a fakt je, že následky si nesou až do dnes jak sám tento seriál zobrazuje. A ještě bych chtěl odpovědět na komentář Wormboye: hodnotil jsem po 8 shlédnutých dílech a svůj názor neměním. I když to není tak vtipné jak jsem ze začátku čekal a řada scén tam opravdu být nemusela a to převážně sexistická část, u které jsem zrovna dvakrát nadšený nebyl a do seriálu se to absolutně nehodilo. I přesto 4 * zaslouženě za ač je to zvláštní ostatní postavy hasičské jednotky (ne Learyho). Mimochodem titulní skladba je od anglické kapely Von Blondies - C´mon C´mon (7/10)

Guru (2002)

Zaplať pánbůh, že to nebylo točené v Indické koprodukci. Věřím tomu, že díky ní by film měl více jak tři hodiny a to bych tuplem nevydržel. Už teď jsem byl rád když jsem to dokoukal. Chudák Ind se rozhodne odjet do USA s tím, že se uživí jako herec bohůžel netuší, že si ho najmou jako pornoherce. Hudba je sice celkem pěkná, ale fakt je, že jsem se u filmu stále nudil takže jsem celkem často odbíhal a přibíhal k obrazovce. Daisy von Scherler Mayer, jméno režisérky, která zas příliš známá není a ani na to tolik možností neměla jelikož její filmy za moc nestojí i když jich moc nebylo. Rozhodně nic za co byste měli stát.

Loupež po italsku (2003)

Zatím jsem neměl možnost vidět originál Italian Job, ale fakt je že tento se velmi povedl a s originálem má pramálo společného. Nechápu důvod proč tenkrát Cinema dala v recenzi 40 %. Jasné je, že to byl krok vedle. Film nabytý slušnými herci a slušnou akcí přece nemůže dopadnout tak špatně. I když střed filmu je mírně zavádějící jelikož se připravují na závěrečnou akci a v podstatě se nic moc neděje. Ale výsledek za to stojí a nabušené Mini Coopery se městem prohánějí jako o život a akce je to opravdu originální a připravená do nejmenších detailů. --- Co jsem čekal na zelenou, umřelo pět lidí kvůli kouření.

7 trpaslíků (2004)

Příjemná komedie, která ač je z Německa není ani příliš trapná ale spíše bláznivá a chvilkama vcelku vtipná. Rozhodně já jsem se příjemně bavil. Je to tak půl na půl s vtipností, ale za shlédnutí to určitě stojí. Každý ze 7 trpaslíků příliš hereckého umu nepředvádí, ale hrají tak bláznivé role, že je to vcelku jedno. Dalo by se říct, že je to smíchanina dvou pohádek o Sněhurce a Červené Karkulce a plus k tomu Pána Prstenů i když ten do děje příliš nezasahuje, ale mě příjemně pobavil. --- Bílý Helpje nejmoudřejší z moudrých jsme 7 trpaslíků a máme problém - Jo tak ten prsten hoďte do ohně - Ale my nemáme prsten my máme Sněhurku - No tak tam hoďte tu Sněhurku.

Milionový závod (2001)

Příjemná komedie od Jerryho Zuckera, který by nedokázal zklamat. Sice to není vtipné v každé scéně filmu, ale některé jsou takřka geniální. Prolínání cest všech herců je různorodé, ale rozhodně ne stejné. Meyer má cestu akčnější, Cuba Gooding Jr. vcelku vtipnou zato Whoopi Goldbergová s její dcerou mi nepřišla nijak zajímavá ani vtipná. Takže celkově vzato je film opravdu různorodý a každý si piíjde na své. No a k tomu skvělý Rowan Atkinson, postižen spavou nemocí :). Ale nejlepší je stejnak scénka, kde se rodinka spolu s tátou Jonem Lovitzem dostane do muzea Barbie...nemluvíme tu ale o Barbie jako takové ale o --- Klausovi Barbie, známém jako Lyonský řezník za 2. světové války.