Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Městečko mému srdci blízké na půli cesty mezi bděním a sněním. Totální Lynch, geniální Badalamenti, krásná Mädchen a posledním dílem i lobotomie jak od Dahmera )

Mazací hlava (1977)

Když zbouchneš ve tři ráno na hromadě kapusty za kulturákem holku, co se ti v bdělém stavu ani nelíbí, máš pak takovýhle decentní noční můry

Zběsilost v srdci (1990)

Můj nejoblíbenější Lynchův film. Žánrové české rizoto, z kterého někdo vybral hnusnou mraženou mrkev a přivedl tuhle surreálnou romanci s obřím srdcem i koulema k dokonalosti! Miluju to expresivní herectví v Lyncovych filmech. Navíc je tu krásně vidět, že Lynch je jednoduše výtvarný umělec, co mu to jde i za kamerou. Nabušená metalovo - cajdáková jízda o lásce jako trám!

Život pod vodou (2004)

Skvělý film! Po celou dobu přiblblý úsměv a dobrej pocit ze světa. Alespoň na 2 hodiny ) přesně zahráno i Wesovsky odrežírováno. Navíc u mě to i fungovalo jako čistě klasické podvodní dobrodružství

Zoolander No. 2 (2016)

Snad ještě absurdnější než jednička. Taky trapnější, celkově horší a tak nějak bezkrevný, ale na průměr to pořád stačí

Red 2 (2013)

Totálně poctivá trojka s nabušenou hereckou sestavou, už klasiků. Ani druhý shlédnutí neurazí, ale nutnost to není )

Galaxy Quest (1999)

Žádný mistrovství světa, ale dobrá komedie, scifi i akčňák to je! A to je poměrně vzácný. Navíc docela nabušená herecká sestava sympaťáků, takže jo!

VALL-I (2008)

Další dobře zapamatovatelný charakter od Pixaru. A byť to eko agitka je, no a co, jednak má pravdu a film je to dobrý. Pořád je to víceméně pohádka pro celou rodinu a jako taková funguje dobře. A to moralizování může srát jen někoho, kdo celý den sedí na zadku a tak tu kritiku společnosti bere na sebe a nechce se na svůj odraz dívat )

Hledá se Nemo (2003)

Nejlepší Pixar. Nádherná, barvami hýřící záležitost, vtipná, dojemná, napínavá, 20 let stejně kvalitní. Moře nikdy nebylo krásnější. Každý by chtěl 7 centimetroveho tátu, jako je Marlin. ) A i ta vlastně otravná Dory byla úplně v pohodě snesitelná. Kdyby neexistovala jednička, dvojka by byla lepší )

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Dejte člověku neomezenou moc a dopadne to orgiemi v kádi plný hoven! V tohle filmu je krásně vidět to "nejlepší" z nás. Plus dobrá kamera, skvělá hudba i tempo. Pasolini je filozof za kamerou, takže ty odpady za zahnědlou píčovinu jsou úplně mimo