• Pohádka

David a Batšeba (1951)

Biblický příběh o Davidovi (ten, který prakem přemohl Goliáše) a jeho románku s vdanou Batšebou, které udělal dítě. Aby ji zachránil před ukamenováním, tak povolá z bitev jejího manžela (aby nešlo poznat, že nenarozené dítě je jeho) a poté jej nechá v bitvě zabít. David a Batšeba je starý, hodně zdlouhavý film, podobný jiným biblickým filmům té doby jako DESATERO PŘIKÁZÁNÍ či QUO VADIS. Natáčen je v ateliérech, což je poznat v každém záběru. Davida hrál skvěle Gregory Peck, Batšebu krásná Susan Hayward. [92. hodnocení, 5. komentář, 71%]

Dešťová víla (2010)

Kromě skvělé postavy Miroslava Donutila je Dešťová víla absolutní propadák. Nechápu, jak tahle příšernost mohla jít do kin. Vždyť to na první pohled vypadá jako televizní pohádka a navíc k tomu ještě strašně natočená. Mám z ní úplně stejné pocity jako z jiné Cieslarovy pohádky, O JEČMÍNKOVI. Je to strašná nuda, nezáživný děj a příšerná kamera. Herci mají v záběrech půlku hlavy nebo uříznuté nohy. Nemá žádné barvy, je taková celá tmavá, šedá, vyblitá. A když prší, tak prší jen na náspech a pak už nikde, ačkoliv pršení je stále slyšet. Co se týče herců, tak je to absolutní bída. Ti kromě Donutila hrají toporně a scénář je katastrofa. Doporučuji se v příštím svátečním programu Dešťové víle vyhnout obloukem. [6401. hodnocení, 239. komentář, 52%]

Kde domov můj? (2016) (pořad)

Otázky jsou všelijak obtížné. Některé jsou pořádně těžké, jiné zase moc jednoduché. Ale ten Háma... co ten tam blábolí, to je strašný. [1033. hodnocení, 54. komentář, 51%]

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Za čtvrtstoletí se tahle soutěž takřka nezměnila. Formát je pořád stejný, otázky podobné, moderátoři stejní. Jen občas se to studio změní. A to je fakt neuvěřitelné, že i po tak dlouhé době se tahle soutěž drží. A drží se právem. Je to fajnových 20 minut, kdy si divák vyzkouší, co ví a co ne. [11259. hodnocení, 334. komentář, 61%]

Na lovu (2021) (pořad)

Tak tahle soutěž mě fakt baví. První minuta jsou jednoduché otázky ve velkém tempu. Pak přichází prazvláštní a všelijak obtížné otázky proti lovcovi a na závěr opět jednoduché otázky ve dvouminutovém zběsilém tempu. Lovci jsou všelijací. Vševěd ale podle mě porazit nejde. A Sokol je fakt vtipnej, co ten dokáže z toho minima vytěžit. [1008. hodnocení, 81. komentář, 48%]

Noc klavíristy (1976)

Byly tam nádherný milfky. Hlavně Stanislava Bartošová, jak si lehla na postel před Kanyzou. A pak ještě ta blondýna v propínacích džínových šatech na začátku. Jinak je to průměrná socialistická detektivka. [1686. hodnocení, 89. komentář, 64%]

Husí kůže (2015)

Musíte přečkat první půlhodinu, která je romantika pro puberťáky a pak až teprve začne přehlídka všelijakých oblud. Bezvadnej byl Yetty, vlkodlak, monstrózní kobylka, pejsek upírek a zapomenutej neviditelnej muž na konci. I když je to sice bláznivá hororová parodie pro teenagery, tak já jsem se bavil. [6925. hodnocení, 305. komentář, 59%]

Scooby-Doo 2: Nespoutané příšery (2004)

Bláznivá hororová parodie pro děti. Pterodaktyl, Frankensteinovo monstrum a všechny příšery byly suprový. Tohle prostě děti i dospělé pobaví, i když je to úplná kravina. [8474. hodnocení, 173. komentář, 42%]

Krtek a ježek (1970)

Krtek na záchranné misy ježka. Nejlepší bylo, jak na něj spadla lebka. [2397. hodnocení, 26. komentář, 90%]

Cestománie (1999) (seriál)

Cestománie je jedním z nejlepších dokumentárních cyklů, jaké kdy byly natočeny. Díky tomuto pořadu má člověk možnost nahlédnout do nejrůznějších míst naší Země, kam by se s největší pravděpodobností nikdy nepodíval. Zároveň tento pořad může sloužit jako dobrá reklama na dovolenou, či naopak jako odstrašující příklad, kam nejezdit. [7592. hodnocení, 132. komentář, 78%, 878. nejoblíbenější seriál]