Moon Knight (2022) (seriál)

Po slabších prvních třech dílech, které byly jednoduché a klasické, nám dali pánové z MÁRVELU docela solidní dílo. Ano, myslím, že poslední díl patří k těm lepším, a to díky potitulkové scéně, která mi připomněla, že komiksové filmy se stále můžou řídit komiksy. Jedna potitulková scéna ,ale nedokáže napravit celý seriál. Takže nemůžu říct, že by tato série byla špatná. Je nadprůměrná. Jen všechny PROMO materiály slibovaly drsnou a skoro Rkovou podívanou. Sériál je evidentně určena pro trochu inteligentnější část populace. Mezi velká pozitiva patří skvělý soundtack. Na seriál se určitě podívejte. Moon Knight byl pro mě jeden z nejočekávanějších projektů letošního roku a musím říct, že bych byl rád za druhou sérii. 8/10.

Vyšehrad (2016) (seriál)

Kolik si můžu přivést domů děvek, když mám vážný vztah? Toto je nejoblíbenější věta v této sérii. Scénář Petra Kolečka je jako vždy skvělý. Jakub Štáfek je prostě Lavi. Roli Laviho hraje dokonale. Téměř bezchybná série, až na to, že některé díly nebyli tak zábavné.

Ježek Sonic 2 (2022)

Skvělá ukázka jak nalákat do kin dospělé i děti. Dospělý zaspomínají na dětsví a na to jak hráli Sonica a nedokázaly ho dohrát za všechny postavy a děti zase půjdou rádi na tento skvělý rodiný biják s značně předvídatelným koncem. To ovšem filmu neubíralo na zábavje ani na prožití děje. Jim Carrey je opět naprosto geniální jako DR. ROBOTNIK a Idris Elba jako Knuckles. Tento film rozhodně neudělal ostudu Sonicovi a každý fanoušek této videohry musí skučet blahem , když tento film vidí. Opravdu skvělý rodiný film pro všechny věkové hranice. Celkově 8/10.

Proměna (2022)

Velmi zajímaví film který se ke konci zvrhne v něco z čeho si chci vydrápat oči. Docela zajímavý nápad  s částečně dobrým provedením a úžasnou mytologií znamená film, který chcete vidět. Ale, chybí tomu něaký šmrnc, něco co by tento film pozvedlo na skvělou úroveň. Je mi jasné , že tento film je cílen hlavně na děti a , že už takhle předat hlavní myšlenku filmu srozumitelně a jednoduše , ovšem zábavně. Celý snímek má úžasnou animaci, takovou že vypadá v jistých částech filmu až tak realisticky jakoby se jednalo o skutečné tělesa. 8/10

Peacemaker (2022) (seriál)

Mnohem nápditější , krvavjejší a úplně jinačí než sebevražední oddíl. Film nabitý tou nejlepší hudbou , kterou umí vybrat jen samotný James Gun a s tak ojedinělím scénářem , který umí napsat také jenom James Gun.      Příběh se odvíjí  velmi rychle a je i značně komediálni , Rkový reating tomu všemu dodává dodává tak skvělou atmosféru. Na komiksovou adaptaci , kterou jsem nečetl jsem nadprůměrně spokojen. Samotná extrémní apsurudita s orlíkem je tak skvělá , že by vistačila na vlastní minisérii. Celkově 9/10.

Smrtelné stroje (2018)

Tento film jsem už jednou viděl , ovšem předtím než jsem četl naprosto geniální knihu. Jakož to knižní adaptace je to vyloženě zločin proti přírodě , ale jako film , který nemá žádnou předlohu to není zas taková hrůza. Film má skvělé efekty a je tak strašně ojediněle ( v dobrém slova smyslu) designově zpracován , až mi přijde, že přehlédnu ten fakkt , že je to odporná knižní adaptace. To ovšem nejde charaktery , jména a úplně celý děj je překopán téměř od základu. Ale  ten vizuál je fakticky  nádherný,  takže tři hvězdy.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Z této série mám špatný pocit, protože nejlepší díly v podstatě vůbec nebyly o Boba Fettovi, ale o Mandalorianovi, což mi vůbec nevadilo, ale nemělo by být o postavě, po které se tato série jmenuje ? No to asi ne. První epizody byly většinou odpadky, zejména čtvrtá. Tenhle díl mě tak ohromil, už kvůli parchantům na extra vybarvených motorkách, kteří se hlavně vůbec nevešli do písčité Tatooine. O to víc mě dráždilo, že s Bobem Fettem, postavou, která zabíjí další fotky života, udělali naprosto kladnou postavu. Dávám čtyři hvězdy kvůli příběhu písečných lidí.

WandaVision (2021) (seriál)

Nevim co tomuhle seriálu vitknout, je nápaditý a neotřelý. Příběh kvalitní , ale hlavní záporačka byla trochu hůř provedená, ovšem to je nepodstatné hlavně jde o příběh a ten se podle mě povedl. První černobílé epizody byly takové rozjížděcí a velmi dobře dezignové prostředí. Další epizody byly už barevné a akčnější a to bylo dobře jinak, protože si spousta lidí myslela, že se jedná o starý seriál a ani se na něj nopodívali. To je, ale chyba! Pro ten druh lidí co mají rádi komiksovky to je důležité i díky multiverse of madness , který v podstatě navazuje na tento seriál.   Za mě dobrý , ale mělo to pár chyb.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Celkem slušná střeštěná komedie ve , keteré je možné v podstatě všechn. Vtipy zajímavé , ale  celkokvý produkt žádný smysl nedává. Ryan Reynolds jako nechápaví kluk , který neustále umírá a pak se rozhodne svůj osud změnit , je prostě geniální casting.

Hawkeye (2021) (seriál)

Jako celkem slušný akční superhrdinský seriál , který prozrazuje co vlastně Marvel plánuje. Akce slušná, příběh dobrý a inteligentní. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších seriálů od Marvelu.