Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Výborná TV verzia slávneho románu. Priznám sa, knižku som nečítal, ale ak je ešte lepšia ako film, beriem ju hneď. Po dlhej dobe konečne poriadny príbeh z prvej svetovej. Zaujímavý a realistický, to veru hej. 85%

Zmatená duše (2007)

Ako Chandler je skvelý, ale tu príjemne prekvapil. Matthew Perry vie zahrať aj iné, než len komediálne úlohy. 75%

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Krásny, výnimočný príbeh. Nepriatelia (bratia) sa stretnú v jednej stratenej dedine a prežívajú absurdné a komické situácie. Sila celého filmu je skutočne v komických situáciach, čarovnej kamere a podmanivej atmosfére niečoho nevšedného, čo sa nevidí každý deň. Spolupráca pri chytaní diviaka to len dokazuje. Ázijské filmy možno nie sú pre široké publikum, ale takéto snímky si svojich divákov jednoducho podmania aj bez zbytočnej propagácie. Mňa si teda Dongmakgol podmanil. 90%

Defendor (2009)

Taká ľahká podívaná so sympaťákom v hlavnej úlohe a osvedčeným koncom. Harrelson aj na svoj vek skáče prekvapivo dobre. 75%

Legie (2010)

Pekná rozprávka o dobre a zle. Príbeh, tu zatracovaný mi ako tak nevadil, čo mi liezlo na nervy bolo debilné, tmavé prostredie a kamera. Herci, vinou scenára nevyťažili zo svojích postav viac, čo je škoda, lebo jediní, ktorí Légiu zachránili pred záhubou boli Michael a charismatický Gabriel. 55%

Old Boy (2003)

Či si zrnko piesku, či mohutný kameň aj tak spadneš vo vode až na dno. Film, ktorý si jednoznačne pre svoju neobyčajnosť a zvláštnosť žiada druhé premietanie. Príbeh sa zdá jednoduchý, ale od druhej polovice sa na diváka vyhrnú toľké emócie tak štylizované, že takéto niečo dokážu len aziati. Jednozáberová scéna na chodbe je krvavý bonus. Pomsta nieje vždy sladká. 85%

Bílé maso (2008)

To bolo dobré, veru hej. V úvode sa to skvelo rozbehne, tvorí sa atmosféra, ktorá síce trochu poľaví s príchodom na policajnú stanicu, ale aj tak je stále na výššej úrovni ako väčšina súčasných (USA), mnou prejedených krimináliek. Je to tak trochu iný štýl. Niekedy som mal proti ázijským filmom výhrady, ale dnes sa im už nebránim. Spokojnosť. 85%

The Collector (2009)

Nebyť tých pascí, nebolo by tam takmer nič čo by stálo za reč. Príbeh nezaujal, skôr nudil. Koniec celkom fajn, len mi vadilo nezodpovedanie otázok kto a prečo? WTF. Nič extra. 60%

Zeitgeist: The Movie (2007)

Prvá vec, ktorá ma zarazila, bola podobnosť príbehu egyptského boha Hóra uctievaného tisícročia pred našim letopočtom s kresťanským príbehom Ježiša Krista. Kurva ako je to možné, že tieto dva príbehy oddelené od seba tisíckami rokom majú podobné alebo rovnaké základne črty. No a takýchto podôb, ako bolo ukázané, sú desiatky v rôznych náboženstvách. Počatie panny, 25. december, zimný slnovrat, smrť, zmŕtvychvstanie... Druha časť venována 11. septembru vyvoláva ešte väčšie a šokojúcejšie otázky. Explózie pred samotným nárazom, ktoré zranili niekoľko ľudí, budova, ktorá spadla aj bez toho aby do nej čokoľvek vrazilo a kam sa podelo lietadlo smerované na Pentagon? Veľmi zaujímavé. A tretia časť len ukazuje v akom povrchnom svete žijeme. Môžeme my, ľudia ešte niečomu v tomto svete skutočne veriť?! Kľudne môže byť aj tento dokument podvrch, veď bolo ukázané, že televízia je nástroj na klamanie ľuďom, ale čo ak... Známy mi povedal, že náboženstvo je najväčšie klamstvo v dejinách ľudstva a podľa tohto dokumentu mal zdá sa pravdu. Zeitgeistu prestanem venovať pozornosť len v prípade, ak mi niekto ponúkne presvedčivejšie a hlavne prijatelnejšie argumenty. Kurvy 90%