Vlkodlak (2010)

Skvelá atmosféra a vierohodné prostredie starého Anglicka. Del Toro hrá svoju úlohu dobre a jeho premeny sú vizuálne dokonalé. Trošku zamrzí výkon Emily Blunt, ale inak sa na to celkom dobre pozeralo. Medzi 3 a 4*. 70%

Válka nevěst (2009)

Na najhoršie fekálie to síce nemá, ale aj tak pekný blud s peknými herečkami. 35%

Dantovské peklo (2010)

Zem je len iná forma pekla a ľudia sú jej démoni. 70%

Solomon Kane (2009)

Vôbec nie zlé, len mám pocit, že toto tu už bolo. Dej má svoje muchy, nieje to síce tupá vyvražďovačka, ale niečo tomu k výnimočnosti jednoducho chýba. Škoda, lebo finále bolo dobré. 70%

Kladivo na čarodějnice (1969)

Na pomery Československa prekvapujúco surové, brutálne a s perfektnou atmosferóu doby svätej inkvizície. Týto páni v čiernych kabátoch sa nesrali s ničím a keď bolo potrebné niekoho odstraniť boli len a len štastní. Valentovej ako Zuzky mi prišlo skutočne ľúto. 85%

Alenka v říši divů (2010)

Tak na mňa toho už bolo priveľa. Rozprávajúce tvory, fajčiaca húsenica a vlastné celá populácia podzemného kráľovstva je padnutá na hlavu. Očakával som, že to bude 100% fantázie, ale že až tak. A ešte ktomu to bola aj nuda. Márne sa mohli snažiť klobúčnik Johnny a kráľovná Anne, boli síce pre mňa svetlými bodmi, ale celú túto maškarádu zachrániť nemohli. Mám z toho podobné pocity ako z Imaginária. 45%

Jméno růže (1986)

Film o dvoch mníchoch (vyšetrovateľoch), ktorí prichádzajú do tajomného opátstva vyriešiť záhadné vraždy. Je to vskutku veľmi dobrý námet a mňa zaujal od prvej minúty. Najviac ma potešili herecké výkony, kde Connery hraje svoj tradičný skvelý štandard, ale keď som videl face Rona Perlmana tak to už bolo skutočne na tyčku. Kvalitné dielo. 85%

Život Briana (1979)

Zábavnejšie scénky striedajú slabšie a určite tomu nepomohol ani dabing, pri ktorom klesá zábavnosť tak o 20%. Videl som to len s dabingom, ale na niektoré momenty sa jednoducho nedá zabudnúť. "Ukřižováni?" .."Ven dveřmi, fronta na levo, každý jeden kříž." :) 80%

Souboj Titánů (1981)

Dnes primitívne a zastaralé, ale vtedy...75%