Gamer (2009)

G A M E R - akční nářez se svižným dějem a ani jedním hluchým místem. Má to spádovost, nápad, chytlavou hudbu a Gerarda Butlera, na kterého se dá vážně koukat. Já osobně si na akční filmy moc nepotrpím a jediný koho doopravdy uznávám je Jason Bourne, ale tohle se mi vážně líbilo. Ještě jednou oceňuji především nápad, protože filmů o tom jak nějakýmu tvrďákovi unesou rodinu a on se jí snaží zachránit, ale jinak je to o ničem bylo opravdu už víc jak dost.

Přešlapy (2009) (seriál) odpad!

Osobně tomuhle říkám trapas - slibovaná sranda se nedostavila a výborné herecké výkony také ne. Celkově to bylo o ničem a řešené situace absolutně mimo - nějaká kravka se nemůže rozhodnout mezi dvěma chlapama (na jejím místě bych taky nevěděla, kterej je větší idiot) a druhá absolutně nestíhá v domácnosti (nechápu proč tak vyvářela, když chlap není skoro doma a jí určitě v práci a nestíhá vychovávat vlastní dítě? Některý ženský mají dvojčata a víc tak ať se nad sebou zamyslí)... Prostě nemělo to vůbec žádnou úroveň a postrádalo to nějaký smysl proč bych se měla na to dále koukat!

Návrh (2009)

Zelená karta hadra => začínám mít pocit, že tohle téma se jako romantická komedie nedá zkazit. Opět skvělý výběr ústřední dvojce, Sandra s Ryanem se k sobě úžasně hodí a v určitých okamžicích to jiskření mezi nimi jsem cítila i přes tu silnou tkaninu jakou mají plátka v kině. Některé vtipné scény sice zavání trapností, ale je jich tak malinko, že je spočítáte na prstech jedné ruky a ještě nějaký ten prst zůstane volný, zato těch opravdu vtipných je tam nespočetně. Jsem opravdu ráda, že jsem se po dlouhé době dočkala opět výborné romantické komedie a doufám, že není poslední P. S. Ty svatební šaty bych si na sebe teda nevzala...

Sin Nombre (2009)

Člověk si ani nechce připustit, že se tohle někde děje. My si tady klidně hovíme v té naší malé zemičce a někde se odehrávají takové věci... Mexických filmů zrovna moc není a podle mého je tenhle film výborným připomenutím, že je někde někdo, kdo se také snaží dostat na stříbrné plátno. Možná někoho konec nepřekvapil, ale pokud přece jen se najde někdo kdo byl překvapený, tak věřte, že jste nebyli sami;-) Já osobně jsem finále viděla trošku jinak:-)

Gauneři (1992)

Film odehrávající se v jedné garáži a plus mínus v nějaké jiné místnosti je podle mého nejvíce nechutnej krvák od Tarantina co jsem viděla, jako úchylné mučení policajta panem Světlým bylo vážně fuj.... Jinak určitě skvělý úvod Tarantinovi velké filmové tvorby. S pozdravem slečna Žlutá:-)

Hanebný pancharti (2009)

Kdyby to bylo moje první setkání s Tarantinem tak bych si říkala: Co-co-cože? Takhle se člověka dívá na válku? Ale ten chlap už mě prostě nemůže uzemnit, ten jeho humor je opravdu originální a krvák každým coulem. A Brad Pitt jako Aldo Apač? Především zastínil každého kdo se ve filmu mihl, všichni jsme čekali na každou scénu, která se týká jeho a skupinky panchartů, především scéna v hospůdce byla úžasná ( Pane Mnichove a pane Frankfurte )..... Možná, že by to opravdu od Tarantina chtělo už něco nového, ale vždyť právě takový se nám líbí a takové filmy chceme, aby točil a bylo jich více a více. Takže jen tak dál mistře

Vzhůru do oblak (2009)

Dobrodružství nečeká a není na něj nikdy pozdě! Pixar mě už vůbec nepřekvapuje svými originálními nápady na další a další animáky. Tady ten je především překrásně barevnej a milej. Tvůrci naladili na hodně emotivní vlnu a kdyby nepadlo pár vtipnejch prupovídek, především z úst mladého dobrodruha Russella, tak na film můžete jít klidně i bez svých ratolestí.

Poslední skaut (1991)

Věřím, že především pánové si na tomto snímku smlsli, je to tady samá děvka, zbraň a chlapi jsou za největší machry světa, i když je manželka podvádí s odporným tlustým chlapem a dcera je nazývá paznechtem. Takže, milé dámy, když si odsunete některé scény určené asi opravdu jen pro tu "drsnější" část publika, tak je to vážně sranda, především dialogy dvou hlavních postav jsou geniální. A co dál? Dál už není skoro co dodat. Voda je mokrá, nebe je modrý a satan klaus na nás číhá.

Piráti na vlnách (2009)

Snad každý druhý šel do kina s tím, že je to od tvůrce té skvělé a nepřekonatelně výborné Lásky nebeské a každý šel s tím naivním nápadem, že to bude bez pochyby také tak bezchybné. Nechci říkat bohužel, ale řekněme si upřímně co může Lásku nebeskou překonat? Ano, nic.... Takže to budeme brát a hodnotit z jiného soudku, film je vtipný typicky po anglicku od člověka, který je pravý vlastenec a svoji zem opravdu miluje. Celý příběh je postaven na hudbě a lidech, kteří se snaží říct do éteru nějaké to sprosté slovíčku. Sem tam se tam mine nějaký ten vztahový (nebo spíše sexuální) problém, ale jinak je to Baby všechno o Rock'n rollu...

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Jak zhodnotit film, který je natočen podle knihy, která se zabývá Chlapcem, který přežil a nestvůrou, která zabila jeho rodiče, o proti tomu příběh natočen Davidem Yatesem je především o tom jak se na Harryho lepí holky, Hermiona vzdychá po Ronovi a Ginny střídá jednoho za druhým, pro temnou atmosféru je tam dodán nějaký ten výlet pro vlastně úplně nedůležitý viteál a milionkrát záběr na Draca, který odkrývá skříň. Jinak jsem se celkem bavila, film je pojat opravdu vtipně a když nebudu brát ohled na ty důležité knižní situace tak o. k. Film je plný chyb (to se dá však očekávat, Yates by byl génius, kdyby dokázal natočit film, ve kterém by nic nechybělo, ale že si vymýšlí to nepřekousnu!), nezabývá se důležitými věcmi tak podrobně jak by měl, kdežto jiné věci řeší až moc.