Zvoník u Matky Boží (1996)

Až na ten stupidní konec to bylo velmi příjemné podívání. Hudba byla naprosto perfektní, ale to je v poslední době již klasika, že ta drží animované filmy na ještě vyšší úrovni. Jinak animace je taky velmi kvalitní. Je vidět, že alespoň tento žánr od Walta Diesneye neztrácí své kouzlo.

Muž z Acapulca (1973)

Naprosto geniální film s geniálním Belmondem. Vždycky se u něj tak krásně nasměju, až se sama divím. Paráda...zas by mohli někdy dát.

Maharal - Tajemství talismanu (2006)

Záhady přímo zbožňuju a v tomhle dobrodružství účinkovali alespoň zajímaví herci. Jinak mi připadalo, že děj šel naprosto podle typického scénáře příběhů Strážce duší. A konečnému objevení přispělo až příliš mnoho náhod. Nevím no, jaksi to nebylo úplně ono.

O bílé paní (2008) (TV film)

Tak tohle se fakt povedlo. Jednoduché a přitom to zvláštním způsobem dokázalo zaujmout. Ač nemám vůbec ráda Marthu Issovou, tady mi ani nevadila. Velmi mile překvapila Jitka Molavcová a Jan Zadražil byl kouzelný. Děkuji, tohle jsem si užila.

Hrabě Monte Cristo (2002)

No náhodou tohle nebylo úplně nejhorší zpracování Dumasova románu. Když už nic, aspoň tu hráli dost charismatičtí herci. Američani si sice udělali svou vlastní verzi, ale to je u nich už typické a mnohdy sprzní příběh ještě daleko více. Mně se to docela líbilo.

Princezna ze mlejna (1994)

Tehdy ještě příjemná Troškova záležitost. Na tuhle pohádku se dokážu dívat i při několikerém opakování. Navíc se i zasměju, protože žasnu nad tím, co ze sebe vydali Oto Ševčík a Yvetta Blanarovičová.

Třetí princ (1982)

Tak tuhle pohádku jsem snad ještě nikdy neviděla úplně celou v kuse. Ale něco na ní je. Např. příjemné prostředí Adršpašských skal a scény, které občas hraničí s hororem. Navíc opět skvělá Libuška Šafránková a tehdy ještě charismatický Pavel Trávníček dodali pohádce třešinku na dortu. Ovšem od Antonína Moskalyka znám i lepší počiny.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Jedna z těch našich nejhezčích pohádek. Jen by ji nemuseli opakovat pořád dokola na každé Vánoce.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Sorry lidi, ale jak tomuhle můžete dát odpad? Mně se to třeba líbilo. Výběr herců byl pestrý a zajímavý. Celá pohádka na mě působila dobrým dojmem. Jo, uznávám, že občas tam něco škobrtlo a písničky se zrovna moc nehodily, ale proč si tímhle nezpestřit večer Štědrého dne? Za mě dost zasloužené 3*.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Nevím, proč jsem nejdřív dala tomuhle jen 3*. Vždyť je ten seriál super. Vždycky pobaví a zvedne náladu. Ovšem bez Charlieho Sheena nevím nevím, těžko by to mělo takový úspěch.// Beru zpět... i s Waldenem (Kutcher) a bez Charlieho si drží seriál laťku pěkně vysoko, ne-li ještě výš.