Temné kouty (2015)

Proč já vždycky udělám tu blbost, že si filmovou verzi pustím bezprostředně po dočtení knižní předlohy? No, ona už ta kniha rozhodně není geniální, ale připadalo mi, že film byl natočen jen podle její druhé poloviny, která byla tím pádem natažená do hodiny a půl a neměla takový spád a "wow" efekt jako při samotném čtení (i když to spíš bylo zaviněno tím, že jsem vlastně naprosto jasně věděla, co se bude dít). Některé linky, ač byly poměrně zkráceny, byly v konečném výsledku filmově ztvárněny perfektně (Krissin příběh), ale jiné zase naopak nebyly zvládnuty vůbec - Ben, jenž ve filmu působí jako chudáček, který vlastně za nic nemohl a všeho lituje, v knize to tak zdaleka nebylo. Také výběr herce Coreyho Stolla, ztvárňujícího starého Bena, byl docela přešlap mimo, tady se ta podoba nedala nalézt ani úplným přimhouřením obou očí. Charlize Theron podala asi její nejhorší herecký výkon, který jsem měla možnost vidět. Ani hudba zde v podstatě nebyla žádná, čekala jsem, že aspoň ta bude zhutňovat celou atmosféru. Achjo, proč vlastně dávám ty 3*? Sama nevím, asi to časem ještě snížím, nebo nějak vstřebám.

Velký Gatsby (2013)

Po prvním zhlédnutí jsem rozhodně nebyla nadšená, spíš poměrně zklamaná. I dala jsem Gatsbymu druhou šanci a musím říct, že už mi ta všudypřítomná zářivá pestrobarevnost a pompéznost přestala lézt na nervy a víc jsem se ponořila spíše do samotného příběhu, který je opravdu od začátku do konce nádherný, přímo kouzelný. A závěr? Kdo by si ta slova nezamiloval? "Gatsby věřil v to zelené světlo, vzrušující budoucnost, která před námi rok od roku ustupuje. Dnes nám unikla, ale nevadí, zítra popoběhneme rychleji, rozpřáhneme paže dále. A jednoho krásného rána... A tak sebou zmítáme dál, lodě deroucí se proti proudu, bez přestání unášeni zpátky do minulosti."

CBGB: Kolébka punku (2013)

Na mistrovu památku jsem si pustila právě jednu z jeho posledních věcí. Vadil mi doprovodný komiks, vadily mi zbytečně vyhrocené nereálnosti, ale jinak jsem se bavila a taky jsem se přistihla, jak se klasicky pohupuji v rytmu bicích skoro u každého songu. Potlesk Alanu Rickmanovi za ztvárnění Hillyho Kristala a čest jejich památce.

Nevinnost (2011)

Poslední kvalitní věc od Hřebejka, pak už šlo všechno od něj do kytek (i do horších míst). Vlastně ani tohle mě zprvu zrovna nesrazilo na kolena, ale musím uznat, že gradace to byla parádní a závěrečných dvacet minut luxusní majstrštyk. Zasloužení lvi pro Čermáka i Geislerku.

Poslední týden (2008)

Co bys udělal, kdybys věděl, že máš jen jeden den, jeden týden, nebo měsíc života? Na co by ses upnul? Jaké tajemství bys prozradil? Na jaký koncert bys zašel? Komu bys vyznal lásku? Jaké přání bys vyplnil? Do jaké exotické země bys letěl na šálek kávy? Jakou knihu bys napsal? // Myslím, že si to nikdo nedokáže ani představit.

Dokonalý šéf (2015)

Taková blbůstka, která neurazí a potěší. A Bradley je prostě Bradley. :-)

Sherlock: Přízračná nevěsta (2016) (TV film)

Tedy, jsem poměrně zklamaná. Zasazení Sherlocka do své vlastní doby bylo fajn, vlastně i celý případ kolem nevěsty a stejně tak typický a mnou tolik zbožňovaný slovní ping-pong mezi Cumberbatchem a Freemanem. Proč jen se to v druhé půlce muselo tak pokazit? A ten dabing byl příšerný, budu si to muset dát ještě jednou s titulkami, třeba pak ještě zvednu hodnocení.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Rok čekání konečně utekl a teď už nastal nejhorší moment spojený s veškerým sledováním filmů - je po všem. I když veškerá nadšení z filmu rozhodně (zatím) vůbec neopadla, je mi tak nějak smutno. Možná jsem taky ještě nerozdýchala asi nejemotivnější zážitek z druhé půlky filmu (jakoby ten lightsaber probodl mě (záměrně se vyhýbám spoileru, ač bych k tomu asi ráda napsala více)). Jinak jsem potěšena téměř maximálně. J. J. Abrams si zaslouží jedničku s hvězdičkou, tohle bylo tak o dvě třídy výš, než epizody I - III. Jen jediná věc mi chyběla k úplné dokonalosti - lepší výběr herce na postavu Kylo Rena, Adam Driver byl prkenný až hrůza. Ani se nedivím, že ho málem v závěru porazila holčička bez jedijského výcviku (tady už si dovoluji trochu zaspoilerovat).

Správnej dres (2015) (TV film)

Mně to teda přišlo pohádkovější a zajímavější, než všechny letošní premiérové vánoční pohádky. Když už nic, tak jsem se celkem dobře pobavila. A nikdy bych nečekala, že to napíšu, ale Kuchařová hrála lépe než Mádl. Teď mě ještě napadla jedna souvislost: "A víš kdo s nima chrápe? Jedničkáři, Pepane, jedničkáři!" - Aneb jak z jednoho vtipu udělat celý film. :-D

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Hrůza hrůza hrůza. Normálně nehodnotím nic po půlhodině, ale tohle nehodlám ani dokoukat. Už druhým rokem slovenská pohádka na Štěpána a opět se neskutečně nudím. A s tím českým dabingem jděte už do pr...e!