Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Velké zklamání. Asi první věc od Stracha, která mě nějak vůbec neoslovila. Opět skvělý Plesl, Taclík, Liška a Cibulková. Mádla je už v televizi bohužel přespříliš. Nuda.

Korunní princ (2015) (TV film)

Až na trapného draka a roztleskávačky na turnaji celkem sympatická pohádka. Jan Maxián s hudbou velmi překvapil (v pozitivním smyslu).

Muž na laně (2015)

Nádherné. Podobně jako Forrest Gump mě Zemeckisův Muž na laně dokázal přikovat ke křeslu a jen tupě s úsměvem zírat na to, co se mi před očima dvě hodiny odehrává. Navíc překrásná Silvestriho hudba vše dokonale podpořila. Gordon-Levitt nemá v žádném filmu chybu, ale tohle jsem mu sežrala i s navijákem. Ani mi nevadilo, že nemám titulky k francouzským dialogům. Snad jsem si vše domyslela správně. Za mě 4,5*.

Dáma ve zlatém (2015)

Výborně ztvárněny scény z minulosti, vše však kazila dějová linka přítomnosti, při níž jsem se téměř až nudila. Typické Zimmerovské zesílení nejepičtějšího hudebního podkresu v závěru filmu není třeba ani komentovat. Ale kvalitní herecké výkony přidávají nějaké to plus. Stejně pro mne docela zklamání.

P.F. 77 (2003) (TV film)

Kvalitní příběh, výborné zpracování, obdivuhodné herecké výkony. Jediné, co je na tom špatně, je bohužel samotná pravdivá historická událost. Závěr mě neskutečně dojal a rozsekal zároveň.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Upřímně myslím, že nečíst knihu, tak bych toho z děje asi celkově moc neměla. Zase tím, že jsem předlohu četla, nemohu odpustit vynechání pro mě nejzábavnějších částí, ať už s malým Kim Čong-ilem, či závěr s biblemi, atd., a naopak zbytečné jiné scény s novými vymyšlenými postavami. Tohle prostě moc neklapalo. Navíc otřesný úsporný český dabing, kdy jeden herec namluví více postav, fuj, ještě teď se mi z toho ježí chlupy hrůzou.

Je to i můj život (2009)

Ano, všichni měli pravdu. Je to i můj život je totální emocionální ždímačka. Čekala jsem sice, že probrečím celý film, místo toho jsem uronila dvakrát asi tři slzičky, ale přesto jsem nadmíru spokojená. Díky všem hereckým výkonům bylo totiž vše tak uvěřitelné, jako by se děj neodehrával na televizní obrazovce, ale (nedej Bože) někde v mém okolí. Je opravdu smutné, že se takové věci dějí, nejsmutnější je, že se dějí především těm, kteří si to vůbec nezaslouží. Na závěr ještě musím po dlouhé době pochválit i český dabing.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Filmy o pomstách mám ráda. A miluji Colina Farrella. Co víc si přát? Možná jen o něco lepší scénář. Ono sice bylo na co koukat, ale při dialozích jsem se malinko nudila.

Země zítřka (2015)

Skoro celou dobu mě napadalo něco jako: haha, funny story. :-) Ale jo, nebylo to vyloženě špatné, akorát se mohl příběh klidně stáhnout maximálně do hodiny a půl, ubrat pár hovadin a přidat více Hugha Laurieho.

Pompeje (2014)

Film o totálně trapných dialozích, nesympatických charakterech a cool efektech v poslední půlhodině. Ani ten Jack Bauer už to nevytrhl.