• Krátkometrážní

Policie Modrava (2011) (seriál)

Šumava byla vylidněná, kdyby to bylo reálné. A to, že by část obyvatel byla mrtvá, část ve vězení a zbytek by se asi z tohoto, už tak drsného kraje odstěhoval. Policii Modrava se však nedá upřít slušné herecké případy, zajímavé případy a krásnou destinaci Šumavy. Osobně znám oblasti Sušice, Srní, Hartmanic, Železné Rudy, Poledníku, Prašil i Modravu a jsou to pěkná místa. Jen tak mimochodem, všimli jste si, že drtivá většina seriálu se odehrává v letě nebo době pěkného počasí za doby vegetace?

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Hezká většinově slovenská koprodukční pohádka. Kde je hrdinou sympatický šikovný slepý kovář, král mocný čaroděj je pojmenovaný po slovanském bohu (Svarog), princezna je sličná a chytrá (dle výběru partnera a některých činů). Zlo pěkně definované zlým čarodějem a jeho sestřenkou Ježibabou. Celkově hezký pohádkový příběh. Jsem laskavý divák pohádek dávám za čtyři hvězdy.

Jan Hus - Cesta bez návratu (2015) (TV film)

Spolu s Janem Husem Jiřího Svobody důstojné připomenutí velikána nejen českých dějin. Čecha, který se nebal kritizovat zlé i když to nebylo bez postihu a žádoucí. Který se za svoje na názory (svoji pravdu) nebál riskovat. Přitom stopáž je nedlouhá. Zajímavý hraný dokument.

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Další film o Vincentovi, který je malíř (nedávno jsem viděl S láskou Vincent). Tento Vincent kromě toho, že je malíř je i rytíř. I když ortodoxnějším (nemyšleno pravoslavnějším) rytířem jeho otec Teodor. Dokážou se navzájem ponaučit. Jaromíra Hanzlíka jsem v roli černokněžníka nepoznal. Věkový rozdíl mezi princeznou a Vincentem nevěrohodný, přerostlý trpaslík pobavil. Jsem sice vůči českým pohádkám laskavým divákem.

Tři životy (2007) (TV film)

Božena Němcová psát pohádky uměla. A Jiří Strach pohádky vcelku umí. Pohádka je to pěkná a pěkně zahraná, především Vojtěchem Dykem a Jiřím Dvořákem. Zajímavá je jednorole Petry a Lucie Molnárových. Asi jsem laskavý divák, ale je sympatické vidět pohádku pro změnu bez čertů.

S láskou Vincent (2017)

Film jako malovaný, myšleno jako známka kvality. Protože je animovaný jak je údajně vytvořen 100 malíři​, takže namalován i fakticky. Tento film jako byl poctou Vincentu van Goghovi, asi tak byl i zamýšlen. Rozhodně je originální a divák se dozví dost zajímavých informací o životě tohoto významného umělce.

2010: Moby Dick (2010)

Tento film odporuje zákonům biologie, zákonům fyziky asi i chemie, zákonům zdravého rozumu, možná i pravidlům Strany zdravého rozumu (a to není úplně rozumná strana). Nepatrnými klady je, že se v některých bodech drží knižní předlohy a drobným klade je i účinkování Renee O'Connor. Film je takové Asylum, jako vždy.

Legenda o Kolovratovi (2017)

Hezký film s zajímavým námětem - ruskou středověkou legendou o hrdinovi Kolovratovi (možná příbuznému českým Kolowratům - napůl vtip). Pokud je to legenda, tak je to jako fantasy pěkně zpracováno. Herecký slušně obsazeno, scénář ucházející, kostýmy výborné, bojové scény kvalitní a Rjazaň zobrazena půvabně.

Dvě nevěsty a jedna svatba (2018)

Jsou filmy, o které člověk neopře ani kolo. Jsou však herci, o které lze opřít celý film. Anna Polívková a Jaroslav Plesl mezi ně patří. Ne vždy to stačí. Není špatné mít kromě kvalitního hereckého obsazení i třeba dobrý scénář nebo, což je těžší mít originální nápady.

Signum laudis (1980)

Velmi kvalitně natočený válečný film z doby první světové války. Vlado Müller ve významné roli své herecké kariéry. Dobře propracovaná psychologie postav. Komentáře napsán u příležitosti 100. Výročí konce první světové války 11.11. 1918 ( v 11 hodin 11 minut jsem to nestihnul).

Časové pásmo bylo změněno