Tuyino manželství (2006)

Fajn. Je prijemne vidiet zvladnuty filmik, kde dramaticke zapletky su miestami tak sialene, ze su vlastne uplne normalne a prirodzene.

GP 506 (2008)

Jedna bonusová hviezdička za Chačaturjanovu valčíkovú Masquerade :-) a pekné snímanie vrátane pokusov o lateral tracking ;-).. Klasická zápletka so skupinkou v ohrození života v bunkroch - bludiskách, na území, kde len vrany,čo vyleteli zo zákruty, zavítajú - v bunkroch pohraničného pásma medzi Kórejskou republikou a Kórejskou ľudovo-demokratickou republikou. Jeden by bol aj ochotný prijať recykláciu situácie, nakoľko za normálnych okolností poskytuje možnosť na vytvorenie krásne klaustrofobickej a paranoidnej atmosféry. Toto ale nie sú normálne okolnosti. G. P. 506 je zbytočne naťahované a nevyužíva potenciál látky. Predsa len, je istá hranica, kedy aspoň pre mňa, tajnostkárstvo prestáva byť napínavé a zvedavosť sa pretaví v miernu nudu. Navyše, označenie "horor"?? Ani raz ma nemyklo :-P. Fakt, slabší priemer.

Svatá hora (1973)

Haló!! Moja najsilnejšia droga je kafe. Toto e-e. Nepomôžem si, ale toto je jeden z filmov, ktorý napriek filozofickým ambíciám mi príde neuveriteľne prázdny a povrchný. Ale tak, chlapec sa vyšantil.

Army Wives (2007) (seriál)

Mali sme tu slobodné New Yorčanky, mali sme tu paničky z predmestia a teraz sú tu manželky vojakov. A jeden manžel vojačky. Uvidíme, ako sa to vyvinie, ale zatiaľ to vyzerá fajn. Teda, ako "babský" seriál. Jop, už došlo aj na náhly pôrod na biliardovom stole, ale stáva sa aj horšie ;-) . Celkom zaujímavé je obsadenie Catherine Bell (Mag z JAG) do roly manželky vojaka. To len tak na okraj. // Tak mám za sebou prvú sériu. Zostávam na milej priemerke vďaka (očakávateľnej) korektnej podvratnosti ;-). Žiaľ, posledný diel štafle ma skoro dostal: out of blue hrozba teroristického ataku (keď veľmi skoro je, aspoň divákom, jasné, kto je onen "terorista") a do toho jedna zo sympatických vedľajších postáv rieši rakovinu a ešte pár detailov, ktoré pokojne mohli ešte chvíľku spať. Chápem, že posledný diel série je zároveň "trailerom" (okej, cliffhangerom) pre ďalšiu, ale aj tak. Trochu súdnosti!! /// 2.SERIA: Okej, presne toto definitívne zabilo Zúfalé manželky (ale predtým aj Melrose Place ci BH 902 10 a mnoho iných) - seriál sa začal riadiť heslom "Čím viac drámy, tým lepšie". Nestačia denné trable, ale musí tu byť dramatické a náhle úmrtie nevojaka a jeho následky na rodinu, jednej z postáv (to už koncom prvej štafle) diagnostikujú rakovinu, potom je tu tehotenstvo a zvažovanie, či bejby nechať, alebo nie a tak. Ešte chvíľku a pôjdem s hodnotením dolu. :-(

Bojovnice (2007)

Cette Aisha n´écoute pas!! Veľmi zaujímavý kríženec. Fighter - Bojovník, aj keď v tomto prípade ja príhodnejší preklad Bojovníčka kombinuje témy dospievania dievčaťa v tureckej rodine mimo Turecka a dospievania a hľadania samej seba ako takých. Na jednej strate stojí jej rodina a zvyky komunity, na strane druhej jej túžba ísť svojou cestou - nebyť kópiou svojho brata, môcť mať rada ne-Turka, môcť byť bojovníčkou kung-fu. Hoci jednotlivé témy sa variujú v rôznych filmoch v rôznych podobách (od Karate Kid po Persepolis) (dobre, trochu preháňam. možno.), ich kombinácia poskytuje veľmi zaujímavý výsledok, v ktorom sa kung fu klub stáva miestom, kde každý zápasí s každým, aby v konečnom dôsledku bojoval so sebou. Fighter je nakrútený so zmyslom pre rytmus, či už ide o samotný obraz, alebo jeho kombináciu so zvukom (ergo strih obrazu a zvuku), s veľmi pôsobivým výsledným mixovaním tréningov, cvičení či zápasov na tureckú / arabskú hudbu. Film veľa získava aj vďaka hlavnej predstaviteľke, Semre Turan, ktorá nielenže vie udierať, kopať a skákať a ešte veľa vecí, ktoré ja neviem, ale má i veľmi prirodzený herecký prejav a pôsobí veľmi príjemne na kameru (vlastne ani to mi celkom nejde ;-). Fakt, je dobrá a má neuveriteľné oči.

Hořký měsíc (1992)

Škaredé "dobové" svietenie, ktoré mi kľulo oči. A ešte pár detailov.

Sex ve městě (2008)

Tak, ako som mala rada seriál a aj jeho hrdinky, tak mi film a jeho hrdinky liezli na nervy. S výnimkou Samanthy, ktorá jediná zaznamenala posun (oslavuje 50.ku, zatiaľ čo v seriáli mala večných 35) a zároveň ako jediná nepodstúpila drastickú scenáristickú lobotómiu, ktorá zo Charlotte urobila niečo medzi mopslíkom a upišťanou pubertiačkou, z Mirandy ešte chladnejšiu a racionálnejšiu a o to nedostupnejšiu a neúprosnejšiu manželku - právničku a u Carrie spôsobila zastavenie vývoja (čo je asi aj dobre). /// Film rozbehol sa v príjemných rytmoch a prvá polhodinka sľubovala pomerne veľa. Alebo aspoň viac. Aj keď pripomínala VH1 / MTV dokument zo zákulisia módy, bola svižná, miestami vtipná, chytľavá. Strihový úvod predstavil Carrie, Charlotte, Mirandu a Samanthu a stručne naznačil, v akom duchu sa niesli ich osudy a tiež, v akom by sa mohol niesť film. Potom prišla svadba. A potom to začalo. Carrie upadla do depresie (Snáď ste si nemysleli, že Božský nezazmätkuje.) a tvorcovia sa rozhodli nechať diváka precítiť si to zúfalstvo a sklamanie spolu s ňou. Totiž, presne o tom je ďalšia (úplne zbytočná) hodina filmu. O zúfalstve, v ktorom jedinú iskru nádeje predstavuje Samantha a jej sexuálna, botoxová a (d)epilačná „úprimnosť“. Do hry sa film vracia opäť v svojej poslednej (asi) polhodinke, kedy všetkých osvieti. Neskoro. Zbytočne. A bez toho, čo Sex v meste robilo pre mňa mňamkóznym: dobrého humoru.

Stalo se (2008)

Obcas sa deju anomalie a ako to tu citam, asi som jedna z nich. Ano, za to, co predvadza Wahlberg, by som ho asi natiahla do extramalinkych CK gatiek typu tanga a zavesila na strom (za snurku na boku) a Zooey D. by som dopriala vylet do blizkosti Beutelegeuse. Ano, cele je to jednoduche az banalne. But still, I like it. Ja tu mam jednoducho rada, ako mi Shy vie precvicit moje kosti. A kedze je nas na svete viac, nakuknem po druhom videni ;-).

O makové panence (1972) (seriál)

možno je to tým, že ako malé dievčatko som mala presne také sukničku, alebo je to možno tým, že hoci sú jednotlivé "večerníčky" jednoduché a naivnučké, majú čosi do seba..môj "najkrajšia" kamarát vyhlásil motýľa Emanuela za najgay postavičku, s akou sa kedy steretol..a potom, maková panenka to vždy zachráni..občas len roztočí sukničku, inokedy použije makové výpary, aby odlákala turecký mesiac, či pomohla žaluďovi nájsť "čepičku" :-)