Fantastický mazel (2008)

Trochu E.T., nieco z Matrixu, nieco z M:I ako i toho a tamtoho.Mila, miestami trhla, miestami poucno-naucna single serving zalezitost.

Luan shi er nu (1990)

Na to, ako to skončilo, to skončilo cool.. a aj dovtedy to bolo dobré..

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Rozkošný nápad dať za pointu onoho záhadného artefaktu tému, ktorá bola so hot v 1950 a protivníka, ktorý sa o nejakých 10 rokov stal so cold :-). Rovnako za milé považujem postupné posúvanie štýlo-času (I like the Wild One ;-) vrátane príslušných rituálov, hesiel a štilky omočenej v cukrovej vode, ale i "kulís", svietenia, snímania, strihu. Tešilo ma, že pary nebolo priveľa. Ale aj tak mi niečo nesadlo. Miestami mi IJ prišiel ako detský obrázok kreslený dospelákom - má, čo má mať (vrátane usmiateho slniečka a vrany väčšej ako dom), ale aj tak je cítiť, že autor už nemá 4 roky.

Alcron (1963) (studentský film)

Téma, ktorú Hanák neskôr zhrnul ako jeden z problémov v Prišiel k nám Old Shatterhand - o prítulnosti našich dievčat k cudzincom.

Svatá Jana (1963) (studentský film)

Zaujímavé ako fragment do väčšieho celku filmu, ale aj na malej ploche Havetta dokáže vybudovať atmosféru "o ničom". Príjemné pozranie, ale vie to aj lepšie.

Každý den má svoje jméno (1960) (studentský film)

Počas vojny sú to hrdinovia, ktorých mená sa stanú "menami" pre deň. Kto je ale hrdinom, keď ni je vojna? Kedˇ sa vlastne nikde nič hrdinského neudeje? Majú dni stále svoje meno? Pozrite do kalendára a nájdete odpoveď.

Posledný nálet (1960) (studentský film)

Postupový film druháka na FAMU o tom, ako ľudí by bolo, priestorov tiež, nadšenia ešte viac, ale kamier a strihacích pultov je málo. Niečo mi to pripomína ;-). To chce kľud..

Strieborný vietor (1961) (studentský film)

Ateliérový film o hrešení v myšlienkach. Čo sa asi tak skrýva pod oným šiestym prikázaním - nezosmilníš?