Tenkrát na Západě (1968)

pamätám si, keď som vtedy na západe videla prvý raz..mala som asi sedem rokov, bolo to cez vianoce..a naši sa kvôli tomu pohádali..mama ma posiela spať, že aj tak nevydržím do konca a tatinko povedal, že vydržím a že by som ten film mala vidieť a basta..nechcite vedieť, ako mizerne som sa cítila, keď som už nezvládla úúúplné finále - že o čom je harmonika..//ale aj bez toho - osobného vkladu si vtedy na západe plný počet zaslúži..

Dannyho parťáci 3 (2007)

..áno, je to trochu nevieryhodné-to hodnotenie, predsalen niečo tomu chýbalo (švih)..ale uvedomte si, že posledné cca dva týždne som čumela na mooreove dokumenty..a preložiť to jeden deň Zodiacom (s Gylenhaalom) a ďalší deň Ocean´s Thirteen (vy-viete-kto)..

Goyovy přízraky (2006)

nebudem úúplne zlá..aj keď exteriéry ma priam vytáčali - kompozične, svietením aj "komparzom" (uhm..)..keďže som film videla až po tretích pirátoch, nemohla som sa zbaviť pocitu, že pozerám nejakú bizarnú variáciu modelu: veľa zápletiek, veľa postáv, stále sa deje nieco dramatické, ale vlastne sa nič nedeje..(berte do úvahy, že goya je tak o hodinku kratší)..postavy - tiene, sa premávajú, trpia a neviem čo všetko..scény plánované ako emocionálne vypäté a intenzívne sa rozplývajú a vyznievajú umelo, strojene a prázdno..nemajú potrebný pátos, sú len patetické..ach jo..trochu sa to celé rozlialo..

The Big One (1997)

..presne preto hovorim, ze nepredstierana (resp. neumela) subjektivita dokaze s objektivnostou a autenticitou dokumentu zazraky..aj ked som sa nevyhla spomienke na cestu isteho lekara ernesta guevaru po krajinach juznej a strednej ameriky :-)..

Drak přichází (1973)

len návrh odpovede pre Dadel: lebo sú strááášne drsní ;-) .. a chcú, aby to vedel aj divák.. a nezabudni na tú skamenelú pózu, ktorú zvyknú zaujať..

Bowling for Columbine (2002)

..tak tu sa MM ukázal ako majster interview - hoci pri niektorých zjavne vedel, čo od človeka čakať (dobrá príprava filmu)..na rozdel od Fahrenheita 9/11 ani nepotreboval seba ako hlas boží nad obrazom, ale pekne sa umiestnil do obrazu..

Fahrenheit 9/11 (2004)

..ako obžaloba: zúrivé, vášnivé, premyslené..ale predsalen, ľud, zast. bardom m. mooreom, vs. USA je dosť šialené podanie najmä čo do bodov obžaloby, ako aj do konštrukcie argumentov - neargumentov stojacich prevažne na komentári - hlase MM a ilustráciách prostredníctvom príhodných obrazov, často skutočne len ilustratívnych fotografií..//povedzme, že celkom nevyšla snaha objektivizovať osobný postoj..myšlienka filmu (politika sa nás týka) nie je zlá, no je podaná príliš hrubým spôsobom..dosť mi prekážalo rozdelenie filmu na informatórium a studnicu emócií..//..priznávam schizoidný postoj, pretože Moore jednoznačne vie pracovať s komponentami filmu tak, aby z nich dostal jasnú a prieraznú výpoveď..a práve tá prieraznosť mi vadí..(zaobchádza s divákom trochu ako s hlupákom - aj keď, otázka, komu je film určený ho trochu ospravedlňuje)..(ps: tým som myslela, že je určený masám a davom a tie moc inteligentné nie sú..)..

Pánská jízda (2004) odpad!

..pekné farebné plochy, veľké priestory a "fotografická" kamera..ale to si radšej pozriem "nový rodinný seriál Od desiatej do desiatej"..alebo zbehnem do IKEA..alebo sa vyvalím doma na gauč a pustím si MV.. ;-)