• Pohádka

Slasher - Kat (2016) (série)

Epizody sem už pak ani nehodnotil, ze začátku to působilo fakt dobře, ale nakonec opravdu jen průměr, je pravdou že je to zajímavé a má to propracovaný scénář, alespoň se to o to snaží, ale každopádně to ani není moc horor, je to spíše kriminálka a thriller, vraždy byly sice pěkný a brutální, ale mrzí mě že jich bylo málo, a plno jich bylo mimo kameru, v první epizodě kat zabil víc lidí, ale další díly už zabil jednoho nanejvýš dva lidi, a ve 3 epizodě nezabil kat dokonce nikoho, pokud se nepletu, postavy mi nějak nepřišli tak dobrý, až na hlavní pohlednou Sarah, která byla simpatická, skutečně z celého toho příběhu mám v palici pěkný zmatek a celé to úplně nechápu, poslední epizoda mi tuto první sérii poměrně dost zkazila, a odhalení vraha nic moc, a děj poslední epizody sem úplně nepochopil, ani nechápu přesnou motivaci kata, jeho odhalení by bylo zajímavější kdyby si kuklu přímo sundal před někým, či mu tu kuklu někdo sundal při napínavé scéně, ale takto mi odhalení přijde odfláklé, napětí je tu párkrát za sérii,  které mě tu i docela chybělo, lekaček je tu taky pár, ale určitě mohly jich dát více, vzhled zabijáka kata je hodně dobrý, nebudu ale lhát že sem se od druhé epizody, v průběhu seriálu občas nudil, a to hlavně nudnýma, nedůležitýma nezáživnýma scénama a záležitostma v průběhu seriálu, skutečně na rozuzlení příběhu a odhalení vraha sem se každou epizodu strašně těšil, a nemohl sem se dočkat,celkově nic extra, ale každopádně je to pořád docela dobrý, a hlavně se povedlo udělat ke slasheru nějaký ten složitý psychologický zajímavý a někdy i napínavý děj,  bylo by lepší kdyby pro zábavu do každé epizody přidaly vždy pár vražd navíc, dobře vyditelných na kameře , mimo hlavní děj,

Hvězdy nad hlavou (2021) (seriál)

Epizody zvlášť, sem už pak ani nehodnotil, seru už na hodnocení samotných epizod seriálu, původně seriál působil nudně a zdlouhavě, ale nakonec se z toho vyklubal, opravdu zdařilý český seriál, v krásným prostředí vesnice a venkova, tu sledujeme opravdu krásné dění, sledujeme tady vlastně několik příběhu které se odehrávají v té vesnici, v každém díle, minimálně něco pro zasmátí, je neuvěřitelné jak tento seriál dokázaly udělat pestrý, krom toho sledujeme také prostě život na vesnici, skutečně příjemná hudba, krásné příjemné prostředí, simpatické postavy, pár zvratů, je tu i dost romantiky, které tu je nejvíc od poloviny tohoto seriálu, a poslední epizoda, opravdu konec jako v pohádce, kde vidíme jak plno věcí dopadlo, či nějaká rozuzlení, a seriál má opravdu krásnou příjemnou atmosféru,   jediné co tomu seriálu vytýkám, a taky je to důvod proč sem nedal plný počet hvězd, je to, že sám nechápu proč, seriál působil trochu zdlouhavě a neutíkal tak rychle, a to samotné epizody taky, byly trochu zdlouhavé a neutíkali tak rychle, a upřímně nevím zda bych se na to celé někdy znova kouknul, ale i tak opravdu jeden z nejzdařenějších českých seriálu podle mě, je to celkově velmi hezké, a to sem se eště nezmínil, o opravdu dějově a scénáristycky velmi propracovaném příběhu, ději a scénáři

Protivný sprostý holky (2004)

Tahleta známá ikonická komedie, mě poměrně dlouho unikala, než sem se konečně rozhodl si ji pustit, musím uznat že to není žádné veledílo, žádná nějaká epic komedie, skutečně sem zas tak moc nezasmál, takhle, jako vyčaroval mi tento film úsměv na tváři, lepší náladu, a v duchu mě pobavil, ale humor a vtipy tu nefungovali tak dobře, na to abych se opravdu smál hlasitě či aspoň tišeji dechem, to humor tohoto filmu, u mě opravdu nedokázal, a to je asi důvod proč sem nedal 5 hvězd ale 4 hvězdy, ale jinak je to poměrně zdařilý zábavný film na odreagování, poměrně mi ten film unikal, a atmosféru určitě má taky, postavy docela simpatický, možná až na některé, děj a scénář docela dobrej, i když upřímně taky trochu děravej, a pár věcí mi taky jaksi unikly, rozhodně mě tu chybělo něco z čeho bych měl srandu eště po zhlédnutí filmu, a něco z čeho bych měl výbuch smíchu, nic vulgárního tu není, a to se film jmenuje protivný SPROSTÝ holky, za což v takové komedii mi upřímně, trocha vulgarity chybělo

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Druhý díl je sice o něco lepší, a to hlavně díky zajímavému exotickému Thajsku, ale i tak, mě to moc nenatchlo, první polovina eště docela dobrý, ale druhou polovinu sem se tak děsně nudil, skutečně moc zajímavý humor tu není, já se pobavil v první polovině tak trochu, dějově a příběhově mě to nudilo,  nikdy nepotřebuji vidět znovu, ani první ani druhý díl, na třetí díl tedy eště kouknu

Fakjů pane učiteli (2013)

Nikomu ten film nechci brát a kazit, ale já teda úspěch a slávu této komedie nechápu, mě to tedy moc nezaujalo, mě to přišlo i docela nudné, a humor mě také moc nezaujal, neříkám že bych se vůbec nezasmál, ale že bych se opravdu tak strašně bavil, to se teda říct nedá, nudný nezajímavý příběh, který je poměrně děravý jak cedník,

Nic ve zlým (2023)

Těšil sem se na nějakou šílenou vulgárnější komedii, a dostanu spíše komediální depresivní drama, že by mi film nějak náladu lepší udělal, a nakonci že bych měl pocit pobavení to teda fakt ne, scénaristicky a dějově je to jako fakt dobrý a propracovaný, ale humor tu tak nějak fungoval v první polovině kdy sem se tedy jako docela pobavil, ale druhá polovina mě docela nudila a moc mě už ani nepobavila, toho kluka mi spíše bylo docela líto, ona ho vlastně ta ženská kvůli auto svede, a pak je tam takovej šašek pro ostatní, když se nenápadně ta ženská vyhýbá souloži s tím klukem, myslel sem že bude šílený konec že se třeba nakonec dají dohromady, a že nakonci třeba že ta ženská vezme tomu klukovi panictví, no a ono to skončí tak nezajímavě a nezáživně, a nevím proč, ale mě přišlo skoro smutně, žádná šílená komedie to není, spíše romantické komedy drama, ale jako vtipy humor v první polovině dobrý, postavy docela simpatický, atmosféru to má, propracovaný scénář, hudba docela dobrý, skutečně mě to jako bavilo, a je to rozhodně jedna z lepších povedenějších komedií, ale i tak žádná šílená komedy pecka, nikdy film nepotřebuji vidět znovu, skutečně si začínám myslet že už mě nikdy žádná komedie nějak nepřekvapí a nenadchne, první polovina docela utekla, druhá už se docela táhla

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Ačkoliv první díl mě moc nezaujal, tak tohle byla opravdu pecka, akce je skvělá, a hlavně zajímavý napínavý souboj na konci filmu, děj a scénář je lepší a zajímavější než v prvním díle, humor tu tedy fungoval a to fakt dobře, líbilo se mi i jak docela dost rozšířily příběhy postav, byl sem strašně napjat jak to dopadne, z tohoto druhého dílu sem byl fakt nadšený

Čínský zvěrokruh (2012)

Musím uznat, že sem tedy docela i dost zklamán, možná je to i spíše jen za 2 hvězdy, ale tu jednu hvězdu sem přidal za závěrečnou scénu se sopkou, a za soubojnou scénu v té budově artefaktů nebo jak bych to řekl, oba filmy božské relikvie mám fakt rád, a překvapily mě, a taky to byla kombinace asijského Indiana Jones a Buda Spencera a Terence Hilla, ale tohle je opravdu jen docela ujetá komedie od Jackie Chana, s Jackie Chanem v hlavní roli, humor tu občas fungoval občas ne, scénář a děj mě teda moc nezaujal a byl za mě nic moc spíše, postavy mi nebyly moc simpatické, z akce sem byl zklamán, dobrá akce je jen na začátku filmu, souboj v té budově a závěrečná scéna se sopkou, napětí je tu jednou, a atmosféru tento film, v podstatě vůbec nemá, mě upřímně nesedlo na tento film jakési scifi vybavení které používaly naši hlavní hrdinové,  no ale jako, dalo se na to kouknout, zasmál sem se trochu, pár fakt dobrých scén, film i tak jako poměrně utekl, a na druhou stranu Jackie Chan už byl v letech a stále vše dělal v tomto filmu bez kaskadéra, takže tomu dávám plus, že to bylo náročnější,  jako komedie od Jackieho Chana, s Jackiem Chanem v hlavní roli je to fajn,  ale rozhodně nečekejte nějaký fakt akcí nadupaný zajímavý dobrodružný film, ve stylu indiana Jones, to tedy fakt není,  skutečně čekání než naší hrdinové něco podniknou bylo někdy hrozné, no neříkám že se mi film vyloženě úplně nelíbil, ale i tak ty tři hvězdy mi nějak stejně připadají trochu moc, možná to snížim na dvě eště uvidím. (4.10 2023 sníženo ze třech hvězd na dvě)

Strážci Galaxie (2014)

No rozhodně neříkám že je to špatný film, ale nic co by mě úplně natchlo, či něco z čeho by mi padala čelist, humor tu funguje jak kdy, efekty dobrý, i když sem viděl efekty už i lepší, závěrečný souboj, docela dobrá akce, jinak ostatní akce tohoto filmu za mě spíš už jen ušla, děj a příběh takovej pro mě trochu slabší,  no nevím jestli si tento první díl strážců galaxie někdy pustím znova, ale ten scifi svět tohoto filmu je rozhodně velmi zajímavej

Piraňa 3DD (2012)

Ať si každý říká co chce, za mě je to prostě zdařilá hororová zábavná prdel, samozřejmě že je tam několik nesmyslů kterých ste si určitě všimli, a i samotní tvůrci si byly vědomni těch nesmyslů, ale chtěli prostě udělat nějakou šílenou hororovou komedii, což se rozhodně povedlo, lidi nečekejte že je to reálný smysluplný horor, ale skutečně mazec, kort když na to koukáte s někým to je teprv švanda , je pravda že horory kde hlavní nepřítel je nějaké zvíře sem nikdy moc nemusel, ale tady bylo vidět že si z toho dělají srandu i samotný tvůrci, skutečně k pobavení a zasmání je to super, má to dobrou atmosféru, dobrý děj a příběh, a má to i šmrnc, tak rychle to uteklo, sice je pravda že není moc, z čeho tu mít strach, ale napětí tu bylo, pár dobrých lekaček, a nakonci vtipný zvrat, to nemluvím o těch plno pěkných záběrů na ty pěkné slečny,  ten film si zaslouží mnohem více procent