• Pohádka

Kameňák (2019) (seriál)

Tak sem ten seriál dokoukal, a je zajímavé že se o něm nějak moc neví a zase že je to tak kritizované se divím, to sem teda fakt nečekal, no to byl teda nářez, skutečně takové vtipy, no to sem mnohdy nechápal kdo to vymýšlí, no já se tak bavil, k tomuto seriálu je tolik věcí které bych chtěl říct, že si na to vše snad ani nemůžu vzpomenout, první série je fakt hodně dobrá, každou chvíli, nějaká sranda, skutečně jak mohli vymyslet scénář k tomuhle takovejhle, to teda obdivuji, že se opravdu snažili všichni co na tomto seriálu dělali,  je pravda že druhá série je trochu slabší, a poslední díly už bývaly horší, ale vždy tam bylo něco co mě rozseskalo, ze začátků fakt slibný start toho seriálu, že děj byl dobrý a měl hlavu a patu skoro celý seriál, seriál působil tak reálně, lokace sou zajímavé, hudba je fakt dobrá, mě se ten seriál fakt líbil a fakt mě to pobavilo,   každopádně mě fakt mrzí konec seriálu, který trochu odflinkly, člověk se těší jaký budou zvraty, jak v té soutěži co dopadne, a oni to takhle trapně vymyslí, když to mohlo být fakt epické finále zvratů a náhod, a promyšlené, udivuje mě že konec takhle odflinkly, když se scénářem docela snažily, a dávali si i práci se scénářem, a fungoval fakt dobře,  mrzí mě i to že pár věcí zůstalo nezodpovězených,  a čekal sem že nakonci seriálu dostanem odpověď nebo se nám ukáže jak dopadli, jako např to jestli si policajt Adámek konečně našel či najde holku, nebo jak to bylo přesně s tím podvodem těch vakcín,  nebo jak to dopadlo s tím jak policajt Adámek zatkl tu slečnu, co měla toho psa který po městě dělal výkaly, nebylo vysvětleno, nebo ukázáno jak to dopadlo, těch věcí bylo víc ale teď mě nenapadaj, je škoda že nějaký vtipy se opakovali i z dosavadních pěti filmu, ale omletě mi ten humor nikdy nepřipadal, a to je co říct

Taxi (1998)

Skutečně sem opravdu nevěděl zda mám dát dvě nebo tři hvězdy, původně sem chtěl být k filmu hodnější protože vidím rok vzniku filmu, ale když sem si vzal jaké filmy, akce a honičky automobilové už vznikly před tímto filmem, sem si řekl že nebudu hodný a dám tomu filmu jen dvě hvězdy, divím se jaký ten film měl úspěch, divím se tomu že svítí červeně, a sice hodně vzadu, ale i tak se divím tomu že ten film je 900 nejoblíbenější, když to si tedy fakt nezaslouží, začátek filmu a humor v první polovině filmu je dobrý, to sem se zasmál, tehdy ve třídě ve škole sme si to pustily o volnou hodinu, i když sme to nestihly dokoukat a viděli sme první polovinu sme se smáli a film nás bavil, řekl sem si že je to dobrý oddychový film a že se na něj celej někdy sám kouknu, ale to sem nevěděl o nudné a trapné a i dějově nezaživné druhé polovině, humor se v druhé polovině skoro ztratil, dialogy postav byly nudný trapný prázdný, a to tedy někdy i v první polovině, hudba je teda oprus, ty postavy mi tedy někdy začali lézt skoro až na nervy, a moc mě to nebavilo, akce teda nic moc, a kamera přestřelek byla teda na dvě věci, první polovina filmu tedy eště jde, ta mě docela bavila a hlavně měla dobrý humor, ale ta druhá polovina to je skoro odpad, automobilové scény teda eště ušly, i když teda žádný zázrak, ale teda poslední honička která je krátce před koncem filmu, tak ta teda je nic moc, pokud fakt hledáte nějakou úplnou blbinu, u které můžete úplně vypnout mozek, tak je to tedy eště ok film,  ale jinak skutečně je to prázdný lyrický film, kde ani moc nefunguje biologie postav, a připomíná mi to spíše jen takovou parodii na krimi filmy

Bastardi: Reparát (2023)

Kouknout se na to jako dalo, děj a příběh je jako docela dobrý, ale to nemění nic na tom že to bylo poměrně zdlouhavé, a koukl sem se párkrát v průběhu filmu kdy už bude konec, tudíž něco bylo opravdu špatně, protože to já málokdy koukám na časovou lištu kdy bude konec u filmu, je tu tolik nudných zbytečných scén a dialogů, hudba někdy ušla, někdy byla nic moc, skutečně bastardi trochu jinak, ale fakt těžko říct zda je to dobrá změna, no za mě spíše ne, protože je to zatím pro mě nejslabší díl bastardů, minulé díly neměli napsáno podtitul komedie u typu žánru, jen tento díl tam má i podtitul komedie, a přitom minulé díly fungovali trochu i jako komedie a mají nezapomenetulné hlášky, tady žádná nezapomenutelná hláška není, aspoň pro mě tedy ne, a humor tu skoro vůbec nefunguje podle mě, skoro sem se nikdy nezasmal u tohoto dílu, ale upřímně přes to všechno bych neodmítl pokračování, které možná bude potom konci tohoto filmu, který sem tak úplně nepochopil, i když je pravda že sem nepochopil více věcí v tomto filmu, asi zapomnění něčeho z minulých dílů, dialogy postav si myslím že někdy byly tak špatně namluvené že se ani nedá někdy rozumět co postavy říkají, několika dialogům sem nerozuměl, protože postava ho říkala prostě špatně zpracovaně, nebo jak bych to řekl,   každopádně nechápu kde Tomáš Magnusek, sehnal tolik partnerů a peněz na film, když to není žádný filmový velikán, a bastardi 2 a 3 už sneslo spíše kritiku

Vřískot 6 (2023)

No já sem teda hodně nadšený, to sem teda od 6 pokračování fakt nečekal, a není nic co by mi bránilo v tom dát vřískotu 6 plný počet hvězd, skutečně svižné tempo, a rychle mi ten film utíkal, má fakt dobrou atmosféru, vraždy sou fakt úžasný, scénář a děj taky dost dobrý, byl sem strašně napjat jak to dopadne, lekačky, a napětí je tu taky, na to že je 6 pokračování, a vřískot 5 a 6, vyšly dlouho po 4, stále to nepůsobí vůbec vyždímaně, skutečně stále velkej zaživnej vřískot zážitek, šílená slasher jízda, režiséři i scénáristi sou fakt dost nadaný a šikovný, protože mě 5 a 6 vřískot baví víc, než minulé vřískoty, tím nechci říct že sou špatný, sou to stále vynikající slashery, ale nový vřískoty mě prostě baví víc,  kdyby se mě někdo zeptal, jak mám za sebou oblíbenost dílů, od nejoblíbenější po nejméně oblíbenýho, tak bych to řekl takto, od nejoblíbenější po nejméně - 5,6,4,3,1,2

Bastardi (2010)

Musím uznat, že sem skutečně překvapený, to sem teda opravdu nečekal, čekal sem vulgární srágoru, a na začátku sem si říkal ježíš to bude sprostá kokotina, která bude mít nezaslouženě 44%, oproti jiným fakt dobrým filmům, a nakonec dobrý, skutečně depresivní drama příběh a děj který vás i docela vtáhne, a je to i docela smutné,  skutečně ukázané co se v dnešní době ve světě děje, a je to strašný, protože to co se v tomto filmu odehrává, se klidně děje i v realitě,  komedie je to tak trochu taky, i když je to hlavně drama, byl sem fakt strašně napjat jak to dopadne, a všichni podle mě hráli dobře a reálně, je pravda že tam je moc vulgárních sprostých hlášek, ale je to ukázané jak to v dnešní době je,  nemusíte si kvůli tomu filmu vytvářet nenávist proti cikánům, všichni nejsou špatný,  což se obávám že tento film nenávist vůči cikánům může způsobit,  některé ty sprosté songy co hráli v průběhu toho filmu byly fakt otřesné,  ale jinak je to dobré komedy drama, které je podle mě inspirované, ze skutečného dnešního světa,  sem strašně zvědav na další pokračování jak to bude dál, i když mají špatné hodnocení,   ten seriál bastardi nikde nemůžu najít, i když bych se na něj klidně rád taky kouknul

Vyšehrad: Fylm (2022)

Tak jo, ty bláho, no to sem teda fakt nečekal, ačkoliv seriál vyšehrad, je pro mě od 4 epizody, už skoro jen sprostá srágora, musím uznat že toto je dobrý, a to sem moc velké očekávání neměl, a musím uznat že film Vyšehrad se docela povedl, možná ne jen docela,  ten začátek je pravda že to tam je samé sprosté slovo, těch prvních deset minut, to sem si říkal že nic moc nebude, ale pak je to teda pecka a byl sem překvapen , skutečně dobrej děj a scénář, kde cítíte emoce, humor tu funguje, situace i vtipy, sou k zasmání, hudba jak kdy, někdy byla dobrá, někdy horší,  byl sem zvědav a napjat jak to dopadne, je pravda že film působí trochu vulgárně, a Štáfka sem nikdy moc nemusel, každopádně roli Laviho si fakt hodně užíval a dával, a všichni herci se fakt snažili,  skutečně nezapomenutelné scény,   krom těch zábavných částí, je tu i smutná část, což tedy dávám palec nahoru, že to není jen taková ta sprosťárna, ale má to opravdu scénář s hlavou a pátou,   já se tedy zasmál

Megan is Missing (2011)

Cz titulky sem nikde nesehnal tudíž sem nevěděl úplně vše co postavy říkaj, když jim nebylo moc rozumět, slyšel sem o tomto snímku že je to jeden z nejznepokojivějších a nejhnusnějších a nejdeprimujících snímků, a kamarádka se bála skoro nějakou chvíli chodit sama venku, když se na to jednou koukla, sice to není nic pro slabé žaludky, ale mě to teda přišlo celkem v pohodě, až na ty dvě fotky, kde byly vyfocena holka uvězněna, v nějakým tom stole, které byly docela nepříjemné, je vidět ty fotky,  ale nepřišlo mi to ke sledování fakt tak strašně nepříjemné, jak všichni tvrdí, začátek sice byl o hovnu že sem tomu chtěl dát odpad, nezajímavé nezaživné, kamera na hovno, postavy a děj taky, jen hovory video, a párty, a hádky,  ale potom co obě dívky zmizely to bylo napínavý a i docela zajímavé, a docela drsné,   jako poučka co hrozí za nebezpečí v dnešní době, kvůli sociálním sítím ok,    ale myslím že lidi na tom nejvíce děsilo a znepokojovalo to že se píše a tvrdí že je to na základě skutečné události, a i to tak působí, podle těch reportáži ze zpráv, a found footagem,    každopádně vše co je v tomto filmu je hrané a je to práce filmařů, a tento konkrétní případ se nikdy nestal,  režisér se prý inspiroval jen střípky, nějakých znásilnění a mučení které se stalo, kvůli podvodníkům na sociálním sítím,  ale i tak je strašné že něco takového se kvůli tomu děje ve světě,  ale lidi kteří to nevěděli, a mysleli si že je to přesně podle skutečnosti, a  mysleli si že reportáže v tomto filmu sou Real, chápu že museli být dost znepokojeni, když na to koukali,    každopádně, úplný neherci co hrát tedy fakt neuměli v tomto snímku

Ztracené město (2022)

Co se týče tohoto filmu, tak to zprva na začátku působilo jako totální píčovina, kterou sem se obával že nudou vypnu, musím uznat že ten děj a příběh je tak trochu nic moc, postavy docela ok, ale žádné které by mě nějak přirostly k srdci,  musím uznat že akce je tu málo, a jejich kamera občas špatná,  ale i tak dávám 3 hvězdy, skutečně naprosto jednoduchý oddychový film , velmi stručný a přehledný, dialogy jednoduché, i když někdy nic moc dialogy, lokace velmi pěkné, a film poměrně rychle mi utekl, a humor tu taky docela je který někdy funguje, někdy ne, ale jeden z hlavních hrdinů mě fakt pobavil.  Na druhou stranu, není tu nic střeleného a ten film působí fakt reálně

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Sem zvědav na druhou sérii, na kterou se kouknu možná až příští rok,   musím uznat že mě ten seriál připadá takový prázdný, akce je minimum za seriál, napětí je párkrát v některých epizodách, že bych pociťoval nějaké emoce to se teda říct nedá,   když si vemu že se říká že je to nejdražší seriál všech dob, tak mě to skutečně moc nenadchlo, fantasy zde moc využito nebylo, seriál otevřeně začne otevřeně skončí, tolik otázek nezodpovězených a věcí které sem nepochopil, a těch věcí stále přibývalo, místo toho aby ubývalo, skutečně se tu toho moc zajímavého neděje, až na pár pasáží, a o nic moc zajímavého tu mnohdy taky nejde, to až v posledních epizodách, děj a příběh ujde, postavy docela dobrý, hudba taky docela ujde, jako takovej odpočinkovej relaxovej seriál na odreagování, neříkám že by to bylo úplně nezajímavé,  dialogy postav byly mnohdy taky nudný, ale ne úplně vždy, za mě je to průměrný seriál, ale s tím rozpočtem mohli udělat určitě mnohem více,  ale seriál se až tak netáhnul, a byl sem zvědav co bude dál,   ale i tak to mohli uzavřít ukončeně, a nějaké věci vysvětlit a uzavřít, tak to udělat, ne nějaké věci nezodpovědět a ukončit to otevřeně, i když chápu že to vše je v knihách a vše se tam nevejde, ale i tak pro ty co knihy nečtou mohli to aspoň nějak udělat, s odpověďmi a vysvětlením nějakých věcí,  ale upřímně nad vodou ten seriál taky držela docela pěkná pohledná elfka Galadriel, pěkná herečka Morfydd Clark ji zahrála fakt dobře

Tomb Raider (2018)

No já sem nadšený, jak mi ten film mohl takhle dlouho unikat,  skutečně sem zase viděl opravdu zdařilý dobrodružný akční film, podobný Indianu Jonesovi, skutečně pohledná a simpatická herečka, která tu ztvárnila Laru Croft, mě na Laru Croft sedla mnohem více než Angelina Jolie, kterou já jako herečku upřímně moc nemusím, ( i když na film z roku 2001 kde ji hrála Angelina Jolie eště mám v plánu kouknout,),  rozhodně mě tento film přišel mnohem lepší, zaživnější a zajímavější a napínavější než ten z roku 2003 který sem viděl, i když chápu že v té době eště třeba neměli takový triky nebo menší rozpočet spíše, když si člověk představí co už v té době vycházelo za filmy,   jinak tento film má hodně dobrý příběh a děj, kamera je velmi dobrá, akce se tu také dost povedla, lokace filmu sou velmi pěkné, napětí je tu také,   jen sem úplně nepochopil ten konec, který je dost otevřený, upřímně budu ale raději když další díl ani seriál už nevznikne a nechají to tak jak teď je, a takhle to stačí,    jinak pochválit filmu můžu také humor,