• Pohádka

Pád do tmy (2005)

No, je to jako hezkej a dobrej film, napětí je tu hodněkrat za film, atmosféru má tento film solidní, lekačky sou skvělý, ty příšery vypadají tedy fakt drsně a děsivě, ty sou povedené ty příšery, hudba dobrá, ale teda ten příběh, naprosto nezajímavé nerozvinute postavy, které mě upřímně nepřišly ani moc simpatický, na začátku tu máme scénu jedné z těch žen která přijde při autonehodě o svoji rodinu, nic víc o tom vůbec nevíme, následně co měla znamenat ta scéna, jak jde ta ženská po chodbě té nemocnice a má halucinace, že se po celé nemocnici zhasínají světla, to ji nějaké nadpřirozeno(např její zesnula dcera) , tou halucinací dávalo nápovědu co se jí v životě stane? Nebo co ta scéna měla znamenat. Najednou prostě se dá dohromady nějaká skupina kamarádek, vyjedou prostě někam na nějakou chatu, ze které prostě jen vyjedou do nějaké jeskyně?? To to nemohli trochu více rozvinout, než vyrazily do té jeskyně, přijde mi ten začátek, prostě trochu odfláklí, mohli to trochu více rozvinout. Ale největší katastrofa, tohoto filmu, je kamera, ano to je prostě opravdu něco hrozného, takhle rozhazenou a naprosto nepřehlednou kameru sem dlouho neviděl, přišlo mi, že scény byly špatně sestřihané za sebou, a mnohdy sem měl pocit že kamera na sebe ani nenavazuje, mnohdy sem se ani nevyznal, co se na kameře děje. Každopádně v jeskyni to tedy bylo husté a zajímavé, to opravdu nemůžu popřít, dobře zamotané a úzkostlivá. Na konci filmu, sem skoro plakal, nakonci filmu tedy dobrý zvrat, to sem teda fakt nečekal, takový zvrat.

Bajkeři (2017)

No musím uznat, že sem překvapen, tohleto sem teda fakt nečekal, podle hodnocení a recenzí ostatních lidí, je pravda že to vykrádá rafťaky a asi i snowboarďáky, ale tak to mě zas tolik nevadí, co asi furt těžko vymýšlet nového, tak zkusili hold využít to co už je známé, celý film mě poměrně utekl, docela mi film udělal úsměv na tváři a taky mě film docela pobavil, sice sem neměl výbuchy smíchu, či každou chvíli tlemení, ale i tak, docela pobavilo, lokace sou opravdu velmi pěkné, hudba je dobrá, kamera je fakt dobrá, příběh a děj je dobrej, atmosféru má tento film povedenou, patálie a situace našich postav taky dobrý,  postavy simpatické, no zdejší hodnocení opět nechápu

Saw X (2023)

Musím uznat, že sem velice nadšený, to sem opravdu vůbec nečekal, sem taky velice překvapený, skutečně vůbec nechápu proč z těch 79 % nebo 81% dokonce, které saw X původně měl, spadl na těch 69%, jak je to vůbec možné, jak to vůbec dokázaly, že z takhle dlouhý a vyždímaný hororový série, která sem si myslel že už je úplně v koncích, dokázaly udělat takový skvělý skoro perfektní saw film, za to dávám opravdu hodně velké plus, sem rád že se vyprdli na to co bylo v minulém díle, a vrátily se ke starším kořenům saw, a hlavně se saw filmem, kde je skoro celý film vidět John Kramer,  skutečně zajímavý pěkný příběh, pasti sou velice pěkné a brutální, konečně zase saw film, kde konečně někdo po dlouhé době přežil past, napětí je tu tři čtvrtiny filmu, atmosféra je výborná, hudba je skvělá, a fakt epický konec, plný zvratů, který byl velmi napínavý, byl sem velmi zvědav jak to dopadne. Reálně se saw X stalo mým nejoblíbenějším saw dílem, ze všech mě bavilo nejvíc a přišlo mi nejlepší ze všech dílů saw, dokonce mi přišlo eště lepší než první saw z roku 2004

Baby Driver (2017)

Z tohohle filmu, mám opravdu tak smíšené pocity, že opravdu nevím, jak to tu mám celé vypsat, a čím mám vůbec začít, na to jaký je to mega hit, a jak to tu všichni hodnotí, tak sem teda patrně zklamaný, opět mega hit ze kterého mě teda rozhodně vůbec nepadala čelist, nebo film který si užíval od začátku do konce, v první řadě, na to že ten film by měl být hlavně o akci jízdy autem, tak nějak mě tu akce neohromovaly, jediná opravdu pecka akce, pro mě byla jen ta první honička s policií, v té červené Subaru Impreze na začátku filmu, scén s jizdou v autě je tu dost, jen málo ale jich je tu dost akčních, a když už tu je konečně tak je někdy tak krátká a nezajímavá, až na našeho hlavního hrdinu, který je nějak rozvinut a je zajímavý , tak ostatní postavy sou takové, nerozvinuté a nezajímavé, na to jak všichni tu chválí soundtrack, tak mě tedy soundtrack filmu vůbec nezaujal, co se týče příběhu, tak ten je zase docela dobrý, jen se film trochu pomaleji rozjíždí, potom je tu nejlepší část filmu a to je střed filmu, který je nejlepší a nejzajímavější a nejzáživnější z celého filmu, a co se týče závěru filmu tak je to takové trochu pak zamotané, a tempo filmu se zase zpomalí, každopádně na konci filmu sem skoro plakal, z prva docela zábavný film, nakonci docela napínavé drama, a byl sem fakt zvědav jak to dopadne, a atmosféru má tento film fakt dobrou, samozřejmě že je tu pár nesmyslů, nějaké porušení fyzikálních zákonů, ale tak to se u takových filmů eště dá překousnout, od toho ty filmy sou aby byly zábavné svou akcí, a né aby byly přesně podle skutečné fyziky, nesmyslné byly upřímně trochu přestřelky, kdy naši hrdinové začnou např po skupince lidí střílet, a naši hrdinové nedostanou jedinou ránu, a skupinka lidí se samopaly je vystřílená za chvíli, a nakonci ten šéf našeho hlavního hrdiny jak vyjde ven z toho výtahu a začne střílet, tak kolik ran od nepřítele vydržel než pad k zemi, a nepřátele po jedné raně padly k zemi, pár věcí sem úplně nepochopil, film ale jinak docela utekl, jen při automobilových scénách mi chybělo eště trochu více záběrů na mačkání pedálu, a záběry na řazení na řadící páce

Den díkůvzdání (2023)

Tak jo, tak sem tedy trochu zklamán, skutečně nechal sem se doslova navnadit recenzí evilphoneixe, který to vychvaluje jako nějaké mega dílo, a tvrdí že to do kapsy strká jiné legendární slashery, první asi polovina filmu byla opravdu nic moc, skutečně nezajímavé nudné dialogy, nudný nezajímavý děj kde se toho moc nedělo, a navíc v té nudnější první části byly vlastně jen dvě vraždy, ten film se opravdu tak pomalu rozjížděl, to nemluvím o nudným a skoro otrvanym úvodu kde sledujeme několik dlouhých minut, jak je v obchoďáku jen chaos a křik, a sem tam někdo nechtěně zabit, scéna s košíkem nákupním byla ale dobrá, dva lidi normálně odešli ještě před druhou vraždou pryč, původně sem si myslel že jdou na toaletu, ale už se pak nevrátily, tak asi nudou odešli, ale udělali podle mě chybu, protože se film pak konečně rozjel že sem se do toho, asi po půl hodině odhaduji, konečně vžil, začalo to mít rychlejší tempo, lepší šmrnc, a konečně to začalo být zajímavější, vraždy byly dobrý, mrzí mě že napětí a strach tu byly jen ve scénách kde na někoho vrah vyskočil a snažil se zabít, či zabil někoho, prakticky nad žádnou lekačkou sem nevyzral, prakticky všech lekaček sem lekl, sice to bylo klišovitý, ale tak to je normální, horor bez klišé, se vlastně skoro nedá udělat, nakonec z původní nezajímavý nudný první půl hodiny, se to pak změnilo ve svěží krvavou zábavu, každopádně těch vražd mohlo být skutečně více, a škoda že tamty dva, chlápky v tom domě jen uspal, pokud se nemýlím, maska zabijáka a samotnej zabiják byl dobrej, každopádně to nebylo vůbec znepokojivé, možná až na scénu, kde vrah, tu ženskou usmažil v té peci, ta byla trochu znepokojivá ta scéna, nadvodou to taky drželi, ty pěkný slečny, odhalení vraha a jeho motivace, byla tak trochu zklamaní a nezajímavá, ale tak co mohli vymyslet, každopádně mě ten slasher přijde srovnatelný s medvídkem pů krev a med, který mě bavil a zaujal více než toto, tudíž nechápu proč medvídek pů krev a med je tak kritizovaný a má tak špatné hodnocení, a toto má skoro 70 %, ale jako netáhl se tento film, normálně utekl, nakonec celkově docela dobrý, když se jednalo o scénu kde byl vrah a vražda, tak to vždy byla lekačka a vždy ta scéna kde byla vražda a vrah stála za to, byla napínavá vždy ta scéna, každopádně to nemělo nějakou dobrou zajímavou atmosféru, jedna scéna mi připomínala jednu scénu z druhého dílu všechno nejhorší, a tak trochu mi to připomínalo i vřískot

Panenka z pekla (2014) (TV film)

Musím uznat, že tohleto sem fakt nečekal, skutečně plíživé psycho tempo má tento film, má opravdu hodně dobrý a zajímavý příběh, atmosféra je tu dost povedená, skutečně si to potrpí na dobrou děsivou atmosféru, nejsou tu laciné lekačky, napětí tu sice bylo jen párkrát, ale ke konci to bylo hodně napínavé, a byl sem velmi zvědav jak to dopadne, tolik mrtvých sem v tomto hororu teda rozhodně nečekal, zajímavý zvrat na konci, s tím klukem co v úvodní scéně vyvražďil tu rodinu, jen je záhada, co s ním bylo dál, nebylo řečeno, mínusem toho filmu je akorát to, že se to docela táhne ten film, a ta hodina 28 minut, trvá nějak moc dlouho,  v první polovině je sice pár hluchých míst, ale celkově je to podle mě, docela zdařilý horor, s atmosférou, dobrým napínavý koncem, se spousty vraždama, s dobrým zajímavým příběhem, a plíživym děsivým tempem, kdy ste nevěděli, co jak se bude dít,  ale nebudu lhát, ty vraždy stály za hovno

Táta v nesnázích (2023) (seriál)

Tak jo, tak konečně nový český seriál, kterému do perfektnosti toho opravdu moc nescházelo, neříkám aby šel několik let, ale klidně mohl být o pár epizod delší. Mělo to dobrej propracovanej scénář, u každé epizody sem se zasmál, mělo to dobré lokace, dobrou hudbu, mělo to prostě šmrnc, uteklo to rychle celé, zvraty v příběhu, opravdu sem byl zvědav jak to vše postupně dopadne, bylo to prostě fakt hezký, a taky trio dcer Viky, Laura a Alex bylo fakt povedené a fajn, a taky všechny tři byly velmi pohledné. Tak k té perfektnosti samozřejmě chybí třeba, trochu odfláklí konec který byl opravdu trochu urychlený, pár úplně nedořešených, nedovysvětlených věcí, a nesedlo mi úplně na tento kratší seriál to že Laura měla v půlce seriálu hned dětsko. Ale i tak, někdy bych na to koukl klidně znovu. Jeden z nejlepších českých seriálu co sem zatím viděl, fakt byl tento seriál překvapení velké. Kdyby tento seriál měl nízké hodnocení, nebo byl v žebříčku nejhorších seriálu, bych si už opravdu myslel že většina lidí na csfd, kritizuje české filmové produkty, jen protože sou prostě české.

Intimní tajemství (2007)

Co mám na to vůbec říct, je to opravdu taková blbina, thriller a horor??? Co to má vůbec společného s hororem nebo thrillerem, však tu není žádné napětí, hororová atmosféra žádná tu není, žádné tajemno, nic čemu by se dalo bát, kdyby to aspoň jako komedie fungovalo ale to tedy taky nefunguje jako komedie, dit tu není nic vtipného, já vlastně ani nevím co za žánr tento film vůbec je, k žádnému se to nedá přirovnat žánru, celou dobu má člověk pocit že kouká do zdi, v průběhu toho filmu, žádný poutavý zajímavý děj, žádná atmosféra, žádné napětí, prostě ten film skoro nic nemá, skutečně kdo tohleto mohl vymyslet musel opravdu fetovat, kdyby to byla aspoň šílená uchylárna a šílený krvak, ale uchylárna to taky ani tolik není, a krvavý tolik taky ne, v celém filmu sou krvavé scény vlastně jen čtyři, 3 ufiklé pennisi, a jedno ukousnutí všech prstů na jedné ruce, 2 hvězdy za tento šílený nápad, za 3 drsná ukousnutí pennisů, a následně se dají pochválit lokace, hudba a kamera, a taky že sem celou dobu netrpěl a tak nějak to normálně svěží dokoukal

Párty Hárd (2019)

Tak jo, co, to, sakra, má, jako být?  Divím že to má 60%, nejvulgárnější a snad i nejnechutnější komedie, kterou sem kdy viděl, to by mě nikdy v životě nenapadlo že něco takového řeknu o komedii kterou natočily Češi, to co uvidíme v té hodině filmu, není nic jiného než jedno sprosté slovo za druhým, jedna nechutnost za druhou, tolik nesmyslů které sem vůbec nepochopil, tolik nesmyslných věcí, děj který je kapánek nesrozumitelný, co bych mohl říct k těm postavám, však sou to vše skoro jen karikaturi, to se tomu všemu tak strašně chechtáte lidi, mě to přišlo spíše celé takové deprimující až skoro smutné, smutné je i to že se to snaží tvářit jako nějaká  zábavná svěží šílená teen komedie, na správení nálady, s postavy se tu docela opravdu nespravedlivě zachází, těšil sem se jak tomu otřesnýmu otravnýmu uherákovýmu kokotovi někdo dá zavyučenou, či že za to co naším hrdinům prováděl mu to nějak vrátí a ono nic, ani sem nepochopil jak dopadl, a naopak zase ten otloukánek který se hodně počurával, kterého mi bylo celej film hrozně líto a skoro ho šikanoval jeho vlastní táta a ve škole se s ním skoro nikdo nebavil, to takhle odskákal, a tak špatně dopadl, nechci spoilerovat, ale nakonci kdy přijde náš hlavní hrdina do té ložnici, a jde na sex, tak si přece musel všimnout že ty záda sou úplně jiné a to tělo, než tělo dívky se kterou začal chodit a chtěl s ní poprvé spát a taky mu muselo být divný proč vůbec nereaguje nic neříká a je pod peřinou s ksichtem a vůbec ho nenapadlo ten ksicht odkrýt , to bylo hrozně nesmyslné,  dvě hvězdy dávám za to že sem se úplně nenudil, a tak nějak ta snesitelná hodina normálně utekla, a za to že sem se párkrát trochu pobavil, ale k zasmátí nic extra, a žádná úplná mega teen komedie perfektní jak se to snaží tvářit to tedy rozhodně není , je to podle mě deprimující, skoro smutná, vulgární a nechutná komedie, s blbým koncem, ale sem zvědav na druhý díl

Scary Movie 3 (2003)

Úvod pobavil, následující půl hodina úplně nudné a nevtipné utrpení, a postavy které mě přišly nesimpatické a hrozně sem se nudil , a pak se to lusknutím prstů změnilo, postavy začaly připadat simpaticky, a hlavně sem se začal fakt bavit, jedna šílenost za druhou, skutečně sem se pobavil a nasmál, skutečně kdo tohle vymyslel, opravdu zábavný oddechový film, až na první půl hodinu, která byla trapná a nudná, jinak úvodní scéna fakt dobrá a vtipná, a ten černej humor, no opravdu se tu povedl, závěr mě rozseskal, a scény s mimozemšťany mě taky hodně rozseskali