Osudové pokušení (2020)

Co se stane ve Vegas nemusí vždy nutně zůstat ve Vegas. Kor když člověk narazí na psychopatku s policejním odznakem a pověstí elitního detektiva. pak už stačí blbá náhoda a už se vezete. Vizuálně to na mě občas dělalo dojem televizní záležitosti a ta velká spousta černochů mi zpočátku taky moc neimponovala, ale když se do toho vložila Hillary Swank získalo to na kvalitě a dalo se ledacos přehlédnout. Navíc zápletka je celkem slušná a i přes mírně přestřelenou stopáž se to nijak zvlášť netáhne. Nejslabším článkem je bohužel hlavní hrdina. Krom toho, že je to na sportovního agenta docela blbec, tak jsem z něj měl celou dobu pocit, že u něj každou chvilku propukne hysterický záchvat. A ani závěr si tvůrci za rámeček nedají, protože vybrali ten horší mezi špatnými. Závěrečné bláboly o nevinných černoších si také mohli odpustit. Ale i přesto se na to dá v pohodě dívat a bavit se. 60%

The Eight Hundred (2020)

Mile překvapil námět, v němž nehrají titulní roli vojska čínských soudruhů, ale převážně Čankajškovi vojáci. Odvaha se cení a podle očekávání to vládnoucí garnituře nešlo pod nos. Dalším plusem je absurdnost prostředí, v němž se konflikt odehrával, kdy se bojující strany ocitly v jakési válečné divadelní hře, kterou z bezpečí za řekou pozorovali jak jejich krajané, tak Evropané či Američané pobývající v britské části Šanghaje. A nakonec je tu technická stránka věci a kvalita akčních scén, kde jsou vynaložené peníze prostě vidět. Na druhé straně stojí všudypřítomné gerojství a patos, což jsem se zpočátku snažil přehlížet, ale zkrátka a jednoduše to nešlo. Některé scény, jako to z vlajkou, sice působily efektně, ale člověk se při nich chtě nechtě musí usmát. A nelíbil se mi ani pohled na cynické bělochy sázející se o to, jak dlouho obránci vydrží. Celkově to vidím na mírný nadprůměr. 60%

Planeta nezadaných 3 (2019)

V třetím díle Ania a Tomek chystají svatbu, což sebou obnáší i setkání se s Tomkovou rodinou. Je fakt, že, pokud mohu soudit, tak těch klišé je tady asi nejvíc. Máme tu srážku vesnického a městského světa, vyjasnění si pošramocených vztahů, srážku se školními tyrany a poučku o tom, že láska kvete v každém věku a za všech okolností. Nicméně i když tento díl je asi nejslabší a dojíždí na setrvačník, pořád jsem se díky osvědčené herecké sestavě bavil. Kor když do ní přibyl můj oblíbený Boguslaw Linda. Z mého pohledu obstojné zakončení trilogie a doufám, že tvůrci budou mít tolik soudnosti a nebudou to chtít hnát do dalších dílů. 70%

Skylines (2020)

Předchozí dva díly na mě dojem neudělaly a úspěšně jsem je zapomněl, ale tady jsem se překvapivě bavil. Slušné efekty, spousta stříleček a rvaček jak mezi emzáky a lidmi, tak mezi emzáky a emzáky i mezi lidmi a lidmi a to všechno v solidním tempu. K stávajícím potvorám přibylo pár dalších, přičemž šéfufoun měl něco do sebe a pobavila i marťanská biomašina. A když to začalo klopýtat, zachraňovala to Lindsey Morgan, které to v tílku prostě sluší. Pokud pominu snahu některých postav být za každou cenu cool, tak jsem tu neměl větší problém. 70%

Smrt do roku 2020 (2020) (TV film)

Na jednu stranu spousta povedených glos a Hugh Grant, Cristin Milioti a Lisa Kudrow, kteří byli jednoduše boží a na tu druhou úzkostná snaha nerýpnout si do BLM a progresivistů. Těch útoků na Trumpa s Johnsonem tu na můj vkus bylo moc a místy to působilo trapně. 55%

Breeder (2020)

Víc než polovinu stopáže to stojí na technické stránce a sympatické hlavní hrdince, která se mi prostě líbila. motiv s výzkumem, který má zvrátit stárnutí, prosvištěl nějak kolem mě. V tomto případě to byl pro mě jen prostředek k tomu, aby se hlavní hrdinka dostala do klece, ze které musí uniknout. A když na to došlo, bylo se na co dívat a i když se ledacos odehrálo mimo záběr, samotné tušení bylo zcela dostačující. Jen je škoda, že do toho tvůrci nešlápli trošku dřív. Takhle je to z mého pohledu pouhý průměr. 50%

Sløborn (2020) (seriál)

Načasování asi nemohlo být lepší, jestli se to tedy tak dá říct. Dění na ostrově postiženém agresivní mutací ptačí chřipky se zase tak moc nelišilo od toho, co jsme v uplynulém roce zažili i my. A totéž se dá říct i o celé škále chování postižených obyvatel, kteří přijímají informace se zodpovědností, lehkovážností, nedůvěrou a odporem. Na pozadí toho všeho se odehrávají minipříběhy jednotlivých postav, které obsáhnou krachujícího spisovatele se zálibou v kokainu, třídního outsidera tyranizovaného otcem, studentky mající vztah s učitelem či chlapa, který chce v nově budovaném centru dát druhou šanci mladistvým delikventům. A to je jen výsek. Těch charakterů je tu mnohem víc a všechny něco do sebe, což je kromě jiného zásluha výborných herců. Neméně důvěryhodně působí i houstnoucí atmosféra na ostrově, která postupně přechází do regulérní paniky. Upřímně řečeno mě to nepřijde jako sci-fi, ale spíš jako sakra realistický nákazový thriller, z kterého jde mráz po zádech. Jsem zvědav, jak to bude pokračovat. 90%

Ted Lasso (2020) (seriál)

Hned na začátku mě Sudekis a spol. nakazili dobrou náladou a ta mě nepustila až do konce. Pokud tedy nepočítám těch pár dramatických momentů, které jsem s hlavními hrdiny intenzivně prožíval, protože tuhle partičku si nejde nezamilovat. Teda kromě Tartta. To je šmejd! :D Snad nikdy jsem filmovému nebo seriálovému týmu nedržel v tom rozhodujícím zápase palce takovým způsobem jako Richmondu. Už se třesu na další série. Nanananananananana nana náá Dani Rojas, Rojas! Dani Rojas! 100%

Zombie Tidal Wave (2019)

Posledním Sharknadům už se nešlo ani zasmát, ale tady jsem s tím zase neměl takový problém, což je v tomto případě půlka úspěchu. Dalším plusem je tempo. Všem těm hovadinám dokázal dát Ferrante slušný spád, takže se bylo pořád na co dívat. A když už to nešlo, objevila se na scéně Cheree Cassidy, na kterou se mě stačilo jen dívat. Je mi celkem záhadou, kde se tu tahle poměrně oceňovaná televizní herečka vzala. každopádně byla tu a i díky ní jsem se bavil víc, než jsem čekal. 60%

Al morir la Matinee (2020)

Jedno kino, pár návštěvníků plus personál a vrahoun se zálibou v očích. Giallo nikdy nebylo úplně mým šálkem kávy, ale jednou za čas se mu nebráním. Po trochu suchopárné seznamovací půhodince na to zabiják vlítnul a i když co se mordů týče není žádná bedna, dalo se na jeho počínání v pohodě dívat. Audiovizuální stránka věci splnila přesně to, co jsem od ní očekával a navrch jsem dostal překvapivě slušné obsazení. Na jedno podívání oukej. 60%