Stín v oblacích (2020)

-SPOILERY- Hlavní hrdinka je skvělá pilotka, střelkyně, vyzná se v boji zblízka, něco odkoukala od Spidermana a v neposlední řadě je vzornou a úžasnou matkou. A to všechno stihne za hodinu a čtvrt v bombardéru plném šovinistických prasat ostřílených II.SV. Já chápu, že teď tu máme éru silných žen, ale čeho je moc, toho je příliš. Nicméně pokud tohle pominu (což tak úplně nejde) a přeskočím sáhodlouhou pasáž, která je výhradně o tom, jací jsou chlapi dobytci, jedná se o příjemně přepálenou švandu s roztomilou potvorou a s neméně roztomilou Moretzkou. Kdyby se Liang věnovala víc boji mezi příšerkou a posádkou, hodnotil bych podstatně výš. 55%

Rovnodennost (2020) (seriál)

Tak zatímco většina komentujících spílá filmařům za obsazení Danici Curcic, tak já jí vidím jako největší pozitivum. Sice se nejspíš nikdy nestane předmětem mokrých snů, ale herečka je to skvělá. Samotný příběh, který propojuje zmizení autobusu plného studentů s mytologií, by nebyl špatný a asi by ani nevadilo, že vesměs nepřináší nic nového, kdyby chybějící invence byla vyvážená tempem vyprávění či alespoň něčím, co by člověku zůstalo v paměti. Jenže ani jedno jsem se u nedočkal. Sem tam se zablýsklo na lepší časy co se atmosféry týče, pár lehce nadprůměrných sekvencí a to je asi tak všechno. Samotný konec pak byl vyloženě na pěst. 35%

Os Exterminadores do Além Contra a Loira do Banheiro (2018)

Brazilská komediální variace na televizní lovce duchů, kteří se ke své hrůze musí utkat s opravdovým strašidlem. Na začátku pobavila vtipná poklona Candymanovi, pak následovala nutná a nudná cca půlhodinová předehra a prakticky ihned po vstupu do inkriminované budovy, v tomto případě školy, se to rozjelo. Bittar de facto přes hodinu servíruje jednu brutalitku za druhou vybuchujícími hlavami počínaje a oživlými embryi či exkrementy konče. Sem tam se sem vloudí odkaz na hororové klasiky jako je Kruh či Vymítač a chvilkami dokáže být film i vtipný. Na druhou stranu pokud zrovna nestříká krev a nevyhřezávají vnitřnosti, je si režisér dost nejistý, což se odráží na tom, co vypouští postavy z úst. Jasně že jsem nečekal vytříbené dialogy, ale nějaká zapamatovatelná hláška by měla být samozřejmostí. i tak se ale jedná o veskrze zábavný splatter a vůbec bych se nebránil tomu, kdyby do toho stejný tvůrčí tým šlápl i v budoucnu. 75%

V džungli (2019)

Zahrané i natočené je to výborně, ale příběh kulhá na obě nohy. Asi nejvíc to připomíná road movie, během které si dominantní a submisivní bratr ujasňují své pozice ve vzájemném vztahu, přičemž katalyzátorem je tu jako v mnoha podobných případech holka. Jenže celkově to působí strašně prázdně a hloupě. Pár vypjatějších momentů tady je a to minimum bite, působí příjemně brutálně, ale je toho zoufale málo a sami herci ten zbytek utáhnout nestačí. 35%

Manželská historie (2019)

Z mého pohledu trošku klišé, ale na druhou stranu každý, kdo si procházel rozvodem nebo tahanicemi o dítě, si tu to své určitě najde. Johansson a Drivera příliš nemusím, ale oba tady byli excelentní a tak 80% filmu jde za nimi. Jinak příliš nechápu, jak tohle může někdo považovat za komedii. 70%

Sky Sharks (2020)

Vinou globálního oteplování roztaje ledovec věznící nacistickou výzkumnou loď a vzduch tak brzy začne brázdit žraločí Luftwaffe pilotovaná příslušníky Waffen SS - divize Zombie. Neskutečná hlína, která přešlapuje někde na hranici asylumáckých žraločin a slušných žánrových kousků. To se asi nejvíc odráží v gore, které je v jednu chvilku lahůdkové a v té druhé nechutně digitální. Ale protiklady se přitahují a dohromady to funguje. Jinak masky esesmanů jsou solidní, herci příšerní, tempo zběsilé a nápady šílené. Zkrátka guilty pleasure ve své nejčistší podobě. 75%

Kolskaja sverchglubokaja (2020)

Rusové si tentokrát vzali na paškál Kolský vrt, o kterém se traduje, že vede až do pekla. Výzkumný tým se ovšem nepotká se zásvětními knížaty a jejich poskoky, ale s parazitickou plísní, která si s pekelníky v ničem nezadá. Prostředí a atmosféra podzemního komplexu jsou super a filmařům se ho daří plně využívat. Projevy nákazy mají také něco do sebe, ačkoliv bych uvítal víc momentů podobných těm s první nakaženou. A za jedna mají i herci, přičemž Milena Radulovič mě upoutala už v Balkánské hranici a tady mi dala další důvod k tomu, abych si jí všímal i v budoucnu. Co se negativ týče, tak tu je z mého pohledu vlastně jen jedno. Spousta scén se odehrává ve výparech či při blikajících zářivkách, případně při obojím. Řada věcí je tak jenom tušená, což je škoda, protože finance tu na to určitě byly. Obzvlášť ve finále to zamrzí, protože to, s čím se tam hlavní hrdinové potkali, působilo na první pohled -pro někoho SPOILER- nádherně hellraiserovsky. Každopádně další výborný debut relativně mladého režiséra, který má nesporný potenciál. 80%

The Barge People (2018)

Po příšerném Escape from Cannibal Farm jsem si řekl, že dám Steedsovi ještě jednu šanci a musím říct, že k nějakému progresu došlo. Herci sice zůstávají mizerní a víc než polovinu filmu režisér neví kudy kam, ale když se objeví mile namaskovaní mutanti trousící hlášky typu "Rádi se díváme, když trpíte!", začal jsem docela bavit. Nabralo to docela tempo, krev hezky nemožně cáká a především se tu najde spousta momentů, kterým se dá zasmát. Fanouškem podobných céčkových exploťáků se sice nikdy nestanu, ale jednou za čas to překousnu. 40%

Zvrácenost strachu (2020)

Zpočátku se zdá, že půjde o klasický lesní survival, kdy rodinu žijící v osamělé lesní chatě terorizuje vlk, ale nakonec to vezme trochu jiný směr, ačkoliv vlčí nebezpečí zůstává. Upřímně řečeno ono se tu toho po většinu času zase tolik naděje, nicméně je tu stále cítí napětí, které se postupně zvyšuje, nasnímané to také není špatně a bavili i pro mě ne příliš známí herci. Nejvíc mě ale dostal vyloženě ukrutný konec podpořený odpovídající muzikou. Ne že by byl závěr to v principu nečekaný, ale jeho ztvárnění mě dostalo. 75%

Spare Parts (2020)

Dívčí rocková skupina padne do spáru šílené sekty, která pro potěchu bohů pořádá gladiátorské zápasy. Asi nebudu sám, kdo v tom našel několik paralel se Spartakem, ale to tady vůbec nevadí. Holky jsou dostatečně sexy, na to, že se jedná o kanadské béčko, mají solidní úroveň i bitky a na své si přijdou i fandové mile nedokonalého gore. Potěší i našláplá muzika. S vypnutým mozkem za 60%.