Taková je Anglie (2006)

Zvláštní film. Jednak ho těžko pochopí ten, kdo se nevyzná v skinheadské historii a jednak ho může těžko pochopit ten, kdo není poddaným Jejího Veličenstva - stejně tak cizozemec nikdy nemůže úplně pochopit Pelíšky. Nicméně jako sonda do anglické společnosti z léta 1983 to bylo výborné a stejně tak byli výborní herci - ze začátku jsme měl sice trochu problém se Stephenem Grahamem, protože jeho role Tommyho z Podfu(c)ku se mi nesmazatelně vryla do paměti, ale postupem času jsem na Tommyho zapomněl a Graham mě mile překvapil. A pak tu byl pochopitelně skvělý Thomas Turgoose a zajímavá Vicky McClure jako Lol. 85%

Četa v akci (1987) (seriál)

Parádní seriál. Tohle by měli dávat místo všech těch přiblblejch béčkovejch kriminálek. Jestli se nepletu, tak tenhle seriál se nikdy nereprízoval.

Bathory (2008)

Původně to měla být třídílná televizní freska, ale jakýmsi nedopatřením se to v celku dostalo do kina. Jakubiskovi se podařilo nudit mě od začátku až do konce a nic na tom nemohly změnit výborné výkony Frielové a Rodena. Bylo to celé takové bezkrevné, dialogy jsou lepší i v Ordinaci v Růžové zahradě a kamera, která by to mohla alespoň trochu zachránit, také zrovna neboduje. Plán vykreslit hraběnku jako rozporuplnou osobnost částečně vyšel, ale obraz to byl zmatený a rozmazaný. Korunu tomu nasadili mniši v podání Polívky a Mádla - zatímco druhý jmenovaný neustále vyl, tak Polívka vymýšlel tak neskutečná hejblata, že jsem každou chvíli čekal, kdy se objeví profesor Orfanik - při špehování hraběnčiny koupele jsem si říkal "Hlavně nevytáhni foťák, hlavně nevytáhni foťák!"...........a vytáhnul. Nám, myslím tím Čechy a Slováky, prostě ty výpravné historické filmy nejdou. Pokud se budou tuzemští filmáři někdy v budoucnu pouštět do historické látky, tak by to měli spíše pojmout stylem Lva v zimě. Za Karla Rodena a Annu Frielovou dávam jednu hvězdu, ale nebýt jich, tak je to jasný odpad.

Já a moje příšera (2007)

Příjemná blbůstka pro děti s vydařenou potvorou. Mě osobně to vyloženě nenadchlo, ale moje šestileté dítě úplně zářilo a nesjpíš proto se takové filmy točí.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

John je sice starší a nějáká ta přebytečná kila jsou na něm taky vidět, ale to neznamená, že by během let něják vyměknul. Spíše naopak. Tuhle parádní akční jízdu jsem si užil od začátku do konce a dostal jsem víc, než jsem čekal. Stallone neobtěžuje zybtečeně nataženou stopáží a v necelé hodince a půl servíruje jednu krvavou lázeň za druhou - zejména při vyvražďování vesnice jsem měl oči vykulený a běhal mi mráz po zádech. Jedním slovem skvělé a co se žánru týče je to to nejlepší, co za posledních 20 let vzniklo. 90%

Kletba bratří Grimmů (2005)

Trochu nevyhraněné - není to ani pohádka, ani horor a nedá se to s čistým svědomím označit ani za akční či dobrodružný snímek. Navíc to sem tam působí zmateně, což je škoda, protože potenciál to mělo ať už jde o námět, režiséra i herecké obsazení. Rozpačitý dojem umocňovaly ještě béčkové triky, což bych v dnešní době a navíc u filmu s takovým rozpočtem nečekal. Ale na druhou stranu jsem se u toho v některých chvílích nebavil špatně a proto dávám 60%.

Gran Torino (2008)

Tohle bylo Clintovo sólo - protivného a jedovatého dědka zvládal na výbornou a já ho podezříval, že to ani moc nemusí hrát. Jinak těžko napsat něco, co by tu už nezaznělo - dobý scénář, výborná režie, kvalitní herecké výkony bezejmenných herců a netradiční konec. Film, který dokáže být jak napínavý, tak úsměvný či dojemný. Bravo! 100%

Paparazzi (2004)

Jasně - nikdo si nedělá o bulvárních novinářích přehnané iluze, ale čeho je moc, toho je příliš. Některé situace byly dotaženy až na hranici absurdity a některé z postav se chovaly vyloženě hloupě - jestliže vás někdo drží za jednu ruku nad propastí, tak mu přece nebudete vyhrožovat, že mu uděláte ze života peklo - novinář je tu prostě sviní za všech okolností. A takhle by se dalo pokračovat. Na druhou stranu herci jsou Mirky Dušíny, kteří mají právo vzít spravedlnost do svých rukou a bránit svoje rodiny za souhlasného přikyvování chápavého komisaře Dennise "bratrance Aviho" Fariny. Je to škoda - film měl slušné obsazení a dobrý námět, ale bylo asi chybou angažovat Paula Abascala, který měl do té doby zkušenosti jen s tupými seriály. 15%

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Skvělý pohled z druhé strany, který ukazuje, že i Japonci byli jen lidé, kteří měli rodiny a kteří nectěli žít jen proto, aby mohli zemřít za císařství. Eastwood se vyhnul patosu, který, díky bohům, vyplýtval na Vlajky našich otců a natočil protiválečné drama bez hluchých míst s několika silnými scénami, které se vryjí do paměti. 90%

Quantum of Solace (2008)

Důstojné pokračování Casina, ačkoliv několika kiksů se filmaři nevyvarovali. Za prvé to byl zřejmě přiopilý střihač, jehož kousky v akčních sekvencích byly vskutku ďábelské v tom špatném slova smyslu a za druhé pak Camillino neskutečně kýčovité zdůvodnění touhy po pomstě, které sice slušelo Tarantinově béčkovému Kill Billovi, ale tady vyznělo poněkud směšně. To, že na vás sem tam dýchne Jason Bourn, tu už bylo několikrát řečeno, ale já si nemyslím, že by to zase bylo až tak na škodu. 80%