Vzpoura v Seattlu (2007)

Tak nevim - na jednu stranu to byla výborně sestavená mozaika, občas naivních, příběhů, provázejících protesty v Seattlu, ale na druhou stranu to bylo příliš tendenční a ačkoliv si film snažil uchovat jakousi objektivitu, tak to nakonec byli demonstranti, kdo z toho vyšel jako ti hodní, co bojují za vyšší ideály. Umocnily to ještě závěrečné titulky. I přes to všechno jsem fandil policajtům.:D Zaujala také překvapiě velká koncentrace hvěz s Harrlesonem a Charlize Teron v čele a poměrně slušná akční kamera při policejních manévrech. 70% a mohlo to být lepší.

Sexy bestie (2000)

Pro mě jedna z kultovních věcí a pekelnym sólem Bena Kingsleyho, kterej nadával i potom, co všechny jeho životní funkce vypověděly službu.

Já, legenda (2007)

Poměrně neotřelé zpracování otřelého tématu s poměrně slušnou akcí a výborným Willem Smithem. Jsem spokojen.

Funny Games USA (2007)

Uf! Tak tady nelze určit jinou diagnózu než "naprosté psycho". Fantasticky zrežírované s neméně fantastickou kamerou a s do třetice fantastickými aktéry. Naomi Watts a Tim Roth odvedli výborné výkony, ale nic jiného jsem od těchto dvou nečekal. Nicméně oba je zastínil Michael Pitt, který se pro podobné role narodil a kterému zdatně sekundoval, do této doby pro mě neznámý, Brady Corbet. přiznám se, že jsem neviděl původní verzi, ale nemyslím si, že by mohla být o mnoho lepší. Tohle patří na žánrovou špičku.

V Bruggách (2008)

Už dlouho se mi nestalo, že bych v jednu chvíli mlátil hlavou smíchy do klávesnice, aby smích vzápětí vystřídal nával melancholie. Lehce ritchiovsky pojatý snímek, který má sice mnohem volnější tempo, což ale vůbec není na škodu, protože člověk se pak může soustředit na výkony obou dublinských rodáků Gleesona a Farella, kteří excelují.. Skvěle je doplňují Clémence Poésy a Ralph Fiennes, který se tam víceméně jen mihnul, ale postavu Harryho si střihnul s bravurou sobě vlastní. To vše bylo doplněno skvělou hudbou a nádherou středověkých Brugg. A odnesl jsem si z toho jednu důležitou poučku - nikdy nebudu prodávat trpaslíkům koňská anestetika.:D A vim, kam pojedu na dovolenou! 95%

Biznis (2005)

"Sammy byl něco jako Robin Hood........akorát že bral všem a dával jenom sobě." Nick Love natočil film ne nepodobný Fotbalové fabrice, což umocňovali Dan Dyer a Tamer Hassan v hlavních rolích, ale to vůbec není na škodu. Není to sice tak natřískaný hláškama, ale ten vtip, spád a nulový morální ponaučení je tu taky, takže pokud táta řikal "Jestli nechceš dopadnout jako já, vyhejbej se zločinu, děvkám a drogám.", tak vemte krk na to, že mlel pěkný blbosti.85%

Pravidla násilí (2007)

Co se může stát, když vyfakujete v noci na lesní cestě auto, který předjíždíte? No to je přece jasný - skočí vám do cesty jelen, znásliněj vás tak, že nemůžete chodit a kvůli vyraženýmu oku už si ho nemůžete ani vyhonit. Policie pochopitelně nic neřeší, takže se zdá, že jsou prasáci z obliga. Jenže jako na potvoru vám zrovna umře táta, kterej má jen tak mimochodem plnej šuplík bouchaček a když cestou z rodnýho domku málem vrazíte do cválajích jezdců, mezi nimiž se násilník nachází, je jasný, co bude následovat. Nebylo to napínavý, nebylo to brutální a už vůbec to nebylo syrový, jak tvrdil distributor. Taková snůška nesmyslů se opravdu jen tak nevidí. Jak Danny Dyer, tak Gillian si tohle za rámeček nedají. Dávam jednu hvězdu za nahatou Gillian, která je i ve čtyřiceti kost - to bylo totiž to jediný, co stojí za zmínku.

Východní přísliby (2007)

Vincent Cassel a Naomi Watts - to prostě nemohlo dopadnout špatně a taky nedopadlo. Naomi podala standartní tj. vynikající výkon a Cassel si střihnul mafiánského synka s gustem. Nicméně oba je, dle mého názoru, zastínil Viggo Mortensen jako chladnokrevný bezcitný parchant. Co se zápletky týče, tak může mít člověk pocit, že už to někde viděl, ale přesto to nepostrádalo originalitu a děj měl spád, takže jsem se ani chvilku nenudil a když k tomu přičtu několik povedených naturalistických scén, vycháží mi z toho 90%.

Clona (2008)

Nuda se stokrát ohranými tématy a s naprostou absencí lekaček. Vychvalovanou původní verzi jsem neviděl, ale po tomhle paskvilu na ní ani nemám chuť.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Zatímco první díl se soustředil povětšinou na Mesrinovy akce, tak ten druhý se spíše soustředí na Mesrina jako takového a v plné nahotě ukazuje to, že to byl strašnej parchant, ale i přes to všechno s ním člověk musel díky Casselovi sympatizovat a to i po útoku na novináře. A samozřejmě tu byla krásná Ludivine Sagnier, o které se nadarmo neříká, že je to nová Bardotka. Zkrátka tohle se Francouzům povedlo a já pevně doufám, že nám co nejdříve nabídnou něco v podobném duchu.