Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Parádní gangsterka francouzského střihu s dobrou akcí a výbornými herci. Cassel vystřihl Mesrina skvěle a myslím, že to byla dosud jeho nejlepší role.

Z Londýna do Brightonu (2006)

Chvilkama jsem je zíral s vytřeštěnýma očima. Film, který prakticky nemá hluché místo, ale chce to trochu otrlosti, aby u toho člověk vydržel, kor když si uvědomí, že něco podobného se dnes a denně opravdu děje.

Kidulthood (2006)

Zajímavé generační drama odehrávající se ve "stokách" Londýna, ale přeci jen mi to přišlo sem tam až přehnané a trochu příliš americké. Jasně - všichni jsme podobné grázlíky jako byl Sam na škole potkávali a v 15ti jsme vyváděli psí kusy, ale tohle bylo z mého hlediska trochu moc. Přesto si to čtyři hvězdičky zaslouží.

Dospělost (2008)

Podle mě mnohem dospělejší a lepší než první díl. postavy se chovají přirozenějí a já se zase rád podíval na periferii londýnského podsvětí. Trošku mě zamrzelo, že Danny Dyer tam měl jen štěk, protože jsem se na něj docela těšil, ale i tak je to za 90%.

Kurýr 3 (2008)

Já vím, že je to jednoduchá blbost plná nelogičností, ale marná sláva - Jasona Stathama a jeho Franka Martina prostě žeru a když se do toho ještě vloudí šmrncovní pihatá zrzka Natalya Rudakova, tak musim dát minimálně 75% i kdybych nechtěl.:D

Labyrint lží (2008)

Já jsem spokojen. Výstižně popsaná situace na Blízkém východě a kvalitní herecké obsazení daly zapomenout na některá hluchá místa a mírný nedostatek akce. Moc se mi líbil Mark Strong, který zahrál čéfa jordánské tajné služby na jedničku. Přišlo mi to trošku jako povedený mix Království a Odvlečeného. 80%

Valkýra (2008)

Slušně odvedená práce, ale zase to nebyla žádná bomba. Ten lehce dokumentaristický styl trošku škodil. Nejsem příznivcem nějákých složitých psychologických sond do nitra filmových postav, ale tady ta povrchnost až trochu vadila. Cruisovi jsem Stauffenberga moc nevěřil a stejně tak mi neseděl David Bamber jako Hitler, ale potom, co předvedl Bruno Ganz v Pádu Třetí říše, se není čemu divit. Také mě trochu mrzí, že nedostal více prostoru Kenneth Branagh - možná, že kdyby ho obarvili, tak by byl lepším Stauffenbergem než Cruise. Ostatní herci předvedli v poskytnutém prostoru maximum. Na druhou stranu oceňuji, že ač člověk věděl, jak to dopadne, tak se přesto neubránil při spuštění operace Valkýra myšlence, že by to mohlo nakonec vyjít - kor když na začátku všechno klapalo. A také jsem se při výbuchu ve Vlčím doupěti strašně lekl a to jsem věděl, že to přijde. Suma sumárum 3,5 hvězdičky a neodbytný pocit, že se z toho potenciálu dalo vytřískat víc.

Zastav a nepřežiješ (2006)

Hodně slušná akčňárna s Jasonem Stathamem honícím adrenalin na všech možnejch i nemožnejch místech. Bavil jsem se od začátku do konce a několikrát jsem se vážně zasmál. 75%

Krvavá neděle (2002)

Uffffff - tak to byla síla. Nájezd to mělo sice pomalý, ale to, co se začalo dít ve chvíli, kdy průvod vyrazil bylo něco otřesného a z hlediska filmařského úchvatného. Bylo to tak reálné, že mi běhal mráz po zádech a několikrát jsem se přistihl s hlavou v dlaních. Tenhle film dokáže člověka vtáhnout do děje a i když chcete pryč, tak prostě nemůžete a musíte dojít až na konec, kde na vás čeká přihláška do IRA, kterou bych nejspíš po zhlédnutí filmu bez mrknutí oka podepsal.

RocknRolla (2008)

Ritchie tohle prostě umí a já jsem od něj dostal přesně to, co jsem čekal. Samozřejmě, že to nedosahuje kvalit Snatch a Lock, stock...., ale těmto snímkům se v daném žánru těžko něco vyrovná. Možná je to tím, že tady chybí někdo ražení Vinnieho Jonese nebo Franka Harpera - ostatně nic proti Marku Strongovi, zahrál svojí roli skvěle, ale nemohu se zbavit pocitu, že právě Vinnie by té jeho postavě dodal ten správný šmrnc a u Karla Rodena si myslím, že mohl být trochu psychopačtější, ale i tak jsem se výborně bavil.