Mrtvý bod (2015) (seriál)

Fajn nápad. Sice jde jen o další hlavolamovou akční krimi, ale vodítka k jednotlivým případům jsou vyvedena originálním způsobem. Dobré je i to, že seriál má celkem široký záběr, takže se tu najde jak klasická kriminální zápletka, tak motivy špionážní či teroristické. Kromě řešení případů je tu samozřejmě linka hlavní hrdinky, která se snaží zjistit, co je vlastně zač, hry v podání CIA a FBI a najde se i pár minipříběhů vedlejších postav, které dotvářejí kompaktní celek. Jediná výhrada směřuje k občas až krkolomnému řešení a vyřešení některých deliktů, ale to se dá v pohodě přehlédnout. 85%

X-company (2015) (seriál)

Televize z toho přímo dýchá a svým zpracováním patří seriál spíše do 90.let, protože dnešním vysokorozpočtovým projektům nemůže konkurovat. To platí i pro naivní zpracování. Diverzní skupina, byť plná poměrně sympatických lidí, nepůsobí zrovna důvěryhodně a psát o nich jako o superagentech je značně zavádějící. Výjimečný je tu jen jeden z nich a to díky své fotografické paměti. Způsob provádění sabotáží působí místy úsměvně a tvůrci až příliš počítají s hloupostí Němců. Co mě rozesmálo nejvíc je skutečnost, že téměř na každou akci létají agenti z kanadského Ontária. Zprvu jsem si myslel, že mají základnu v Británii, ale z tohoto omylu mě tvůrci brzy vyvedli. Ale i přes zmíněná negativa mě to baví, protože téma II.SV je stále atraktivní, herci na čele s Evelyne Brochu odvádějí slušnou práci a z celého seriálu je cítit sympatická snaha. 70%

Wrecker (2015)

Mustang předjede tahač, Tahač předjede mustang. Mustang předjede tahač. Tahač předjede mustang. Mustang předjede tahač. Tahač honí mustang. Tahač předjede mustang. Mustang předjede tahač. Tahač předjede mustang. Mustang honí tahač. 10% za mustanga s tahačem.

Jekyll a Hyde (2015) (seriál)

Pilot mě docela bavil, ale pak začal seriál ztrácet dech. Nevadily by mi ani tak prvky tajných společenství, které stojí na straně zákona či na straně zločinu, ačkoliv normálně tyhle konspirační partičky nemusím, nijak mě neurážela ani přehlídka povedených či méně povedených kratur, ale co mě štvalo byla parodičnost, do které seriál v mých očích čím dál tím více sklouzával. Vidět je to zejména na záporácích, ale počáteční kouzlo ztratil i hlavní hrdina a to jsem byl z Batemana coby Jekylla zprvu nadšený. Po čtvrtém dílu Jekylla i Hydem odpískávám. Škoda. 35%

Všechno, co chceš (2015)

Od Pythonů bych sice čekal trošku víc břitkosti, ale i tak jsem si tuhle komedii o všemocném učiteli užil. Simon Pegg je v rámci žánru jistota, Kate Beckinsale vypadá pořád úžasně a navíc jsem si odnesl ponaučení, že kdyby se mi jednoho dne dostalo podobného daru, musím si dát pozor na formulaci přání. Třeba "chytit autobus" se dá vyložit všelijak. 75%

Everest (2015)

Hodinu a čtvrt se nedělo nic. Štědře placený zástup známých jmen jen plkal, poflakoval se po základním táboře, případně volal podobně štědře placeným manželkám. Kormákur jen občas nabídl pohled na majestátní horskou krajinu, aby jsme jako věděli, že jsme v Himalájích. Pokud měla tahle část sloužit jako doba, ve které měl divák navázat vztah s postavami, tak to hrubě nevyšlo. Osud všech přítomných mi byl ukradený. Když se pak začalo padat, mrznout a umírat, jakž takž to šlo, ale pořád mě to nějak nebralo. A moc to nevylepšila ani účelová hra na city. Po technické stránce je to asi dobré, ale celkově je pro mě Everest velkým zklamáním. 35%

Agent X (2015) (seriál)

Obyčejně dávám seriálům šanci do pátého dílu, než je odstřelím, ale tady mám po druhé části jasno. Už samotný námět je trochu vachrlatý. Víceprezident(ka) nafasuje klíč od svého sídla a uvnitř domu musí najít skrytý zámek, který odhalí vstup do podzemí, kde má základnu ultrasupertajný agent, který slouží výhradně druhému muži/ženě ve Státech, aby bránil jejich zájmy. Neuvěřitelně laciné a naivní. A takové je i celé zpracování seriálu. Tohle by možná mohlo fungovat tak před dvaceti lety, ale v současné konkurenci televizních špionážních projektů to nemá šanci. A nezacharňuje to ani casting, protože hlavní hrdina je naprosto nevýrazný a Sharon Stone působí poněkud směšně. Docela by mě zajímalo, po kolika dílech to utnou. 10%

Berkshire County (2014)

No jo, když ono schéma chůva-děti-psychopat(i) dobývající se do baráku nedává příliš prostoru pro nějakou inovaci. Berkshire County je naprosto tuctový thriller, který má sice poměrně sympatickou hlavní hrdinku, ale ani ta není důvodem pro to, že film vůbec existuje. V závěru se tvůrci sice pokusili o nějakou nástavbu, ale ani tou to nijak nevylepšili. Čistokrevná zbytečnost. 30%

Howl (2015)

Po dlouhé době vlkodlačí záležitost, která funguje. Slušná atmosféra, solidní masky, gore tak akorát a příjemní herci. Jako dobrý nápad se ukázalo i spojení s train invasion, kdy vlkouši obléhají ztroskotanou mašinu. A tak jediné, co trochu zamrzí, je málo Seana Pertweeho. Hyett ukázal už posledně, že umí a tady to potvrdil. 75%

Dude Bro Party Massacre III (2015) odpad!

No ono je sice hezké, že má film ten véháeskový look, jenže já si pamatuju, že mě ta kvalita obrazu už tenkrát pěkně s*ala, takže jsem žádnou nostalgickou slzu nezamačkával. Jinak se jedná o tradičně špatnou parodii, která se může směle měřit s mizériemi typu Scary Movie a podobně. Jen je tu víc krve a vnitřností. Nedokoukáno.