Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Walking Dead mě ze začátku bavilo, ale postupem času jsem seriál odpískal, protože to bylo pořád dokolečka to samé a příliš nechápu, že jsem čekal od prequelu něco jiného. Každopádně nedočkal jsem se. Epidemie udeřila, lidé propadají panice a my sledujeme osudy jedné nepříliš funkční famílie, kterou by asi nastávající situace měla stmelit. Takže klišé jako prase, postavy spíš nesympatické, nebo úplně na pěst (Frank Dillane) a ataky zombie sice na úrovni, ale zase nic, co bych už neviděl jinde. Jo kdyby to byl film-prequel, tak by to byla jiná, ale se seriálem čas trávit určitě nehodlám. 30%

Dust of War (2013)

Na mě to působilo tak, že parta filmařských nadšenců sehnala všechny kámoše, kámoše kámošů, do klobouku vybrali pár doláčů, na vrakáči dali dohromady pár šlupek, který naplnili kdejakou veteší, co se jim válela ve sklepě, cestou někde v hospodě nabrali Tonyho Todda a vyrazili si do Jižní Dakoty natočit svoje vlastní malý postapo. A povedlo se. Mad Max byl hodně cejtit a jakkoliv jsem vegetolovi nevěřil, byl přítomen i Terrence Malick a to víc než příjemně. Poradit si takhle s tak malým rozpočtem zaslouží poklonu. 65%

Contracted: Phase II (2015)

Zatímco v předešlém díle se rozpadala ona, tak tady se rozpadal on. Co se týče samotné přeměny, tak tady opět nebylo co vytknout, ale tvůrcům bylo jasné, že jen zkopírovat jedničku by asi nestačilo. A tak to řízli klasickým zombie béčkem a začali se pídit po původci nákazy. Jestli to byl dobrý nebo špatný nápad nedokážu zcela jistě říct, ale faktem zůstává, že dvojka sice nepůsobí jako parazit na úspěšném prvním filmu, ale zároveň nedosahuje jeho kvalit. 50%

Glue (2014) (seriál)

Taková klasika ze zapadákova, kde jedna vražda spustí kolotoč událostí, díky nimž začnou ze skříní vypadávat kostlivci. Občas to trošku zaškobrtne, místy zanudí, ale tam, kde scénář a režie trošku haprují, napravují vše postavy, které jsou výborně napsané a samozřejmě herci, kteří je ještě lépe zahráli. Už dlouho se mi nestalo, abych viděl tolik neznámých tváří zahrát tak dobře. Potěšil mě i fakt, že jsem až do konce netušil, kdo je vrahem a to se počítá. Určitě se ke Glue nebudu v budoucnu vracet, ale za podívání rozhodně stojí. 70%

New Kids Nitro (2011)

Po tom, co tahle partička kokotů předvedla v předešlym díle, mi přišla srážka se zombie jako něco naprosto přirozenýho. Jenže bohužel se to moc nevyvedlo. V New Kid Turbo se totiž evidentně všichni vydali až na maximum, a tak je NKN jen slabším odvarem, ve kterym se sice najde pár solidních fórků, ale víc než kdy jindy tady platí pořekadlo, že opakovanej vtip není vtipem. 30%

New Kids Turbo (2010)

Úchylnej film o pětici asociálních ultradementů, kteří se s nedostatkem peněz a dluhy vyrovnávají v ultradementním a asociálním duchu. Když tak o tom, přemejšlim, tak tady nebyl jedinej člověk, co by nebyl absolutní kretén, ale přesto NKT nepůsobí tak vyumělkovaně a trapně, jako 90% filmů s Jimem Carreym a jemu podobnymi. Je to prostě originálně debilní, krvavý, sprostý a dobrý. A závěrečnou přestřelku jsem si užil dokonale. Už jen kvůli ní se to vyplatí vidět. 75%

Krvavá revoluce (2008)

To co se dělo v ulicích se mi líbilo. Přestřelky měly punc věrohodnosti, postavy se chovaly adekvátně k vzniklé situaci a hlavně se tu neobjevil žádný geroj, který by hrdinně padl za vlast a umírající vypouštěl kdejaká moudra. Co mi přišlo tak trochu zbytečné byla milostná linka, kdy je manželka hlavního hrdiny, důstojníka estonské armády, v merku vůdce pučistů, který je do ní zamilovaný. To působilo strašně neohrabaně a dal bych přednost tomu, kdyby na úkor romantiky tvůrci vyplnili daný prostor politickým pozadím, které bylo podáno jen tak letem světem. Ale jinak spíše spokojenost. Ostatně vždycky potěší, když dostanou bolševici na prdel. 70%

Cena moci (2015)

Politik plný ideálů odhodlaný páchat dobro má tak trochu problém s ženskejma a tak když se odmítne zaprodat ropné korporaci, vyjdou jeho zálety najevo. A to se v Americe neodpouští. Kromě toho chudák kongresman při každém mimomanželském pichu evidentně trpí a aby toho nebylo málo, jsou tu problémy s otcem a tak trochu i s alkoholem. To všechno ho limituje v páchání dobra, čímž opět evidentně trpí. Role jak stvořená pro Cage, který tady pravděpodobně překonal svůj rekord v počtu psích pohledů. Nebylo nic platné, že byl obklopen Connie Nielsen, Sarah Paulson a Peterem Fondou, kteří se mu snažili přihrávat, protože ať udělali cokoliv, pokaždé to skončilo projevem vořecha trpitelsky očekávajícího výprask a sladkobolnými patetickými bláboly. Ale zase jsem se u toho občas zasmál a za to si to těch 30% zaslouží.

Černá ovce (2012)

Blackbird je možná až moc civilně pojaté drama. Jo, ono by to takhle asi ve skutečnosti probíhalo, protože skutečná či domnělá kriminální činnost a následné vyšetřování nejsou sledem vypjatých situací, nicméně ve filmovém podání člověk něco podobného čeká a chce. Ne že by tu dramatické momenty chyběly, ale nebylo jich tu tolik, aby dokázaly překrýt občasné režijní i scénáristické tápání. A to platí i pro herce v hlavní roli, u kterého mi chyběly výraznější emoce. Tudíž v tomto případě zvítězil obsah nad formou a divák může jen kroutit hlavou nad tím, kam až dostane nevinného kluka internetový štěk vycházející z frustrace. A to všechno jen proto, že se trošku lišil. Ale čekal jsem víc, než jen vrtění hlavou. 50%

Pravdivý příběh (2015)

Když chcete točit víceméně komorní drama/thriller o dvou hercích, musíte mít v prvé řadě talent. Pokud nemáte talent, musíte mít alespoň herce, kteří by vaší neschopnost dokázali zamaskovat. Pokud nemáte ani talent a ani herce, tak se prosím na podobné projekty vyserte. 10%