Ledová smrt II (2008)

Halloween po norsku podruhé a opět výborně. Od prvního dílu je tu jediný rozdíl a to ten, že šílený horal své oběti kuchá v nemocnici, jinak se jedná veskrze o to samé. Ale na Severu to zkrátka umí, takže to nepůsobí ani jako vykrádačka, ani jako klišoidní, ačkoliv je to obojí. 70%

Den poté (1983) (TV film)

Nemohu si pomoci, ale mě se to nelíbilo. Je sice moc hezké, že nám tvůrci dokázali přiblížit celý ten proces jaderné války celkem důvěryhodně, ale to dokáže i leckterý hraný dokument, trvající necelou hodinu. Tohle bylo zdlouhavé, nudné drama, se špatně napsanými postavami a mizerným scénářem. Dalo se to natočit mnohem lépe. 30%

Resistance (2011)

Ono "co by, kdyby" je v tomto případě jen lákadlo na diváka. Tenhle příběh se mohl odehrát v okupované Francii nebo při ruském tažení. Přesto je v tomto případě sychravá anglická atmosféra pro podobně laděné drama jako dělaná a otázka, zda je nezištná pomoc nepřítele kolaborací je zde pokládána s palčivou naléhavostí.. Potěšili oba hlavní protagonisté Tom Wlaschiha a Andrea Reiseborough. Nedoceněný film. Alepoň na ČSFD. 70%

Z cizího krev neteče (2013)

Proti Batemanovi vcelku nic nemám a uznávám, že jeho komediální talent má určitou úroveň, ale Melissa McCarthy je odpudivá osoba ve všech hereckých polohách a její projev je naprosto nedůvěryhodný. Některé scény snad mohly být i vtipné, ale tahle sloní samice je bez pardonu zabíjela. To už by snad byla lepší i Cameron Díaz a to už je co říct. jedná se tak o komedii bez vtipu, kterou jen trošku zachraňuje Robert Patrick jako vymahač a jeho konkurence v podání Genesis Rodriguez a Tipa Harrise. Ale jinak kde nic, tu nic. 10%

Legendární parta (2012)

Rusofilní Santa, víla řízlá dinosaurem, bojovej zajíc, Sandman, ze kterýho Gaiman hryže klávesnici a metrosexuální albín vs. Jude Law, kterej chce ovládnout dětskej svět. Místy vtipný, animace na úrovni, ale z mýho pohledu to není ten typ animáku, kterej by dokázal pobavit jak děti, tak dospělý. 60%

Za hranicí strachu (2007)

Nehorázná blbost. Začátek sice navnadil a já zadoufal, že se bude jednat o nějakou výživnou řezničinu, ale všechno bylo zase jinak. Borderland sklouzl do klasickýho teenagersko-křupanskýho střetu osolenýho, ne poprvé, nějakym tim náboženskym motivem a, zase ne poprvé, pitomou a nevhodnou romantikou. První polovina filmu byla naprosto úděsná a ta druhá byla jen o málo lepší. Když se totiž začalo něco dít, odehrávalo se to výhradně v šeru. Když si k tomu přičtete bandu nesympatickejch kopyt, neni to na víc, než na 10%.

Mimo zákon (2005)

Zkorumpovaní policisté, nezkorumpovaní policisté a novinář, který se snaží najít pravdu o zločinu. Jedno z nejomílanějších témat, které se navíc tvůrci nesnažili nějak inovovat, takže všechno šlo podle not, které byly napsány před desítkami let. Záleželo tedy na hercích a tady se celkem překvapivě sešla docela silná sestava. Ačkoliv jsem čekal, že trojice Freeman-Spacey-Timberlake celý film potáhne, nakonec to byli Dylan McDermott a LL Cool J, kteří své kolegy docela i přehráli. Na jedno kouknutí dobré. 50%

Pot a krev (2013)

Zklamání. Vzhledem k obsazení jsem čekal nabušenou jízdu řízlou špetkou černého humoru, u které nebudu muset příliš přemýšlet. Ostatně od Baye nějaké sofistikované dílo nešlo čekat. Jenže právě o to se, bohužel, pokusil. Chvilku si hrál na Coeny, chvilku na Ritchieho, ale málokdy se snažil být sám sebou. Zkrátka je tu příliš kecajících svalů a nic víc. Takhle teda ne. 40%

Kopačky (2008)

Zápletka je ohraná až to bolí. On je podvedený, odjíždí se z toho dostat do příjemného prostředí a potká lásku. Každopádně tady se "hřeší" na skvělé herecké obsazení a je opravdu jen málo romantických komedií, kdy to všem sedne talhle dokonale. Kirsten Bell, ačkoliv jí moc nemusim, co by podvádějící herečka výborná, Russel Brand v roli střeleného britského zpěváka víc než ucházející, Jason Segel má komediálního talentu na rozdávání, no a Mila Kunis...............zjistěte mi kde bydlí a já jí půjdu dělat podnožku. 80%

The Last Will and Testament of Rosalind Leigh (2012)

Náboženská témata mám rád a tohle mi hodně sedlo. Celým filmem se táhne hutná a nepříjemná atmosféra, kterou zpestřuje několik opravdu strašidelných okamžiků, při kterých mi naběhla regulérní husina. Na druhou stranu chápu, že pro leckoho je to nestravitelné, protože tempo je velmi pomalé a halvní hrdina působí silně nesympaticky. Nicméně věřím, že třeba fanoušci Sauny si tady přijdou na své. 80%