Poslední výkřik (2012) odpad!

Tak nejdřív volal Macura Džambulce a ona se pak prala s Rychtářem. No a potom..........no jak by řekl lobbista Janoušek.......se stalo něco zvláštního.

Očista (2013)

Hlavně probůh nikdo nepřemejšlejte, jestli by to takhle fungovalo. Nefungovalo. Ale nápad na film to je bezpochyby dobrej. Když jsem si přečetl, že tohle maj na svědomí tvůrci Paranormal Activity, obrátil jsem oči v sloup a přemejšlel, jestli se do toho vůbec pustit. Nakonec jsem jim dal šanci a ty vole. Možný spoilery. Celkem krátký uvedení do reality, zaklapnout dveře a hurá, zabijačka může začít. Nejde o to, jak stupidně byly zábrany prolomeny. Jde o to nahánění po baráku, o to napětí, o úžasnou atmosféru a o ten špičkovej konec. Tohle byla prostě paráda. Hodnocení, jako už tolikrát, moc nechápu. 90%

Jedna mezi oči (2012)

Áááááá! Sly zraje jak víno a je drsnější než za starejch časů. Hill si si vzpomněl na Poslední zůstává a poslal do světa akčňárnu, která se s ničim nepáře, nevymejšlí žádný veletoče či filosofický myšlenky, ale jen baví nás, tupou masu. A ta závěrečná rvačka. Kam se hrabete, všichni vy tajní agenti. 95%

Bohem zapomenuté město (2008)

To mohlo bejt táááák dobrý. Stačilo by, kdyby se přes kameru hodilo pár filtrů a režisér dokázal alespoň trošičku pracovat s napětím, ale to se bohužel nekonalo. Vyniklo tak neherectví všech zúčastněných, ačkoliv hlavní představitelka byl přitažlivá bytost. Přesto na mě tenhle, spíše televizní, horor docela zapůsobil, takže i přes převažující kritiku to vidím jako čistý průměr. 50%

Babovřesky (2013)

Takže je tu čtvrtina hodnotících, kteří jsou schopni Babovřesky skousnout. Pak tady máme tu čtvrtinu, kterým se prostě nelíbí. Dalších 25% dá Troškovi odpad, protože pro ně neni intligenčně na výši a taky to neni Refn ani Jarmusch a přitom si před puštěním filmu mysleli, že jo. No a ta poslední banda, což jsou největší hloupové, se chová podle skupiny předešlý, aby jednou dosáhli stejný úrovně. Ne, Babovřesky nejsou nijak povedenym filmem. Troška se pokusil o návrat k Sluncím a senům a řízl to Kameňáky, což konkrétně pro mě není zrovna povedený mix, ale na druhou stranu nemůžu říct, že bych se občas nesmál. Smál. A někdy dokonce i nahlas. Troška sice není můj šálek kávy, ale nebudu mu dávat odpady jen proto, že je to Troška, nebo proto, že ho nějakej samozvanej kritik s vysokym počtem bodů odsuzuje. 40%

Kleopatra (1999) (TV film)

Ona je ta Leonor Varela hezká holka, o tom žádná, ale také je to příšerná herečka. Stejně tak je špatným Caesarem Timothy Dalton, příšerným Antoniem Billy Zane a Graves může být vším, ale rozhodně ne Octavianem. Jo, oháklí byli pěkně a výprava taky ušla, ale jinak to bylo to nejpříšernější zpracování Kleopatry, jaké jsem měl kdy možnost vidět. A to i včetně té české muzikálové.......nesnášim muzikály! 10%

Vymítač ďábla: Zrození (2004)

S tímhle vymítačským hororem nemám vůbec problém. Předně jsem si to nijak nespojoval s klasikou 70tých let, což se nejspíš mnohým nepodařilo a tomu odpovídá i hodnocení. Takže jedná se o solidní horor se slušnou výpravou a přehledným vizuálem. Takže žádná komíhající se kamera, žádný zběsilý střih. Scénář plný klišé zachraňuje slušné vypravěčské tempo a sympatické obsazení v čele se Stellanem Skarsgardem. Závěrečná exorcistická scéna sice může u někoho vyvolat úsměv, ale já s ní byl i tak spokojený. Slušná práce. 70%

Váhavý fundamentalista (2012)

Příběh mladého Pákistánce, kterému po dosažení amerického snu změní život 11.září. Určitě rozporuplné a v USA tenhle film nebude populární, protože je tu celkem bez příkras vidět, jak si americká paranoia vybrala daň na lidech, kteří byli ke Státům loajální. Na druhou stranu je tu i moment, který zažila nejspíše spousta muslimů a totiž hrdost nad tím, jak jejich souvěrci dokázali ponížit arogantního obra. Film, který vás prostě nenutí vybírat si stranu a to se vidí málo. Herecky vydařené a to včetně podivně oteklé Kate Hudson. 80%

Albino Farm (2009)

Čtveřice studentíků vs. zdegenerovaní vidláci. Inspirace Horami je celkem zjevná, ale zase mě tyhle horory neurážej a navíc dnes už nic moc novýho vymyslet nejde. Ta parta mladejch mě pochopitelně štvala, ale potěšilo, že to největší hovado si vzali uslintaní burani do parády jako první a zbytek už byl jakž takž snesitelnej. Čo mě ještě trošku vadilo bylo šero, ve kterém se většina důležitých scén odehrávala. Naopak se mi líbila nadrbaná zrůda, mimino a stanovej závěr. Celkově pro mě docela překvapení. 60%

Střepy v hlavě (2008)

Audiovizuální courák, který se vleče z Hlaváku do Berouna hodinu a půl. Normálně se jedná o hezkou cestu, ale pokud stavíte u každé boudy, tak se stává unavující a to i přesto, že okolí je stále hezké. Škoda, že Ellis nenašel nějaký zrychlující prvek, protože i přes krátkou stopáž se Střepy občas táhly. To sice zachraňoval výborný scénář a skvělá Lena, ale ani to nepomohlo zaplnit ta hluchá místa. Škoda. 60%