Your Honor (2020) (seriál)

Velké sólo pro Cranstona! Jeho výkon je o to hodnotnější, že v tomto případě nejde o klasický vývoj postavy. Soudce, který nade vše ctí principy spravedlnosti, je nucen v důsledku neblahých okolností ohýbat zákon a manipulovat vyšetřování i soudní řízení. Zároveň to ale nedělá bezvýhradně a je si vědom, že porušuje vše, co dosud stálo na vrcholu jeho hodnotového žebříčku a tak téměř při každém kroku svádí vnitřní boj. Pomalé tempo poskytlo Cranstonovi moře prostoru a on do role dokonale vžil. Pokud za tohle neposbírá všechny možné ceny, tak za co už. A neméně potěšil Stuhlbarg jako jeho protihráč. Je to sice gangster nejhrubšího kalibru, ale zároveň i milující otec a člověk s ním chtě nechtě občas sympatizuje. To mě bavilo. Zbytek aktérů tu vlastně jen přihrává, ale dělá to dokonale a třeba Hope Davis je naprosto boží. Bohužel to kazí představitel soudcova syna Adama. Byl mi nesympatický, občas nemístně hysterický a příliš často se choval jako blbec. Je to o to větší škoda vzhledem k závěru, který tak na mě neměl takový dopad, ačkoliv i tak mě celkem dostal. 85%

The Dead of Night (2021)

Když se to vezme kolem a kolem, tak to technicky nebylo tak úplně zlé, výhrady nemám ani k hercům, přičemž Lance potěší i v té sebemenší roli a líbila se mi i westernová atmosféra. Jenže dějově je to šunt. Motivace i počínání vrahů nedávalo valný smysl, postavy se chovaly neméně hloupě a navrch se to místy neúměrně táhlo. Konec sice trochu překvapil, ale nejsem si jistý, jestli to mám filmu přičíst k dobru. 35%

Clownface (2019)

V podstatě je to o tom, že po městě pobíhá kašpar ve špinavym nátělníku a sem tam někoho majzne sekyrou, nebo kuchne košerákem. Nic proti. ostatně hromada výborných slasherů má premisu dost podobnou. jenže tohle bylo tak špatně natočený a tak příšerně zahraný, že by se na tom dalo vyučovat, jak se to nemá dělat. Na druhou stranu je tak blbý, až to člověku nedá a vydrží se na to dívat. Jinak souhlas s Kudlym. Zrzka dobrá (ne jako herečka) a ještě bych k pozitivům přidal relativně povedené odříznutí kusu obličeje. Za to těch 10%.

Held (2020)

Dva lidi v chalupě a hlas, který si s nimi pohrává. Nic originálního a aby toho nebylo málo, hlavní představitelka je odpudivě nesympatická. jediné, co filmu musím přiznat, je skutečnost, že u mě dokázal udržet zvědavost a to i přesto, že jsem cca po polovině začal něco tušit. Nicméně samotné rozuzlení částečně opsané ze -SPOILER- Stepfordských paniček mě příliš neoslovilo. Lepší než Šibenice, ale pořád bída. 25%

Rozmarný duch (2020)

Film ze 40.let neznám, ale dokážu si představit, že Hallova verze se od něj liší snad jen tím, že je barevná. Na jednu stranu je to fajn, protože dobová atmosféra je hmatatelná a příjemná. Na tu druhou je tu neoddiskutovatelný fakt, že v dnešní době nemá podobný rukopis kýžený efekt. Body navíc tu jsou za obsazení, které bylo trefené naprosto přesně. 65%

True Fiction (2019)

Jestli jsem to dobře pochopil, tak děvče dostane vysněnou práci u svého oblíbeného autora, kterému má pomoci s novým románem. Nicméně záhy zjišťuje, že námětem ke knize je ona sama. Alespoň tak jsem to vnímal. Občas mi to přišlo trochu zmatené, ale bavilo mě, jak hlavní hrdinka postupně propadala paranoidnímu chování, které pomalu přecházelo v krvavé odhodlání. Na tom má svůj podíl především mě neznámá, ale o to lepší Sara Garcia. Gore sice mohlo být víc a na konci mi v hlavě zůstalo víc otazníků, než by bylo zdrávo, ale i tak nakonec hodnotím jakž takž pozitivně. 55%

アフリカン・カンフー・ナチス (2020)

Co do námětu se jedná o parádní úlet, co do zpracování o příšernou sračku. Mírnou pochvalu si zaslouží snad jen Stein coby Hitler, ale jinak je všechno špatně od herců až po jednotlivé souboje. Sice rozumím tomu, že nebyly prachy, ale jako diváka mě to zase tolik nezajímá. 10%

Velká španělská loupež (2021)

Další z heistovek, ve které musí tým sympatický lupičů vykrást nedostupný sejf. Tentokrát se jedná o trezor ukrytý hluboko pod španělskou Národní bankou, jehož bezpečnost kromě armády střeží i důmyslný systém. Zlodějům hraje do karet jen šílenství, které ovládlo Španělsko během MS ve fotbale v roce 2010. Z mého pohledu nic nového pod sluncem, ale pobavit film dokáže spolehlivě. Líbil se mi odkaz na Francise Drakea a anglo-španělský konflikt v 16.století, charakteristika trezoru byla také fajn a potěšila i soldiní herecká sestava. Místy to bylo trošku kostrbaté a s logikou si Balagueró také hlavu příliš nelámal, ale tak co už. Znovu si film nejspíš nikdy nepustím, ale na případnou dvojku se rád podívám. 70%

The Banishing (2020)

Oldschoolová duchařina v tom nejryzejším slova smyslu. Tajemný dům, rodina, temné chodby, zrcadla, kněží i mniši a vzhledem k tomu, že se příběh odehrává na konci 30.let, z rádia hlásí zprávy o blížící se Mnichovské konferenci a dojde i na nacistický prvek, ačkoliv úplně zbytečný. Na mě trošku moc pomalé a obrazově příliš temné, takže spoustu věcí musí divák spíš vytušit. Ale na druhou stranu se tu sešla solidní herecká sestava na čele s Harrisem, dojde na nějakou tu lekačku a atmosféra je místy hustá, že by se dala krájet. Smith má sice na kontě mnohem lepší kousky, ale ani za tohle se stydět nemusí. 60%

The Toll (2020)

Řidič a jeho klientka přejedou bludný kořen a uvíznou na opuštěné lesní silnici. Po překonání vzájemné nedůvěry se musí postavit přízračnému Toll Manovi, který na ně má zálusk. Dokud to vypadalo, že se bude jednat o thriller, v němž bude šofér rafinovaně trápit pasažérku, neměl jsem problém. Herci jsou fajn, rozehrané je to slušně a dá mluvit o solidně budované atmosféře. Nicméně jakmile se na scéne objeví nadpřirozeno, jde to všechno ne snad úplně do kopru, ale do šedivého průměru určitě. Přílišná tmavost, přestane být plusem, ale začne vadit, samotný bubák se tu sotva mihne a vše začne být až příliš předvídatelné a v závěru i trochu nelogické. Nemůžu říct, že bych se druhou hodinou vyloženě pronoudil. Dívat se na ní dalo v pohodě. Ale našlápnuto to mělo mnohem lépe. 60%