• Romantický

Láska v Bombaji (2023)

Pekný príbeh so zaujímavou štvoricou postáv tvoriacou dva nevšedné páriky, ktorým osud príliš nepraje. Ich cesty sa následne viac krát pretnú, a navzájom sa ich životy ovplyvnia. Páčilo sa mi, že aj to čo prvotne vyzeralo ako nešťastie sa napokon dokázalo otočiť do tých šťastnejších sfér. A celé to pôsobilo relatívne reálne, žiadne teatrálne obraty v deji, ani prihlúple dialógy. Proste, také zo života... Aj keď tomu občas chýbala nejaká lepšia dramatizácia. Silnejšie 3* (takmer 4)

Ztraceni v sítích (2023)

Vynikajúci film o negatívach sociálnych sietí, ktoré sú dobrý sluha, ale zlý pán. Trojica priateľov sa do sociálnych sietí zamotajú až príliš a ublížia tým nielen sebe, ale aj ľuďom vo svojom okolí. Máme tu závislosť na online datingu na Tinderi, potom typický stalking spojený s attention seekingom, a napokon zle uchopený influencing s neblahými dôsledkami pomsty. Bolo to kompozične naozaj výborné, dejovo vyvážené, a v závere s kvalitným posolstvom. 5*

Vánoce na spadnutí (2022)

Lindsay Lohan som mal kedysi veľmi rád, ale po jej osobnom úpadku to išlo s ňou celkovo dole vodou aj v kariére. Od Falling for Christmas nečakajte teda žiadne zázraky, skôr naopak. Je to typická schéma so zápletkou á la amnézia, keď sa z rozmaznanej a bohatej dievčiny stane milosrdná a skromná žena. Prostredie hôr je pekné, aj posolstvo, ale každému je asi od začiatku jasné, kam to celé speje. Ako vianočná oddychovka fajn, ale inak nič viac. 2*

7 žen a jedna záhada (2021)

Po scenáristickej stránke podľa mňa veľmi dobré. Ale čo sa týka postáv, tak tam to už taká sláva nebola. Na môj vkus príliš ukričané, teatrálne a celkovo tá výstrednosť niektorých postáv tomu vôbec nepomohla. A pritom samotné pozadie vraždy a vyšetrovanie by boli aj celkom zaujímavé, keďže pozadie vraždy a osudy postáv mali všetky predpoklady pre dobrú kriminálku s postupne rozvíjajúcim sa dejom a odhalením súvislostí. Škoda toho, malo to na viac ako len na 2*

Porodní asistentky (2023)

Waw! Tak to bolo rozhodne obdivuhodné a inšpiratívne. Aj keď to nemalo v podstate žiadnu epickú rovinu a pôsobilo to skôr dokumentárnym dojmom, tak to prostredie pôrodnice prinieslo kopu zaujímavých a fascinujúcich situácií - niektoré s dobrým koncom, no zčasu načas sa tu vyskytli aj komplikácie. Pre človeka, ktorý nie je do takéhoto prostredia zainteresovaný, tak to bol určite zážitok. Pôrodné asistentky si zaslúžia obrovský obdiv! Jediná postava z celého filmu, ktorá mi výslovne vadila, bola premotivovaná Sofia. Ale inak milé prekvapenie.

Plán pro rodinu (2023)

Nemôžem si pomôcť, ale celý tento "výlet" a celkovo rodinka mi pripomínala Millerovcov. Áno, okolnosti boli inšie, ale ten feeling bol takmer rovnaký, dokonca ešte aj tie charaktery postáv. Celkovo to však nebolo na zahodenie, niektoré scénky a hlášky boli fajn, akurát sa tu vyskytovalo zopár nepochopiteľných nonsensov. Ale nevadí, pozerať sa na to dalo, určite som sa nenudil, akurát tie akčné scény ma nebrali (ako vždy). 3* (na Millers to nemalo).

Svatba (2016)

Námetovo perfektné! Zahira a jej dilemy sa tiahnu prakticky celým filmom - a rozhodne jej niet čo závidieť. Dejovo to bolo miestami trochu strnulé a málo dramatické, ale svojim spôsobom si to udržalo takú realistickú esenciu. Na dialógoch by sa dalo ešte trochu popracovať, no emočne niet filmu čo vytknúť. Celkovo mám však dojem, že z daného námetu by sa dalo vyťažiť aj viac. Finálna scéna bola ... no proste zimomriavky. Silné 3* (takmer 4)

Friends & Family Christmas (2023) (TV film)

Typická šablóna, ktorá bola ešte ako "bonus" zabalená vo vianočnom balení, a jedinou výnimkou zo štandardov bola tá lesbická láska. Pred pár rokmi by to možno bolo "waw", ale teraz je to už tiež tak trochu otrepané. Ako oddychovka to bolo fajn, avšak to klišé by sa dalo skutočne krájať. Herečky sympatické, dialógy priemerné, prostredie Vianoc čarovné, ... ale celkový dojem je fakt max. na 2*

Věčné Pompeje (2019) (TV film)

Pompeje sú totálne fascinujúce - a to vo všetkých ohľadoch. Ako vyštudovaný klasický archeológ si samozrejme rád pozriem akýkoľvek dokument z tejto sféry. Od tohto nemeckého dokumentu som čakal, že v ňom uvidíme nejaké nové interpretácie na základe novších výskumov. Ale napokon to bol len taký typcoky sumár, kde záujme akurát tak krásny vizuál. Na môj vkus tu bolo dosť priestoru venované vínu, a pomerne dosť často sa tu opakovali niektoré fakty (najmä o Titovi). Čakal som niečo viac (asi som náročný). 2*

Bombaj volá (2004)

Scenár ako taký super, ale to spracovanie celého filmu bolo dosť slabučké a podpriemerné. Nevďačná adoptovaná Ebba si zaumieni, že sa stretne so svojou biologickou indickou matkou, a tak sa za ňou vydá do Indie. Všetko išlo podľa mňa až príliš hladko a priamočiaro. Čakal som určite nejakú väčšiu drámu. Posolstvo je napokon síce pekné, ale to ostatné naokolo bolo až príliš jednoduché a naivné. Škoda toho, lebo námet bol fakt dobrý. 2*