• Romantický

Kai a Gerda (2002) (TV film)

Snehová kráľovná patrí medzi obľúbené rozprávky môjho detstva, z ktorého si ešte stále pamätám zopár nezabudnuteľných scén zo starého animovaného spracovania. Táto filmová podoba ma taktiež celkom bavila, aj keď s niekoľkými výhradami. Niektoré scény a špeciálne efekty mi pripadali dosť nezvládnuté, miestami až amatérske. Ale som rád, že celý koncept bol takto pekne zachovaný a prezentácia bola podľa mňa dosť príjemná. Za iných okolnosti by to asi nebolo na čisté 4 hviezdičky, ale keďže tento príbeh patrí medzi moje srdcovky, tak aj to moje hodnotenie je trochu nadnesené. No rozhodne som si rád pripomenul prostredníctvom tohto filmového spracovania moje staré dobré detské časy.

Bez kalhot (2012)

Nepochybujem, že ženské publikum tento film ocení oveľa viac, no pre mňa to bol len slabší priemer. Ale to som vlastne aj rád, lebo keby sa vyžívam v pánskom striptíze, tak by asi so mnou nebolo všetko v úplnom poriadku. Po dejovej stránke to však nebolo najhoršie, aj keď pridať trochu viac dramatickosti by vôbec nebolo na škodu. No a správanie mladého Adama mi prišlo dosť odporné, akoby sa zrazu úplne utrhol z reťaze a myslel len na svoje peniaze a potešenie. Zato Mike bol vo väčšine prípadov aspoň férový, aj keď jeho spôsoby tiež neboli zrovna chvályhodné, hoci aj to sa časom pod vplyvom zaľúbenosti začalo meniť. Ale tak OK, aspoň aj títo hviezdni herci ukázali, že dokážu zahrať aj takéto odvážnejšie role.

Elena Undone (2010)

Toto je dôležitá životná lekcia. Keď miluješ, očakávaj sklamanie... Film ako taký nebol vôbec na zahodenie, no po scenáristickej stránke napokon dosť priemerné, a záver bol ako klinec do rakvy, ktorý bol dokonalo absurdným klišé. Neviem, no mne konanie Eleny prišlo nesmierne sebecké a bezcitné voči svojmu milujúcemu manželovi a slušnému synovi. No áno, túžba sa dá asi fakt ťažko skrotiť, ale niekedy je lepšie predsa len brať ohľady aj na iných a nie len na seba. Lebo aj pár minút ukojenia túžob môže všetkým okolo dosť ublížiť. Páčil sa mi ten koncept akým bol film poňatý, ale na druhú stanu, dej príbehu celému filmu skôr uškodil, teda najmä ten koniec toho všetkého. Absurdné...

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Síce úplne klasická šablóna, ktorá sprevádza väčšinu filmov žánru romantických komédií, ale svojim spôsobom to bolo aspoň pútavé a dokázalo ma to zaujať, miestami aj trochu rozosmiať vďaka prítomnosti milého dôvtipu, ktorý na moje prekvapenie nebol ani až tak strašne prehnaný a trápny. Horšie to už bolo s absurdnosťou niektorých situácií, ktorá následne ťahala film dosť dole. No napriek tomu podľa mňa aj tak vydarené, dokonca aj postavy celkom zaujali, aj keď ten trápny zhúlený debilko mi išiel dosť na nervy a bez toho by som si tento film celkom rád predstavil. Svarinská tiež nepatrí medzi tie herečky, ktoré by prekypovali mojimi sympatiami, ale tak celkom sa dala, hoci pre tú postavu by som si vedel predstaviť aj inšiu a sympatickejšiu herečku. Nuž, nevadí. Aj tak solídne 3 hviezdičky za celkový dojem, ktorému dopomohla aj výborná hudba.

Smrt v labyrintu (2014)

Fascinujúca atmosféra Grécka v čase 60tych rokov doplnená zaujímavým trojuholníkom hlavných postáv unikajúcich pred zákonom. Bolo zaujímavé sledovať vývoj vzájomných vzťahov tejto trojice, hoci vzťah Chestera a Colette mi prišiel dosť odmeraný. Najpozoruhodnejšou postavou celého príbehu bol jednoznačne Rydal, a to či už vo vzťahu ku Colette alebo aj k samotného Chesterovi. Aj keď by som ocenil väčšiu pestrosť dialógov a aj samotný príbeh mohol mať podľa mňa oveľa výraznejšiu atmosféru, pretože základ bol podľa mňa veľmi dobrý. Takže celkovo mám z toho skôr priemerný dojem, aj keď treba uznať, že záver bol vynikajúci, ale ani to už nevytrhlo film z 3-hviezdičkového hodnotenia.

Penthouse North (2013)

Spočiatku celkom dobrý nábeh na kvalitný psycho-thriller, no napokon to trestu hodne zahodili a stal sa z toho úplne priemerný priamočiary thriller bez akéhokoľvek prekvapenia. Dokonca aj to napätie sa mi zdalo úplne také umelo vytvorené. Jediné čo pôsobilo napínavo boli nedôverčivé vzťahy medzi dvojicou vydieračov, ktorí napokon doplatili na svoju chamtivosť. No nič, pozerateľné to bolo, ale dojmy to vo mne nezanechalo žiadne. Za pár dní si už asi ani nebudem pamätať, že také niečo som pozeral...

Velký draft (2014)

Fajn námet o celom tom pôsobivom zákulisí vyjednávania pred draftom a počas draftu. Aj keď hneď na úvod musím povedať, že oveľa viac by som ocenil, keby bol sfilmovaný radšej námet z hokejovej NHL, keďže NFL ide prakticky úplne mimo môjho športového sledovania a fandenia. Nuž, ale aj toto bolo zaujímavé a pekne vystihnuté aké šachy sa odohrávajú medzi manažérmi veľkých klubov. Aj keď musím s poľutovaním uznať, že ten záver mi prišiel dosť absurdný. Hlavne keď Seattle Seahawks vymenili všetko to čo ešte pred pár hodinami získali a v podstate boli zmierení, že Boa aj tak mať nebudú. Áno, šport síce často postráda logiku, ale žeby až takto? No nie...

Šéfkuchař na grilu (2014)

S tými filmami o varení a reštauráciach sa akoby vrece roztrhlo... Nuž, pri takej početnosti už je treba vymyslieť aj nejaký poriadny príbeh s dobrou zápletkou. Prvá polovica bol úplne bežný kuchársky film, ktorý ničím nenadchol. Aspoň, že potom prišla fáza pojazdnej reštaurácie na kolesách, ktorá ma celkom oslovila. Nielen to samotné varenie, ale aj putovanie po americkom juhu a prehlbovanie vzťahov medzi ocom a synom. Kubánska hudba ma moc neberie, takže tá mi miestami skôr prekážala, ale film ako celok sa napokon celkom dal, aj keď to nebolo nič čo by prekračovalo nejaký pomyselný priemer v tomto žánri filmov z reštauračného prostredia. No a inak nechápem toho natvrdlého majiteľa, ktorý sa k svojmu kreatívnemu šéfkuchárovi správal tak nedôverčivo a odmietol akúkoľvek diskusiu ohľadom nejakej inovácie v oblasti menu.

Barva pleti (2008)

Juhoafrický apartheid je obrovskou studnicou námetov pre množstvo drám. Tu bol námet o to lepší, že zobrazoval skutočný príbeh čiernobielej Sandry, ktorá bola pre bielych príliš málo biela a pre čiernych zas príliš málo čierna. Tými 4* som si síce neni až tak istý, ale rozhodne je to film hodný pozornosti, hoci občas sa mi vývoj deju zdal až trochu príliš prehnaný. Aj keď nedokážem posúdiť ako bola skutočnosť prikreslená, ale na mňa osobne nepôsobil film až tak autenticky. Ale treba uznať, že príbeh bol veľmi pútavý a rovnako aj celý osud hlavnej postavy Sandry.

Fakjů pane učiteli (2013)

Nemcom sa občas dosť zadarí a podarí sa im vytvoriť fakt dobrú komédiu, presne ako aj v tomto prípade. Miestami síce trošku príznemný a perverzný humor, ale ja osobne som sa celkom bavil. Školské prostredie je vo filmoch vždy plné potenciálu a ponúka sa množstvo námetov. A toto ma naozaj bavilo, hlavne keď Zeki nastúpil do školy, tak tie jeho hlášky stáli za to, ale vlastne aj potom v neskoršej fáze filmu, keď už bol poslušnejší. Tá dementná trieda plná anarchie si zaslúžila fakt poriadnu drezúru, a kto už by to zvládol lepšie ako niekto, kto nemá žiadne morálne zábrany? Škoda tej občasnej plytkosti, ale aj tak veľmi vydarené a najmä ako komédia to u mňa splnilo svoj účel, keďže som sa viacero krát naozaj z chuti zasmial.