Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný

Recenze (3 107)

La Grande Classe (2019)

Čo sa to stalo s Francúzmi, že točia v poslednej dobe samé infantilne a primitívne komédie? Žiadny dôvtip, žiadny inteligentný humor, a namiesto toho len takéto pseudokomediálne pokusy, ktoré nemajú v sebe takmer žiadny feeling. A pritom, námet stretávky po 20 rokoch mal celkovo potenciál, dokonca aj postavy boli zaujímavé, herecké obsadenie fajn, takže určite to nebolo vopred odsúdené na neúspech. To až ten štýl komédie to zakopal kdesi do podpriemerných vôd.

plakát

Světlo mého života (2019)

Tak toto určite nebol môj šálok kávy. Nič proti depresívnym filmom, ale toto bolo poriadne márne a akosi som mal pocit, že je to celý čas o tom istom. Dvojica "pútnikov" prechádza zimnou krajinou z domu do domu, v strachu, neistote a v pedagogických konverzáciách. Proste divné... A predstava, že by vymreli všetky ženy, to je veru dosť desivé :(

Tyhle dny (2016)

Spočiatku to vyzeralo sľubne a príbeh so štvoricou mladých dievčat mal potenciál. Ale akosi nie a nie sa to rozbehnúť, až v tom kempingu sa to konečne začalo aspoň trochu zamotávať, no napokon aj táto fáza išla akosi svojvoľne do stratena. Caterina bola strašne odporná postava, a čudujem sa tým kamarátkam, že sa nechali od nej tak komandovať. Nuž, potenciál zostal nenaplnený a zostalo to také akési nijaké.

plakát

Smolný pich aneb Pitomý porno (2021)

Vcelku zaujímavá, svojská a navyše aj originálna spoločenská satira s relatívne jednoduchou zápletkou. Prvá tretina filmu bola dosť nevýrazná so snahou o nastavenie recesie každodennosti v uliciach Bukurešte. Prostredná časť s anekdotami bola fakt originálna, a niektoré boli naozaj trefné a vo svojom kontexte poriadne sarkastické. Finále prišlo napokon v poslednej tretine filmu, ktorá pozostáva z dilematickej obžaloby/obhajoby pani učiteľky, ktorej súkromný život súdil "tribunál" zostavený z rodičov. Globálne pôsobil tento film možno trochu povrchne, ale pod povrchom sa skrývalo oveľa viac ako by sa mohlo pôvodne zdať. Potenciál filmu ale dosť narušila tá prehnaná snaha o recesiu hraničiaca s absurdnou drámou a záverečné scénky, ktoré boli dosť pritiahnuté za vlasy... Niečo medzi 3 a 4 hviezdami.

Rozhněvaný muž (2021)

Rozhodne nepatrím medzi fanúšikov filmov, kde sa polovica odohráva v kadejakých prestrelkách s nesmrteľným hlavným hrdinom. A keďže toto bolo presne ten typ filmu, tak nemôžem povedať, že by ma to akokoľvek nadchlo. Napriek tomu, že scenár bol pútavý a zaujímavý, to prevedenie plné strielačiek a krvi v znamení pomsty, bolo pre mňa fakt takpovediac klišé. O to viac ma prekvapili tie veľké chvály a premrštené hodnotenia. Ale ok, každý má asi iné nároky, ak to niekomu stačí, tak enjoy... U mňa max na 2*.

plakát

Pardon, nezastihli jsme vás (2019)

Och, tak to bola čistá tragikomédia. Aj keď skôr tragédia ako komédia. Postavy boli viac než svojské, a každá z nich mala úplne iný temperament - a práve na tom sa dal perfektne postaviť celý pútavý príbeh. Celé to pôsobilo akosi satiricky, a napriek tomu reálne. Chudáka Rickyho mi bolo ohromne ľúto, keďže sa fakt snažil čo to dalo a aj tak bol u svojej rodiny za lúzra. Ten "poslušný" synček ma poriadne iritoval, riadny blbeček. Avšak najfascinujúcejšia postava toho celého bol Rickyho šéf v kuriérskej firme :D Tá jeho arogancia bola taká hnusná, až bola vtipná (v rámci irónie samozrejme). Bolo to kdesi na hranici 3 a 4 hviezd, ale zaokrúhlujem dole na 3*.

Vina (2020)

Námetovo super, téma #MeToo mala určite čo povedať, ale ten príbeh a spracovanie boli naozaj biedne a podľa mňa dosť nevydarené. Potenciál to malo obrovský, ale scenár to nedokázal akosi využiť. Správanie postáv bolo mimoriadne nestabilné a ich dialógy v rovine neustáleho alibizmu. A presne toto na mňa nevytváralo zrovna dobrý dojem. Scenár sám o sebe nebol špatný, ale to prevedenie mi prišlo také... nekonzistentné a maniodepresívne. Rád by som dal tomu viac, ale je to max 2*. Škoda toho, táto téma by si zaslúžila určite lepší film!

plakát

The Startup: Accendi il tuo futuro (2017)

Zaujímavé, s veľmi chytľavou atmosférou, no s neznesiteľne nesympatickou hlavnou postavou. Matteo mal síce skutočne dobrý nápad, ktorý mohol byť prelomovým, no jeho arogancia a egoizmus bola fakt na zamyslenie. Jeho záverečná "sebareflexia" bola zas len ďalším extrémom. Inak, zaujímalo by ma, či sa Egomnia uchytila aj v ďalších rokoch a nebola len takým sezónnym hitom. Čo sa týka filmu, pozeralo sa na to dobre, bolo to zaujímavé, akurát tá postava Mattea ma neskutočne iritovala! 3*

Do Dánska (2019)

Toľká škoda zahodeného potenciálu! Vynikajúci základ postavený na povestnom britskom ironickom suchom humore sľuboval parádnu zápletku v Dánsku. A keď už sa tam Herb ocitol, tak sa to zmenilo na akúsi mdlú romantickú komédiu v mierne depresívnom šate, avšak bez akéhokoľvek závanu prvotnej sviežosti a tragikomiky. Nechápem ako sa mohol tento film tak nepríjemne zvrtnúť do takej ťažkopádnej atmosféry akejsi sociálnej drámy. Kiežby sa radšej držali toho štýlu, v ktorom to celé začalo...

Waves (2019)

Kompozícia dvoch príbehov kontrastných súrodencov, ktoré cca uprostred predelí tragická "okolnosť", bola rozhodne plná potenciálu. No napokon pôsobí celková pointa vyše 2-hodinového filmu dosť vlažne a akosi "do stratena". Príbeh egocentrického psychicky nestabilného Tylera ma doslova iritoval. Chápem, že zranenie musí každého vrcholového športovca rozladiť, ale následne si vybíjať zlosť na svojich najbližších, to je čistý hnus! Čo sa týka introvertnej "malej sestry" Emily, jej príbeh bol spočiatku zaujímavý, no potom sa to celé točilo okolo Lukovho otca.... A to je vlastne všetko. Pointa síce pekná, ale iná ako by som na tento typ filmu očakával. 3*