Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný

Recenze (3 115)

plakát

Sei no Gekijaku (2020) odpad!

Nechutné, zvrhlé, nevkusné,... ale pre tých, ktorí obľubujú mužskú gay "romantiku" to bude asi chuťovka. Do tejto kategórie nepatrím ani náhodou, a tak tento film na mňa pôsobil skôr kontroverzne a nechutne. Áno, ten záver mal aspoň ako tak nejakú pointu, ale v podstate nič extra. Pre niekoho to bude možno créme de la créme, no pre mňa je to nevkusný odpad. P.S. Nie som žiadny homofób, ale čo je veľa, to je moc...

Čas na změnu (2020)

Tak toto nie! Presne tento typ lyrickej kompozície fakt nemusím. Depresívne, mdlé, takmer bez dialógov, takmer bez deju,... A pritom táto téma nebola vôbec márna a určite sa z toho dal spraviť aj nejaký epickejší film, alebo aspoň konverzačnú drámu. Samozrejme, pointa je dobrá, ale nie je to predsa len málo na to, aby mal človek z filmu pocit, že to stálo za to?

Závodník (2020)

Parádne! Napriek relatívne priemerným hodnoteniam a vlažným recenziám bol pre mňa tento film skvelý. Nie som síce žiadny cyklistický nadšenec, ale táto filmová tematika ma rozhodne bavila. Obzvlášť, keď príbeh nie je z pohľadu hviezdneho team lídra, ale z domestika, ktorý to tam celé odmaká a v závere sa musí uhnúť predurčenej hviezde. Musí to byť náročné, spraviť všetku špinavú prácu, a potom sledovať ako kolega zoberie všetku pozornosť a obdiv len na seba. A taká je celá Domova kariéra, ktorá sa postupne chýlila ku koncu. Takže už len základ filmu bol pre mňa nesmierne zaujímavý, plus ešte k tomu tie rôzne okolnosti a trendy vtedajšej cyklistiky (samozrejme myslím EPO). A veľkým plusom tohto filmu bol aj ten ironický rozmer, ktorý relatívne často vystupoval do popredia. Fakt super, film hodný 5*!

Ali a královny (2021)

Pekné, no najmä exotické. Indonézska dramédia zasadená do New Yorku. Zápletka vcelku vydarená, prevedenie na môj vkus príliš teatrálne (ale taká je väčšina aziatských filmov), no posolstvo v závere veľmi príjemná bodka za celým filmom. Ali bol sympaťák, no zároveň naivka, takže o to viac s ním človek súcitil. Aj keď sa v jednej fáze príbehu zachoval veľmi nepekne voči tým, kto ho podporil a prichýlil, ale napokon tento impulzívny skrat aspoň napravil. 3* sú tak akurát! Btw. Taký dobrý rendang by som si veru dal :)

Nerozluční (2019)

Kvalita francúzskych komédií posledné roky akosi svojvoľne klesá, ale táto bola podľa mňa z tých vydarenejších. Aj keď mi ústredná dvojica svojim svojským správaním a humorom pripomenula legendárne duo Ruby a Quentin z Drž hubu!, ale rozhodne to nebolo copy&paste. Takže z tohto pohľadu milé prekvapenie, miestami sa dalo na tom aj zasmiať, aj keď niektoré scénky boli zbytočným tlačením na pílu. Ale inak fajn, určite som sa nenudil, a po dlhšej dobe vydarená francúzska komédia. 4*

Kayhan (2018) odpad!

Tak nesympatickú a dementnú postavu ako je Kayhan som už dlho nezažil. Takýto typ komédií je absolútne primitívny a trápny. Bohužiaľ, nedalo sa na tom zasmiať ani náhodou, skôr to bolo pomerne smutné, že niekto si myslí, že toto môže byť pre niekoho zábavné. Kayhanovi s úplne pokojným svedomím môžem dať Odpad! P.S. Jediná pekná vec na tomto filme je ten dres St.Louis Blues - jediná škoda, že je na takom dementovi!

Kapitálky (2020)

Mugur Călinescu, rebel či hrdina? Pravdepodobne jedno aj druhé. Jedného dňa sa objaví na stene nelichotivý nápis, ktorý sa komunistickému režimu rozhodne nepáči. A razom sa z neznámeho chlapca stáva terč prenasledovania a hoci určite mnohí ľudia s ním súhlasia, nezastane sa ho nikto, ale že vôbec nikto :( Zaujímavý dokument, ktorý mapuje vtedajšie udalosti formou divadelnej hry kompozične vyváženou dobovými reportážami plnými propagandy. Podľa mňa to bolo výborne vyvážené, hoci to divadelné prevedenie ma až tak nezaujalo. Každopádne, posolstvo a odkaz je jasný. A to sa stále nájdu ľudia, čo povedia, že ako nám bolo za totality parádne. To teda hej...

Kdo je to žena? (2020)

Zaujímavá konverzačka s ústrednou dilemou o tom, či má hranicu medzi pohlaviami regulovať fyzické predurčenie, alebo aj psychický genderový pocit. Je to ťažká téma, a v podstate mali pravdu obe strany konfliktu. Ale kam týchto ľudí vlastne zaradiť? A kde bude jasne stanovená hranica? Ťažká dilema, ktorá asi nemá jednoznačné riešenie...

Šampion (2019)

Podľa popisu to vyznievalo síce zaujímavo, no zároveň ako predvídateľná schéma. Ale musím uznať, že napokon to bolo vcelku vydarené. Postava Christiana Ferra bola realistickou personifikáciou drvivej väčšiny úspešných mladých futbalistov, ktorí si myslia, že niet nad nich a absolútne nevedia skrotiť svoje ego a temperament. A presne o tom bol v podstate tento film, ktorý mal navyše vydarenú zápletku s učiteľom pokúšajúcim sa o skrotenie Christianovho nafúkaného ega. Medzi nimi vzniká postupne priateľské puto, a napokon to prináša aj vytúžené ovocie. Podľa mňa, celkom príjemný film, aj keď si myslím, že sa na tejto téme dalo "vyryžovať" ešte oveľa viac, takže to hodnotím ako taký lepší priemer (4* boli na dostrel, ale napokon predsa len 3*)

plakát

Láska sladká i kyselá (2021)

Príbeh ako taký nie je vo svojej podstate nič extra, ale čo tento film posúva výrazne vpred je kompozícia, dejový rámec a samozrejme postavy. Aj keď to miestami spadalo do poriadnej schémy a klišé typického filmu s témou vzťah na diaľku, ten záver bol podaný naozaj vynikajúco, a zrazu všetko dávalo kompletný zmysel. A čo musím pochváliť, tak určite aj to, že tu nebolo toľko teatrálnosti ako vo väčšine aziatských romantických komédiách. Práve naopak, pôsobilo to v mnohých ohľadoch realisticky a prirodzene. Celkovo, vydarený film, a pointa na zamyslenie. 4*