• Western
  • Thriller

Ve jménu cti (1995) (TV film)

Skvělý válečný film, nikoliv western, který určitě mnoho lidí a nikoliv jen "koňáky" chytne pěkně za srdce. A navíc jde o TV produkci - to tedy tleskám.

Tváří v tvář (1967)

Mám "Spaghetti western" rád, ale tohle bylo divný. Postupná proměna klaďase v záporáka a super záporáka v klaďase sotva uvěřitelná. A ten film se přes normální stopáž zoufale vlekl umělým natahováním. Dám příklad: On jde, ona před ním utíká, on stále jde, ona utíká, on jde, ona běží - tato scéna se mnohokrát opakuje - na konec ona běží a on jí chůzí dohoní, zmlátí, zmermomocní a ona se pak stane jeho družkou.

Palmetto (1998) odpad!

Kdyby u filmu nebylo uvedeno, že předlohou je kniha od James Hadley Chase, tak snad by mohlo být hodnocení o stupeň lepší. Ale takhle zmršit výbornou detektivku "Vražda na pláži" je trestuhodné! A navíc se scénář nejspíš ještě inspiroval dílem českého velikána J. da Cimrmanem, resp. filmem "Rozpuštěný a vypuštěný", ale nepochopil, že vana vhodná k rozpuštění těla žíravinou musí být minimálně smaltovaná, tedy žíravině odolná a nechá nalít tekutinu k rozpuštění těla Odetty do normální plechové nádoby, která by se samozřejmě rozpustila mnohem dříve než ono tělo. Takovou znalost ze základů chemie pro základní školy by mohl mít i tupý scénárista.

96 hodin: Odplata (2012)

Když se na to člověk dívá s určitým nadhledem, tak je to akční, zbytečně nenatahovaný děj, asi o něco lepší než jednička. Dokonce zde byl použit zajímavý prvek - určení místa podle času, který uplyne od výbuchu granátu po slyšenou explozi. Ale postřílet snad 30 lidí s jedinou pistolí bez výměny zásobníku........

Kick-Ass (2010) odpad!

Odpad je pro tento film hodně přehnaně vysoké hodnocení. Kdysi mě hodně naštval svým prohlášením, že "Na některé americké filmy by měla být opět zavedena cenzura" režisér Jiří Menzel. Teď se mu v duchu omlouvám. Proboha! Jak vůbec mohl někdo vymyslet tento dementní, trapný hnus a pro jaké diváky? Tvůrci by měli dostat doživotního zákaz vstupu do jakýchkoli filmových ateliérů!

V Bruggách (2008) odpad!

Použiji slovo, které se ve všech dialozích opakovalo mnohokrát - v jedné větě i 3 až 4x. Kurva, co tohle bylo za zkurvenou komedii?????

Trade (2007)

Policajt, kterému kdysi unesli dceru, pomáhá mladému Mexičanovi, který pátrá po své zmizelé sestře, proti gangu obchodníků se sexem. Hodně silný a drsný film. Jen jsem byl trochu zklamán koncem, protože jsem celou dobu očekával, že ta mladá šéfová, která řídí tento obchod je ona, jeho, kdysi unesená dcera. No, holt Jose Rivera (scénář) nemá takovou fantazii jako já.

Millerovi na tripu (2013)

Typický rodinný, nebo dětský film, dokonce s mravním ponaučením ve stylu "Krok za krokem", že nejlepší je rodinný život, kdyby každá druhá scéna nebyla o tom jak někdo někomu kouří apod. Mě osobně přijde, že tak od roku 2000 píše scénáře pro hollywoodské komedie parta nadržených puberťáků a tak vznikají takové hovadiny jako tento film, nebo ještě o příčku blbější "Kick-Ass" (Nářez)

Volný pád (1993)

Velice zajímavý film. Tak do 3/4 docela dobrý černý humor, pak dost smutný závěr. Nebýt tam několika nudných pasáží s inspektorem a jeho pomatenou manželkou, dal bych i plný počet hvězdiček.

Ukradený diamant (1972) odpad!

Škoda, tak dobrý námět na slušnou komedii a takhle ho zbabrat! Dlouhé scény o ničem - třeba ten mnohaminutový let helikoptérou bez jakéhokoliv děje - jen letí a letí a pořád letí. Škoda, že to nenatočili třeba Francouzi, to by dopadlo určitě lépe. Takhle jen nuda, nuda, šeď, šeď.....